Nowy komputer i okresowo pojawiający się czarny obraz

Witam.

Ciężko stwierdzić czy to jakiś sterownik czy to uszkodzenie sprzętowe. Zacząłbym od systemu może reinstall a na pewno od reinstalacji sterowników głównie chipset plus stery USB.

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-b85m-d3hrev_10/download/

 

Jak nie pomoże to zaktualizuj bios.

Wszystkie sterowniki instalowałem ze strony producenta.Bios także aktulizowałem do najnowszej wersjii.

Spróbuj innego systemu w takim wypadku. Myślę niestety, że masz uszkodzoną płytę główną ewentualnie gdzieś zwarcie ale to tylko gdybanie.

Próbowałem podłączyc monitor do zintegrowanej karty graficznj,jednak wtedy w ogóle nie ma obrazu po odpaleniu komputera a dioda od monitora ciągle mruga.

Karta jest włączona w biosie.

Hej,

Ale wyjąłeś kartę dedykowaną z portu PCI-E? Tak długo jak w porcie znajduje się karta dedykowana, grafika zintegrowana będzie wyłączona.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mi to wygląda na uszkodzoną płyte główną, spotkałem sie kiedyś z podobnym problemem.

 

jeśli jesteś w stanie przeinstalować system na świeżo - zrób to

po instalacji zainstaluj pierwsze sterownik od chipsetu, później reszte

skoro to nie pomoże to czeka Cię gwarancja - niestety.

 

pzdr

Witam po dłuższej przerwie.Na zintegrowanej grafice komputer działa normalnie,nie występują żadne problemy.Zatem winowajcą zdaje sie wydawać R9 280.

Na to wychodzi. Odeślij w ramach gwarancji.

Odświeżam temat.

Dalej stawiam na kartę.

 

 

Na 100% karta, skoro po wyjęciu R9 na zintegrowanej PC działa normalnie

Tak Panowie to była wina karty graficznej.Odesłałem już na gwarancje i teraz muszę czekać 3 tyg.

Dziękuję wszystkim za pomoc,temat mozna zamknąć.