Nowy komputer - gry ścinają

Witam! Mam dwa problemy z nowo zakupionym sprzętem.

Specyfikacja:

ASUS M4A785TD-M EVO

AMD Phenom II X4 945

Kingston DDR3 2x 2GB 1333Mhz CL9

GEFORCE with Cuda GTX 260 Core 216 EVGA 896MB

WD Caviar 500 GB (32MB, Serial ATA II)

Be-quiet Straight Power BQT E6-650W

Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2

22" Samsung Syncmaster T220

Thermaltake V9 Black

1. Po wyjęciu nowo zakupionego kompa z pudełka zauważyłem, że chłodzenie na procesorze (Freezer Xtreme) nie jest przymocowane stabilnie. Rusza się do góry i na doł. Czy to jest normalne?

2. Mam dziwne ścinki w grach. Testowałem Assasin’s Creed, GTA 4, Crysis.

Nie są to spadki FPS, lecz takie sekundowe ścinki. Instalowałem patche, sterowniki od graficznej mam najnowsze, problem pojawia się zarówno na Windows XP SP3 x86 jak i na Windows 7 x64. Czym może to być spowodowane? Konfiguracją sprzętową? (Mam wrażenie, że ten sprzęt był w sklepie składany na szybko) A może ustawieniami w BIOS? Próbowałem również wyłączyć AMD Cool N Quiet. Nic nie dało.

Zamieszczam filmik:

http://www.sendspace.pl/file/fa11246bee8aa5eb33b701e

Z góry dziękuję!

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

1.To nie jest normalne. Polecam odkręcić chłodzenie i zainstalować je jeszcze raz (pamiętaj o paście termoprzewodzącej;)

2.Najnowsze sterowniki są?

Sterowniki najnowsze, a co do chłodzenia to musiałbym chyba jechać do komputronika, ponieważ mam plomby gwarancyjne.

Czy po ich zerwaniu mam gwarancję producenta na poszczególne części?

Po zerwaniu plomb nie masz w ogóle gwaracji, z w sklepech takich jak komputronik czy vobis dają gwaracje na zestaw.

Service Pack jest jak nie ma pobierz SP 3 ze strony microsoftu :slight_smile: zainstaluj tez Frameworka 3.5 niektóre gry go wymagają, założe sie że stery do K grafiki masz z płyty ze sterownikami którą dostałeś, tam sa standardowe stery wystukaj w googlach sterowniki do twojej karty ale musi byc strona nvidi bo na innych moga być szity :slight_smile:

miałem coś takiego ,spróbuj przywrócić domyśle ustawienia w biosie, może to być coś z ramem

Ostatni post: 17.10.2009 (So) 12:18.

Myślicie, że autor wciąż oczekuje na pomoc?

przeczytaj jeszcze raz:

Jak masz Windows 7 to wyłącz dziennik zdarzeń, on ścina bo rejestruje każdy wciśnięty klawisz :slight_smile: —> panel sterowania - system i zabezpieczenia - narzędzia administracyjne - usługi - dennik zdarzeń systemu Windows :wink: jak będzie chciał wyłączyć jakiś program to zezwól na off.