Nowy komputer do gier

Witam planuje złożyć nowy komputer stacjonarny. Mój stary sprzęt jest już trochę za stary na moje potrzeby.
Chce zakupić
Processor :
AMD Ryzen 7 2700X 3.7 GHz
Chlodzenie :
AMD Wraith Max 55.78 CFM
Plyta glowna :
ASRock B450 Pro4 ATX AM4
Ram:
G.Skill Sniper X 16 GB (2 x 8 GB) DDR4-3000
Dysk HDD:
Seagate Barracuda 2 TB 3.5" 7200RPM
Dysk SDD:
Samsung 860 Evo 500 GB 2.5
Karta graficzna:
XFX Radeon RX 550 - 512 4 GB
Zasilacz:
Corsair RMx (2018) 750 W 80+
Monitor:
AOC 22V2H 21.5" 1920x1080 75 Hz
Mój teraźniejszy sprzęt to a8-3850apu
Rx550 4gb
8gb ddr3 1660
zasilacz crosair CX500 500w
monitor SyncMaster (1600x1200@65Hz)
F1A75-M PRO (FM1
Stary ale jescze w mhw 40fps złapie więc co nie poskładam upgrade jest .
Chcę wydać do 3-4 tyś. (5 jak mnie coś zauroczy)
Z procesorem mysle nad 3700x zamiast 2700x

Programista, czy gry?
2700 +rx550 do gier to…

Sugeruję:
Ryzen 3600 lub 2600, olej x700x bo dają znikomą różnicę.
Płyta główna ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4
RAM 3200MHz
Dysk HDD Toshiba P300 lub WD.
Monitor co najmniej około 24" matryca va lub IPS jak Monitor MSI Optix G241VC
Zmiana GPU na chociaż RX 580 8GB, wtedy kilka dobrych lat pograsz we wszystko na co najmniej wysokich ustawieniach.
Jaką Mas obudowę, jak byle co to pomyśl nad czymś fajnie wentylowanym jak Obudowa SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black (SPC230)

PC przyko ale do gier bawie sie z CE ale to nie programowanie
Karta graficzna byla kupowana poniewaz przez 5 lat byla integra 6550HD(512MB DDR3)
Tak obudowe tez zakupie bo nie chce mojego twardego staruszka ruszac
Pytanie do HDD czy toshiby sa wytrzymale nie maja jakis awari ? poniewaz myslalem nad firecuda ale ludze mowia ze jest troszke konstrucja wadliwa .
Nad monitorem tez mam opinie o HP Pavilion 21.5-Inch IPS LED HDMI VGA Monitor (22cwa), Black
A co do karty to owszem RX 580 jest ciekawa i bardzo interesujaca lubie rozwiazania Radeona od Nividi~ (Team Red)

Processor :
AMD Ryzen 7 2700X 3.7 GHz
Chlodzenie :
AMD Wraith Max 55.78 CFM

To chłodzenie jest słabe, lepiej dołożyć te 100-150zł do czegoś sensownego niż przypiekać procesor do momentu aż zacznie obniżać taktowanie.

3-gen ryzenów będzie znacznie lepsza do grania.

Karta graficzna:
XFX Radeon RX 550 - 512 4 GB

To na pewno ma być komputer do gier?

W przypadku grania procesora ma mniejsze znaczenie, ale karta jest bardzo ważna, u ciebie karta jest bardzo słaba.

Miałem kilka i reguły nie widzę, zresztą, pomijając różnice w badaniach (raz WD ostatnie, raz pierwsze np.), o kant d…y je rozbić: patrząc na wykres za ostatnie 3 lata w sklepach masz już nowe modele.

21,5 nie jest tragedia, ale 24 kiedyś wskazana :wink:

Z tą kartą zależy, budżetowo 570 4GB, optymalnie by 1660 za 1100 zł weszła, ale jak zabraknie lub 580 8GB bedzie w promocji za 800 lub mniej… bieraj :wink: Zawsze te 10-15% lepiej od 570, tylko dodatkowe wentylatorki do budki wskazane :wink:

