Nowy komputer do 5000 zł

Po dużej awarii muszę jak najszybciej zrekonstruować sprzęt.

W cenie do 5000 zł potrzebny mi komputer do następujących zastosowań:

  1. DTP - dużo pracy w programach Adobe: Photoshop, Illustrator, InDesign (wszystkie w wersji CS3), o drobnicy typu MS Office 2003 nie wspomnę.

  2. Dużo obróbki zdjęć cyfrowych - rzecz jasna takich w dużych rozmiarach (pliki RAW z aparatów o matrycach 10-12MP).

oczywiście także bardziej rozrywkowe zadania - filmy na DVD, a nie wykluczone, że za jakiś czas jakieś działania w Premiere czy czymś takim.

Co ważne, komputer w ogóle nie będzie używany do gier.

W skład tego zestawu nie wchodzi monitor (ocalał mi BenQ FP 93GP).

Rozumiem też, że musi być co najmniej 2Gb RAM, ale nie jestem na bieżąco z aktualnie topowymi markami (do tej pory miałem Kingstony).

Mam też dylemat z kartą graficzną - czy do takich zastosowań powinien być Matrox (np. Parhela), czy też któryś z wydajnych Radeonów czy GeForce.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i ewentualne rozwnięcia tematu.

Pozdrawiam

c2d QX6600

Asus P5K Deluxe

2x1GB A-Data 800mhz

Matrox Parhelia 128

Amacrox Frei Erde 550W

WD AAKS SATA2 320GB

Core 2 quad Q6600

ABIT IP35 / MSI P35 Platinum

4*1 Gb DDR2 Patriot LLK 800MHz cl4

SAMSUNG SpinPoint T166 HD501LJ 3,5" - 500 GB - 7200RPM - 16 MB

Matrox Parhelia APV

DVD-RW LG H54L

Zasilacz PENTAGRAM Silent Force PSF-620-A12S

Obudowa wedle upodobań + chłodzenie na procka: scythe mugen

całość ~4000PLN

Dużo problemów ostatnio jest z płytami abita na p35

AMD Athlon 6400+

Asus M2N32 WS PRO nForce 590 SLI

8GB RAM ECC 800MHz Kingston

nVIDIA Quadro FX 1500 (HDTV) PCI-E

2xWD Raptor 250GB spięte w RAID

Zasilacz 600W Tagan

Buda wg. własnych upodobań.

Radeon lub Geforce to bardzo dobre karty ale do gier. W zastosowaniach profesjonalnych Quadro nie ma sobie równych ponieważ ma sterowniki optymalizowane do takich programów jak Photoshop czy CAD

Jeżeli chodzi o procka to najlepszy byłby Opteron w konfiguracji 2x, ale wtedy inna płyta.

Najbardziej wsród np. grafików cenione są płyty firmy Tyan.

do kompletu Vista x64 lub poczekać na Longhorna Server (ewentualnie Windows 2003 server sp 2).

Co do hdd to najwydajniejsze obecnie są750gb wsd aaks (biją też najwięskze raptory, ale tylko wersja 750gb, bo tylko ona wspiera zapis prostopadły).

Przy sofcie o którym autor tematu wspomniał więcej niż 2 rdzenie potrzebne nie będzie, bo i nie skorzysta.

kto cię tak oszukał ?? raptory jako jedyne potrafią wykorzystać bufor 16mb cache, a w raidzie - bo do tego są stworzone - miażdżą konkurencję ( 10tyś obrotów robi swoje) - zastanów się zanim coś napiszesz !!

procek Intel 4300/4400 lub 2160 a w bliskiej przyszłości przesiadka na penyrna

Foxconn p35

3GB A-data vitesta extreme 800MHz CL4 - 4Gb prawdopodobnie nie wykorzystasz na 32 bitowym systemie operacyjnym na 64 bitowym to i owszem a jeżeli masz 64 bity to 8 gb 4x2GB to gigantyczny koszt.

