Nowy komputer do gier

To spokojnie bierz tą RX 580, polatasz w 1920x1080 na wysokich, a jakbyś kiedyś stwierdził że masz więcej czasu czy wpadnie Ci nowa, bardzo ciężka gra dla grafiki to zmienisz (ale ta na spokojne kilka lat starczy). Monitor to już Twoja kwestia, możesz podejść do sklepu zawsze jakiegokolwiek i porównać. Wg mnie 27" to lepszy wybór myśląc, że ma to być na lata.

Do monitora to ja pixseli nie liczę do 27 może ciekawie wyglądać filmy i relax ale jak można to poradzić jakieś ciekawe 27 nie musi być wysoko Hz jeśli kolor jest naprawdę dobry .

No tak, to już kwestia dla Ciebie, ale różnica nie jest duża między 75, a 144Hz.
Wybierałem od najtańszych wg takich parametrów.
https://uk.pcpartpicker.com/products/monitor/#W=2600,6500&D=70000,240000&T=1&P=6,2,4&A=2&sort=price&page=1

Po małym poszukiwaniu chyba wybiorę monitor : Monitor Acer Nitro VG270Ubmiipx może mniej Hz ale za to rozdzielczość o wiele wyższa w takiej cenne chodz
MSI Optix MAG271C
tez kusi troche czasu jeszcze mam do wyboru (zobaczymy czy wygra relax czy gry )
Obudowy nie mogłem znalazłem co proponowales ale zaminiłem na SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB

Jestem wam bardzo wdzięczny za wasze porady i pomoc .

Git, ale co do monitora to odpuść Acera jak zależy Ci na jakości obrazu.

Aha czyli MSI wygrał bo zależy mi na jakości niż na Hz i rozdzielczości .
Jeszcze raz dziękuje