Co do chłodzenia ponoć stokowe u AMD jest dobre no ale ja się nie znam dlatego pytam do 2700x wraith był ponoć spoko .
Grafika jak mówiłem wcześniej no przez kilka lat na integrze się jedze (teraz znowu na niej coś się z karta stało idzie na gwarancje )
Nie wszystkie gry wymagają mocnej karty no ale najmocniejsza gra jaka na ten czas posiadam to Monster Hunter World planuje zakupić Borerland 3 i możne RB 6 no ale to mniejsza. Mogę od znajomego kupić używaną R9 290 za 200zł więc zobaczymy z ta karta jeszcze jak wyjdzie gram głownie w moby no i troszkę JRPG one nie są tak graficznie wymagające na ten czas (ale karta pomaga)
Grafika dla mnie to nie jest wymagana na ultra gurt by było płynie 60 ~
Ale z chęcią poczytam wasze opinie bo z pc nie spieszy mi się no ale jakoś do końca roku chce go złożyć a jak to raz i dobrze chyba ~

Co do monitora 24 cale czemu nie (lecz nie znam się całe życie na CRT xD
LCD mi się wypalały miałem 2 )
Budżet jest dosyć elastyczny mogę dołożyć mam jeszcze trochę czasu zanim wszystko zakupie

Eh odradzam, raz konstrukcja już 6 letnia, może wiec być bliżej niż dalej zgonu, dwa za moc na poziomie rx570 płacisz poborem blisko 300W w peaku. Przy czyms takim dolicz ze 200 zł do nowego zasilacza, na Twom kilkuletnim bym nie podpinał.

Na zimę karta będzie jednak jak znalazł: komputer pod stół, nakrywamy stolik kołdrą i mamy cebularską namaistke japońskiego kotatsu, czy jak to się zwie prawidłowo :wink:

No taaak tu masz pan racje używana pochodzi 2-3 miechy i do piachu
No szczerze to czemu nie albo RX 570-580 to nie problem myślałem nawet o Vega ale o niej mało czytałem .
Karta raczej musi troszkę wytrzymać (Path of Exile ) i to potrafi przetestować kartę na moje nieszczęście

To teraz pytanie takie. Czy wysokie ustawienia w każdej grze przez najbliższe 2-3 lata Ci wystarczą czy nie, można też w mojej opinii zbudować w Twoim budżecie kompa, gdzie przez najbliższe 10 lat (jakby grafika nie padła) Zagra na wysokich pakują rx 5700 (obecnie wszystkie gry na Ultra) oczywiście mówimy o graniu w około 60FPS w FullHD w danych ustawieniach. Niechęć do zielonych wydaje mi się uzasadniona bo przy tej samej grafice z aktualizacją amd robią się coraz mocniejsze (choć gtx 1660 jest w swojej cenie super!) .
Co do chłodzenia to faktycznie warto trzymać niższe temperatury i można dać coś lepszej klasy jak Thermalright Macho 120 Rev. B, dlaczego to? Wykres z 12:30.
https://youtu.be/EPjuqY2ePx8

Naprawdę to ultra mnie nie obchodzi 60 stale nawet na low (już dawno nie widzę różnicy od low a high) no kartę chciałbym na trochę lat no nie powiem
nie ma wymagających gier niechęć do zielonych nie jest taka mocna porostu wole rozwiązania czerwonych są bardziej dla konsumentów.
Co do chłodzenia nie znam się wiec z posłucham was tu na 100% jeśli jest warte swojej cenny kupie (chłodzenie woda i inne nie są dla mnie)
Teraz próbuje złożyć coś z waszych podpowiedzi z linkuje jak skończę
dziękuje za pomoc

Oto build co o tym sądzicie
https://uk.pcpartpicker.com/user/KrzysztofzP/saved/2zbYTW

PS: podpowiedz do płyty głównej jak mogę to wole nie bawiąc się z biosem
PS2: Chłodzie myślę nad Noctua NH-D15 / Scythe Mugen 5 Rev.B.

Proszę Cię… W tym zestawie nic nie zmieniłeś…
Złóż podobny zestaw pls (obudowa wybrana na oko, z przewiewem). Zestaw jest dużo, dużo lepszy i rozsądnych pieniądzach.





A sorry zły link już poprawiam

Link poprawiony przepraszam nie ten skasowany projekt co trzeba .
PS: Czy opłaca się dać te kilka zł więcej i kopić procesor 3600X aby moc go podkręcać ? czy jest to zbyt ryzykowne na ilość dodatkowej mocy ?

