Nowy komputer do 5000 zł

a co powiecie na procek e6850 i czy koniecznie trzeba wymieniać chłodzenie box-owe jest złe i doradzcie mi z ta płyta czy taka wystarczy a co do obudowy co powiecie na takie cos Thermaltake matrix z oknem

Thermaltake soprano VX

Nzxt trinity

Raidmax Smilodon

termaltake robi drogie acz niezłe obudowy. procek jak najbardziej ok.

a co myślicie o tej obudowie NZXT Apollo i jak bym zdecydował sie jednak na ten słabszy procek e6750 to czy by on mi starczył na jakieś 3 lata użytkowania chodzi mi o gry obróbkę grafiki itp. i czy jakbym chciał oc zrobić z tym prockiem to było by lepiej jak bym kupli (scytche infinity czy ten cooler jest naprawdę taki dobry chodzi mi o długowieczność ) i ten procek e6750 i ile by można było by go podkręcić z tym coolerem podanym wyżej. Czy lepiej e6850 na standardowym box-ie albo Q6600 też na standardzie bo już w końcu nie wiem ogłupiałem bo jak wspomniałem wcześniej ja nie chce dotykać tego kompa przez 3 latka no co najwyżej ram-y i dysk po dokładać.

a apropo coolera lepiej by było kupić scytche infinity czy ASUS SILENT SQUARE tylko nie wiem czy ten asus jest w pasywie bo ja nie chce pasywów w kompie a na głośności mi tak znowu nie zależy. bardziej chodzi mi o długowieczność kompa i czy z ten infinity jest taki ogromny jak mówią i czy sie zmieści w każdej skrzyni bo niektóre mają tez boczny podświetlany wiatraczek proszę o jak najszybszą odp.

Złączono Posta : 30.09.2007 (Nie) 21:09

to ja czekam na odp proszę jak byście mogli sie pospieszyć

ja chcialbyms ie was poradzic o komputer do gier w wymieninejw w temacie cenie chodzi mi zeby mial dwurdzeniowy procek ok 2,5ghz najlepiej core2duo, karte gf 8800 i dysk twardy 500gb oraz plyte mozliwie jak najbardziej rozbudowana

Złączono Posta : 01.10.2007 (Pon) 19:23

Jeszcze móglby wchodzić w grę komputer wymieniony w poącie groobego Jjak tak patrze na parametry to wydaje mi się, iż jest to dobra pozycja dla gracza.

Szczegolnie ,aby uruchomić nowsze gry obsługujące DX 10

co otym sadzicie

Proszę o szybką odpowiedź.

8800gtx - jak najtańszą

E6750

Foxconn P35A

Dysk 250gb Seagate Barracuda 2x i dajesz w RAID

Goodram Pro 900 / A-data extreme 800

ZAsilacz BeQuiet/Enermax/ToPower/Tagan/Antec 480W lub więcej

Nie liczyłem ile wyjdzie. Wejdz na np. znak.pl i podlicz sobie

ej a ja jakbym sobie kopił ten procek e6750 to czy on by mi starczył na jakieś 3 latka to tych zastosowań co wspomniałem wcześniej

O ile wiem, to ta płyta przecież nie obsługuje Raidu.

cy taka konfiguracja by mi starczyła na 3 lata intel c2d e6750

płytą ASUS P5K3 DELUXE/WiFi-AP - P35, dyskiem 500gb WD lub SEAGATE i tu nie wiem która firma lepsza, Pamięć KINGSTON DDR2 2048 MB 800 (Dual 2x 1024 MB), ASUS GF 8800 GTS 320MB 320bit ,i Zasilacz CHIEFTEC CFT-560A-12S - 560 W , nagrywarka dvd , i nie wiem czy brać stacje dyskietek czy nie. i cooler ja coś myślałem nad tym scytche infinity lub ASUS SILENT SQUARE ale słyszałem że są problemy z tym infinity że ludziom sie skrzynie nie zamykała do niego jaka powinna być minimum szerokość skrzyni. polećcie mi jakieś tylko z oknem tak do 300 złi na ile można zrobić ten procek chodzi mi o oc z tym lepszym coolerem a nie boxowym. i rozmyślałem coś też nad q6600 ale wtedy tylko na boxie i nie wiem czy sie grzać nie będzie.

