Nowy komputer - dylemat w wyborze płyty głównej

Otóż myślałem, że kupię Asus P5K Deluxe lecz aktualnie nie jest dostępna w sklepie (w hurtowni brak towaru, następna dostawa za 2tyg)

oto konfig kompa

C2D E6750

2GB Corsair TwinX2 800MHz CL4 DHX

WD Caviar 320GB WD3200AAKS

Gigabyte GeForce 8800GTX

Amacrox Frei Erde 550W

no i tutaj jest lista aktualnie dostępnych płyt głównych (no oczywiście tych z wyższej półki)

wydaje się być najlepszym wyborem w stosunku do cena-jakość.

Kiedys czytałem recenzję Asus Commando i z tego co pamiętam to bardzo ją zachwalali więc też bym się ku niej skłaniał.

Za rok to i tak będę antyki więc po co przeinwestowywać :wink:

Widze że dużą kasą dysponujesz

Na twoim miejscu pamięci kupiłbym OCZ Platinum

a płyte coś na x38 np. tą

http://www.agito.pl/product/325422?bid=40

Jak masz kasę to zdecyduj się na Asusa.:mrgreen:

Albo tą płytke http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd& … 43&u=12490

taaak żeby były dostępne od razu… też nad nimi myślałem, reszta konfigu jest nie do zmiany. chodzi tylko o wybór płytki, pamięci są OK

czy ja nie mówiłem, że płyt od Gigabyte nigdy więcej nie kupię? ;>

nie styknie mi kasy…

muszę wybrać coś z pozycji które napisałem i chyba wezmę tą Asus Commando…

msi p35 neo2 fir

A za rok i tak będą wszystko obsługiwać, ta płyta msi już obsługuje 45nm core 2 duo i core quad duo… testowane na samplach przez msi…

inne też obsługują a zresztą jak mówiłem tylko tamte płytki są dostępne od zaraz… nauczcie się czytać…

piotrekplay

Przecież i tak nie wiemy gdzie kupujesz podaj chociaż sklep a potem pisz nam

:?

Dokładnie, ta płyta którą wymieniłem jest ogólno dostępna w pardzo wielu sklepach od ręki, wystarczy zajrzeć na ceneo.

Z tych które podałeś abit ma chyba programowałne diody ozdobne :slight_smile:

cennika on-line aktualnie tam nie ma… a płytka kosztuje ta co podałeś tam ponad 100zł więcej, bo kontaktuje się ze sprzedawcą i przeglądałem oferty… zapewne mi zostanie tylko do wzięcia ten asus commando chyba, że asus p5k deluxe się wcześniej pojawi…

i tak ich nie zobaczę, mam budę bez szyby… jeszcze się zastanowię, dzięki za porady… żebym miał jeszcze 500zł na kompa to bym się nie zastanawiał i brał droższą płytę a tak to wiecie… na dodatek wszystkiego jeszcze będę musiał zaczekać na nowy monitor ze 2-3 tyg… a kompa wolę kupić szybko aby kasa się nie rozeszła…