Wg mnie jest to kasowo bez sensowne, ale jak chcesz, tak samo bym się cieszył jakbyś dał tą płytę główną i RAM co ja, bo są bardzo dobre, w tej cenie co wybrałeś MSI można X470 szukać, a Snajper są przeciętne i drogie.
Tak samo zasilacza 750W nie potrzebujesz bo do 500W (albo i 400) nie dobijesz, 600W by wystarczył, 650W to ogromny zapas.

Czemu nie do karty mogę dołożyć budżet mam niby do 5tys max ale jak ma być na kilka lat to korona mi z głowy nie spadnie jak dam troszkę więcej.
Ram kupie co polecasz ale tylko mam pytanie do płyty głównej czy bede musiał się bawić z wgrywaniem biosu nowszego no i monitor może być te 24 cale tylko myślę czy 144hz mi się nada niby bardzo dobre do gier ( szybki czas reakcji) ale czy warto odrazu czy może jednak taki jak wspominałeś
Co do zasilacz właśnie szukałem 650/750 bo az tak bardzo się cena nie różnią ale jeśli 650 jest z dobrym zapasem to łatwiej mi z poszukiwaniem dobrej gold certyfikat

Jak będę w domu to troszkę listę zmienię bo z tych części co wspominałeś to jest różnica 50$
Oto lista z każda częścią jaka https://uk.pcpartpicker.com/user/KrzysztofzP/saved/#view=wZJHBm

Jak budżet to nie problem to wg mnie zostaw taki monitor (ewentualnie rozważ jakiegoś samsunga bo mają fajny obraz). 144Hz jest spoko także do oglądania filmów. Jak na grafikę Ci zostaje więcej to GTX 1660 lub RX 5700.
PS: tym razem do linku nie mam dostępu (permission denied).

Link powinien poprawnie chodzić .
Co do monitoru ładny kolor to dla mnie zaleta .
Co do budżetu to jest on teoretyczny bo jak trzeba to dołożę aby było dobre i wytrzymałe . Roboty mam coraz więcej czasu coraz mniej ale się zachowa na nowy .
Pc nie jest mi potrzebny na teraz w tym miesiącu ale do końca roku chciałbym już się nim bawić

Jak Pancia napisał, średnia myśl, krecnie nie jest darmowe: lepsza płyta i chłodzenie doliczyć trza :wink:

Jak nie jesteś fanem CSGO i maniakiem “płynności”, 60/75 spokojnie wystarczy Ci do gier. Zauważ: dla 140 fps byś ciął detale i rozdzielczość, czyli gra by brzydka była, a 60 i tak jest 2x minimum i to bardzo komfortowa ilość :slight_smile:

No lepsze:)

A wrzuć ten set na Morele czy xkom i zobacz ile Cie wyniesie, jak jesteś w UK ceł chyba jeszcze nie macie na granicach?Jak różnica duża, może z PL ściągnąć?

Teraz wg mnie set wygląda git. Chyba tak zostawił. Jeśli nie jesteś maniakiem Ultra detali to lepiej teraz wziąć rx 580 i spójne teraz grać na wysokich/bardzo wysokich, a jak za 4-5 lat zacznie brakować mocy to zmienisz grafikę na nowszą (w mojej ocenie do tego czasu spokojnie wystarczy ta grafika do grania na wysokich).
Co do monitora, trochę się tu z Marcinem nie zgodzę, w mojej ocenie jest to sprzęt, który posłuży Ci aż do kolejne kompletnej zmiany kompa (za 8-10 lat? Bo na tyle czasu strzelam, że powinno to być dobre). Zresztą po co mieć fajnego kompa, jak na średnim monitorze będzie średni efekt, wg mnie tu można jeszcze pomyśleć na alternatywą 27", zwłaszcza że różnica w cenie mała a efekt zdecydowanie odczuwalny (przeskok na 27" to trochę szok, ale chwilą moment i się człowiek przyzwyczaja do komfortu).
https://uk.pcpartpicker.com/product/4cw7YJ/msi-optix-mag271c

A więc zestaw kosztuje teraz 4.420zł (chyba ze masz na myśli kartę za 3tys) .
Wiec może większy monitor jest i w budżecie.
Nie jestem fanem ultra ani nic prócz monster hunter world mocniejszego wysiłku na kartę nie mam na ten czas przez pol życia. Na 1280x1024