Nowy komputer i Livebox TP.- problem

Na początku pragnę powitać wszystkich użytkowników strony. Mój problem polega na tym, że kiedy ostatnio zmieniłem komputer, livebox co jakiś czas zaczął się rozłączać. Windows pokazuje połączenie sieciowe, lecz internetu ani śladu. Pomaga dopiero reboot komputera, lub liveboxa. Dodam, że podłączone są dwa komputery: stacjonarny pod USB {ten z problemem} oraz kolejny stacjonarny pod WiFi. Kidy przez usb się rozłącza, przy wifi pozostaje bez zmian. Ponowna instalacja oprogramowania nie dała żadnych wyników. Livebox jest podłączony do portu usb 2.0. Livebox rozłącza się co jakiś czas, od kilkunastu minut, do kilku godzin, co jest baaardzo irytujące. Z góry dzięki za pomoc :]

Konfiguracja komputera:

Gf 5600fx

Athlon xp 2000+

512 ram ddr

Płyta główna ASRock K7S8X v3

Cześć!. Spróbuj podłączyć komputer przez kabel ethernet-powinno ponóc. Słyszałem że przez USB bywają problemy z powodu wadliwych sterowników na USB. Pozdrawiam -niejan.

może najwyższa pora pożegnać liveboxa i powitać coś porządnego (np. linksysa :smiley: )

Pożegnanie liveboxa niestety nie wchodzi w grę jeszcze przez rok, z uwagi na umowę z tepsą :smiley: co do kabla ethernet, spróbuję, dzięki za radę :smiley:

Nikt nie mówi o pożegnaniu TPsa -tylko zastąpieniu jej urządzenia typu Livebox inny alternatywnym urządzeniem które nie robi tylu problemów.