Bierz to co podałem ci wyżej i płyte możesz zmienić na Asusa P5K Deluxe

No to msi p35 neo 2 fr

Złączono Posta : 01.10.2007 (Pon) 21:49

Dysk WD aaks serii, a pamięci lepiej patrioty/geile/adaty niż kingstony.

ja myslalem nad

takim zestawem

1 Procesor INTEL CORE 2 DUO E6750 2.66 GHz BOX / S- 775

2 Płyta główna GIGABYTE GA-P35T-DQ6 - P35, SATA II, DDR 3, PCI-Ex, S-775

3 Pamięć RAM z PATRIOT DDR2 2048 MB / 800 (Dual 2 x 1024 MB), CL 4, SLI Ready

4 Druga Pamięć RAM GOODRAM DDR2 1024 MB / 900 (2x 512), CL 5

5 Dysk Twardy . WD 500 GB, 8 MB, IDE - WD5000AAJB

6 Karta Graficzna . PCIex GAINWARD GF 8800 GTS 320 MB DDR3, 320 bit

7 Nagrywarka DVD LG GSA-H55N - 20x DVDRW DL, SecurDisc, OEM, czarna

8 Obudowa . THERMALTAKE VF8000BNS SWING - bez zasilacza, czarna

9 Zasilacz CHIEFTEC GPS-500AB-A - 500 W

co o nim powieci czy jest to korzystna inwestycja??

  1. Karta graficzna Radeon HD 2900 512DDR3\512 najbardziej opłacalna karta z wyżej półki. 1200zł

  2. RAM Kingston 3GB DDR2 1200Mhz. Bardzo szybki ram.

900zł .

  1. Procesor Athlona 64 X2 6400 800zł

  2. Zasilacz 600. 400zł

  3. Obudowa 200zł

6 Płyta główna ok 500zł.

Cena zestawu 4000zł

Pare stów więcej, a w grach 5FPS różnicy…

jak pare stów, te ramy są 2x droższe od normalnych ramów do oc, kupujesz geile black dragony za 360zl, albo goodramy pro i masz to samo… hd2900 bierze strasznie dużo prądu, a do gtx’a przecież mu daleko, obudowy coolermastera polecam a na procka sythe infinity chłodzenie (na zapas jak to się mówi).

ramy bierz goodramy pro 1066 jak cię na nie stać :-).

a czemu nie kingstony i czy taka konfiguracja z prockiem e6750(+ cooler scytche infinity(i czy on sie miesci do zwykłej przeciętnej obudowy) lub ASUS SILENT SQUARE) by mi stykneła na 3 lata albo procek q6600 na boxie lub e6850 tez na boxie co polecacie a co do płyty wolał bym ta co ja wybrałem ona jest już na ddr3 nie chce nikogo obrazić ale mi sie wydaje ze lepiej dołożyć i mieć coś z przyszłością takie jest moje zdanie. a kompa bym używał głównie do gier neta obróbki grafiki itp. a jeżeli chodzi o oc ram i grafy to nic nie chce cudować tylko jak bym miał ten proc e6750 to wtedy bym mu zrobił oc i nie wiem na ile da sie go podkręcić. i czy sie opłaca brać te droższe procki.

a czy wy wogole umiecie czytac

ja sie pytalem czy to korzystna inwestycja wymieniony zestaw a wy mi polecacie jakis szmelc(bez urazy)

ten komp kozunio 12 jest do bani nic nie bendzie ze soba dzialac po 1 ramy najlepiej tej samej firmy i predkosci mhz dysk 8 mb to poprostu zal komp i tyle.

i co o tym nyślicie prosze o szybką odp

:x

A czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Pytasz się, czy podany przez Ciebie zestaw jest korzystną inwestycją, więc użytkownicy polecając Ci np: inną płytę główną lub ramy. Ich wypowiedzi są odpowiedzią na Twoje pytanie. Polecając coś innego odpowiadają, że nie jest to zbyt “korzystna” inwestycja. Za tą kasę lepiej jest wziąć coś innego. Rozumiesz?

Proc ok.

Płytę weź MSI P35 Neo2-FR.

Ram weź GR PRO900 2x1GB i 2x512MB.

Dysk zmień na 2x WD Caviar WD2500AAKS 250GB 16mb sataII.

Grafę weź jak najtańszą - karty referencyjne (patrz na gwarancję i dodatki).

DVD zmień na NEC AD-7173S.

Zasilacz Amacrox Frei Erde 550W.

No i do graffix’a części dodam że:

-obudowe cooler master centuriona t05 lepiej zrobisz jak weźmiesz, tt które kozunio podałeś może i ładniejsze ale ma dużo gorszą wentylację i dużo większą dawkę plastiku.

Dysk twardy tak jak graffix proponuje jeśli znajdziesz gdzieś zdecydowanie taniej niż w komputroniku te dyski twarde innaczej za jakieś 60zł więcej łącznie na dwóch dyskach będą 320gb wersje tych dysków twardych (i nic innego jak te aaks’y nie wchodzi w gre :stuck_out_tongue: )

Co do ramu to zastanowiłbym się czy potrzebujesz napewno 3gb ramu, a czy czasem nie wystarczą ci 2gb, lub czy nie wystarczy sie na 4gb, 3gb też mogą być, ale lepiej mieć 4 możliwie identyczne kości.