Palit radeon 2600Pro Sonic./ jeżeli faktycznie chcesz wydać tyle kasy to coś z profesjonalnych serii ATI/AMD

do tego na system i bieżącą pracę WD Raptor a na magazyn WD z serii AAKS

zasilacz Amacrox 450(400W)/500W.

i jest to jedyny słuszny konfig. nie słuchaj innych fałszywych proroków. Ewentualnie zbudować macierz Raid. do tego nowe wydajniejsze i cichsze chłodzenie. pentagram hp-120 +AC silver5

i kto tu jest prorokiem vitesty extreme są sprzedawane tylko jako kości sparowane 2x512mb lub 2x1gb. chyba że masz problemy z liczeniem…

za to słuchaj się amatora o sporym braku wiedzy lub nie umiejętności liczenia.

http://www.tomshardware.com/2007/07/06/record-making_hard_disk/

Jak nie wiesz to sprawdź a nie cięte riposty sprawiające wrażenie pewności dajesz :]

technik_elektro

i co to ma być, to co ty napisałeś i to co ja napisałem nie wyklucza się, płyta ma 4 banki na pamięć ram więc kupi 2x1GB i 2x512Mb i jest 3 GB.

Tym samym udowodniłem ci, że jesteś nie tylko zidiociałym analfabetą matematycznym nie umiejącym przeprowadzić pomyślnie najprostszej operacji dodawania, którą potrafi zrobić dziecko w 1/2 klasie podstawówki to na dodatek w swojej bezdennej głupocie i zadufaniu w sobie zrobiłeś z siebie matematycznego kretyna.

patrz powyżej, kto jest amatorem a kto zna sie na rzeczy, mi jeszcze nie zarzucono merytorycznego błędu, ty wyłożyłeś się na dodawaniu, dzieciaku Neostrady.

3gb mogą być ale nieco bez sensu bo kości będą bardzo duże, a tylko 25% na cenie ramów się zyska (czyli adekwatnie do pojemności).

A swoją drogą cięta riposta draak :wink:

Elo chce sobie kupić kompa z prockiem INTEL CORE 2 QUAD Q6600 2.40 GHz, płytą ASUS P5K3 DELUXE/WiFi-AP - P35, dyskiem 500gb WD lub 400gb SEAGATE i tu nie wiem która firma leprza, Pamięć KINGSTON DDR2 2048 MB 900 (Dual 2x 1024 MB), ASUS GF 8800 GTS 320MB 320bit, karta muzyczna CREATIVE X-Fi mX Xtreme Audio,i zasilacz Zasilacz CHIEFTEC CFT-560A-12S - 560 W , nagrywarka dvd , i nie wiem czy brać stacje dyskietek czy nie. Takie coś mniej więcej. I mam w związku z tym kilka pytań. pierwsze z nich to jaką byście polecali obudowę do tego sprzętu w rozsądnych pieniądzach z oknem cena do 300 zł. Następne moje pytanie brzmi co z tym prockiem czy wystarczy mu box-owe chłodzenie. A może podacie jakieś swoje konfiguracje sprzętowe tak do 4500zł jestem otwarty na wasze propozycje. Cool Dziękuje wszystkim z góry za pomoc.

obudowa chieftec, przydałoby się wydajniejsze jak zamierzasz kręcić.

ja raczej nie ben de kręcić tego procka bo nie ma takiej potrzeby

nie wiem jak z głośnością BOX-a możesz zaryzykować i zostać przy nim a jeśli będzie hałasował to dokupić coś cichszego.

no a co sadzisz o reszcie sprzętu jaki dysk wybrać wd czy seagate i jaką fajną obudowie proponujesz musi koniecznie być z oknem i co byś zmienił w tym kompie i czy ta płyta będzie dobra

wd 320 seria aaks jest w benchmarku (hd tach) troszkę szybszy od seagate (burst speed) więc możesz brać wd-ka ale jak nie będzie go to nie zrobisz błędu jak kupisz seagate oba dyski są wydajne.

obudowa :

http://allegro.pl/item248633189_obudowa … oknem.html

co do płyty - jest okey ewentualnie foxconn ip35a.

Dysk wd aaks serii, ram nie wydaje mi sięby taki był weź goodram pro 900 a nie kingston, procesor quad jeśli obrabiasz filmy i renderujesz, w inny wypadku e8750 (bo nie kręcisz) i scytche infinity. Obudowy polecam cooler-mastera :stuck_out_tongue: Mam to polecam :stuck_out_tongue: Jakby nie była błyskotliwie wspaniałą to bym nie polecał :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 28.09.2007 (Pią) 19:01

A przy tej cenie lepszy będzie msi p35 fir, lepiej wyposażony :stuck_out_tongue: