Nowy komputer do wszystkiego - 2500-3000pln

Witam,

powoli przymierzam się do zakupu nowego komputera, jako iż mój obecny nie daje już sobie ze wszystkim rady…

Potrzebuję często mieć otwarte dość sporo aplikacji i stron www pracując na 3-4 monitorach, a i gierki już rzadko które normalnie chodzą… :slight_smile:

Planuję na ten cel wydać około 2500-3000zł. Liczę na waszą pomoc w wyborze i opinie.

Oto co w przybliżeniu planowałem wstępnie zakupić:

1. Procesor:

Intel Core2 Quad Q6600 4x2.40 GHz BOX (LGA775, FSB 1066, 8MB, 64-bit) - około 900zł

2. Płyta główna:

Tu szczerze mówiąc mało się znam więc nic nie sugeruję i liczę na wasze propozycje. Potrzebuję żeby: miała 3 złącza PCI (a najlepiej 4, bo z reguły są tak blisko siebie położone, ze i tak z wszystkich nie można zrobić użytku) na: tuner tv Winfast 2000XP, kartę dźwiękową Creative SB 7.1, drugą kartę graficzną. Możliwość podłączenia 2 dysków + dvd, karta sieciowa - więcej wymagań chyba nie mam :).

3. Pamięć:

DDR2 2048MB 800MHz Geil Black Dragon (2x 1024MB) CL4 - ok 220zł

4. Dysk twardy:

Seagate Barracuda 7200.10 400GB, SATA/300, 8MB cache, NCQ (zapis prostopadły) - ok 280zł

5. Karta Graficzna:

GeForce 8600GE Galaxy 256MB, DDR3, HDTV, 2xDVI, PCI-E Coolermaster HeatPipe (650/2000) - ok 450zł, chociaż wolałbym coś z pasywnym chłodzeniem, żeby nie słyszeć działania wentylatorka…

Koniecznie musi mieć wejście na 2 monitory.

6. Druga Karta Graficzna:

I tu nie wiem… Coś niedrogiego ale też nienajgorszego, żeby tuner tv na tym poszedł i obraz się nie ciął (na radeonie 9200 128mb nie dało rady na najgorszej jakości). Obowiązkowo wejście na 2 monitory i najlepiej chłodzenie pasywne. Zakładamy 150zł.

7. Obudowa:

Nad tym nie ma się co rozwodzić - 150-200zł.

8. Zasilacz:

Tacens VALEO 480W półpasywny - taki mam obecnie i jestem bardzo zadowolony, jedynie pytanie czy taka moc wystarczy na ten sprzęt?

Czyli około 2100-2200zł nie licząc płyty głównej.

Pomijam nagrywarkę DVD, Tuner TV, Kartę dźwiękową bo je wezmę z obecnego komputera.

Liczę na fachowe porady :).

C2D Q6600

MSI P35 Neo2 FR

2x1GB Patriot LLK 800Mhz

2xHD3850 512MB

Dysk Samsung/WD

BeQuiet Straight Power E5-500W

Quad… ciężko wykorzystać mimo wszystko…

Płyta główna… Tak złączem pci już nie szastają producenci…

Gigabyte GA-N650SLI-DS4 ma złącza które powinny dać się wykorzystać.

Dysk twardy WD serii AAKS (+wyciszenio/chłodzenie revolteca)

Karta graficzna pasywna jest np od gigabyte’a 8600gt

Druga po 155zł GeForce 8400 GS Gigabyte 256MB HDTV & DVI (PCI-E)

Obudowa - do pasywnych chłodzeń musi być dobrze wentylowana tak więc cooler master centurion t05 i do tego możliwie dużo wentylatorów niskoobrotowych (12cm z tyłu i ze 2x8cm na boku).

Zasilacz spokojnie pociągnie.

I szukasz ciszy? Ten proc max wydziela 105W ciepła, standardowy wentylator huczy, inne też muszą się szybko kręcić, kupuj 2 rdzeniowego.

Grafa Palit Sonic+ 8600GT 256 DDR3

Dysk Samsunga, są nieco cichsze

przy SLi/CF zostanie 1 PCI

Jakie masz te dyski i napęd, ATA czy SATA? Większość nowych płyt ma 1ATA (2 urządzenia) jak masz 2x ATA to będziesz musiał jeszcze dokupić przejściówkę ATA na SATA

Zasilacz starczy.

Liczyłem też na jakieś uzasadnienie… :slight_smile:

Może coś więcej o tym procesorze?

Czemu dysk samsunga zamiast seagate?

Czemu nowy zasilacz skoro jego moc jest większa jedynie o 20W od mojego obecnego?

Karta graficzna HD3850 x2 ? niestety nie stać mnie na taką konfigurację… Dlatego wolałbym żeby druga karta, która nie musi być jakaś super była na zwykłe pci…

A płyta którą podałeś niestety ma tylko 2 sloty PCI…

Wiem jedynie czemu pamięć inna :slight_smile:

Może wybrzydzam ale jestem nieusatysfakcjonowany :slight_smile:

Z tym gigabytem’ niema żadnych powyższych problemów bo ma 4x sata i 2x ide :slight_smile:

Straszne jest to że poleciłem 3 produkty gigabyte’a, no ale cóż bywa i w tej sytuacji pasują.

Można tak dodawać karty?

nie, w PC mogą działać dwie takie same karty graficzne połączenie w SLI lub CrossFire… jesli zamontujemy dwie różne karty wtedy działać będzie tylko 1…

Mariosti*

Ale też nie zamierzam co roku kupować nowego procesora… :slight_smile:

Co do obudowy i płyty głównej to wydają się okej.

co do dyskówpytanie do wszystkich - Czy WARTO inwestować w takie z NCQ, zapisem prostopadłym 16mb cache itd… ?

GeForce 8600GTS Gigabyte 256MB, DDR3, HDTV, 2xDVI, PCI-E --> ta karta jest okej ? :wink:


Tobi

" szukasz ciszy? Ten proc max wydziela 105W ciepła, standardowy wentylator huczy, inne też muszą się szybko kręcić, kupuj 2 rdzeniowego."

Zawsze można dokupić coś niestandardowego ale cichszego…

Dysk mam obecnie 1 :), ATA, drugi bedzie SATA. DVD ATA.

Złączono Posta : 18.11.2007 (Nie) 0:14

Obecnie mam w komputerze:

na AGP radeon x1650

na pci martrox jakis tam…

obie działają, łącznie 4 monitory :>

Te karty kosztują i będą kosztować około 600zł czyli razem 1200zł a w sumie budżet masz 2,5k-3k więc powinno Ci starczyć

hmmm pierwsze słysze żeby działały dwie karty różne w różnych slotach

Ale tą drugą masz na PCI

Ale chyba dwie na PCI-E to chyba nie zadziałają

coś mi się nie widzi współpraca dwóch różnych kart pod PCI-E…

to już dużo lepsze rozwiązanie, dwa radki w CrossFire…

Dlatego chciałem drugą kartę pod zwykłe PCI…

Poza tym po co mi dwie karty za 600zł?

Mi w zupełności wystarczy jedna za 600zł, na której będę grać.

Druga jest potrzebna do tego żebym mógł obsługiwać 4 monitory i na dowolnym z nich będzie chodził tuner tv…

na 8600gts wygodnie nie pograsz +200zł i masz 8800gt

może czas skorzystać z wielu pulpitów np na linuksie?

To tą grafikę co masz na PCI to zostaw a na PCI-E bierz HD3870 a reszta tak jak wyżej

Najtansza 8800GT jaka znalazlem jest za 1100zł, co oznacza, ze jest 2 razy drozsza niz ta ktora podałem… wiec odpada.

co do drugiego pytania:

Nie. Potrzebuje 3-4 monitory.

Złączono Posta : 18.11.2007 (Nie) 0:30

Nie mogę właśnie jej zostawić, bo na niej nie chodzi tuner tv :).

tuner TV to chyba karta rozszerzeń, która pozwala oglądać telewizję na ekranie monitora za pośrednictwem komputera… chyba, że się mylę więc co ma do tego karta graficzna na PCI? Owszem są karty z wbudowanymi tunerami TV ale są rzadko spotykane i nie najwyższych lotów…

chodzi Ci pewnie o możliwość podłączenia kompa do TV? czy jak?

No to masz pecha bo dzisiaj już problem dostać karte na PCI a jak już to do zastosowań profesionalnych kosztujące ponad 1 tysiąc taniej Cię wyjdzie brać 8600GT SLI lub HD3850 CF no ale w tym przypadku radki są 2x jak nie więcej wydajniejsze

widzisz, tak doskonale znasz definicję tunera tv a nie mozesz pojac, ze slaba karta graficzna nie jest w stanie odswiezac obrazu ktory jest nadawany przez program tunera i dochodzi do haczenia sie go.

Ogolnie dzieki wam za pomoc lub jej proby :wink:

juz jakos sobie poradze.