Nowy komputer i stary monitor - połączenie chyba jest ale włącza się tryb oszczędzania

Witam. Ostatnio kupiłem nowy zestaw z morele https://goo.gl/GU6poB
Rozpakowalem i chcialem podłączyć monitor lecz jest to stary monitor LG Flatron L1919S i z wejściem d-sub. Miałem takowy kabel d-sub z przejściówka dvi-i gdzie są piny po lewej i po prawej a na środku puste miejsce o ile mnie pamięć nie myli jest to dvi-i A.
Gniazdo w karcie jest DVI D z kombinacja 24+1 bez pinow nad taką płaska blaszka więc ja geniusz postanowiłem zgiac do płaska te piny u góry i u dołu na blaszka ze starej przejściówki i spróbowałem podpiac pod kartę lecz nie działało. Więc kupiłem kabel D-SUB DVI D ( 24+5 ) i adapter DVI D 24+1 na DVI D 24+5 ( gniazdo ) i połączyłem to ze sobą i podpiąłem do karty i nadal nic. Monitor jakby czytał kartę ale po chwili jest komunikat tryb oszczędzania. Więc jeszcze wpadłem na pomysł podłączenia przez HDMI do TV i odziwo zadziałało wszystko. Wniosek z tego taki że monitor mam za stary czy jak ? Dodatkowo mówię że komputer jest w pełni sprawny wszystkie wiatraki się kręcą i wszystko działa :slight_smile:
Proszę o pomoc :wink:
Z góry dzięki :smiley:

Te piny przy blaszce odpowiadają za analogowe połączenia czyli własnie to które potrzebujesz.

Właśnie tak myślałem a bez tych pinów nie ma analogowego połączenia więc karta ma cyfrowe :stuck_out_tongue:

Z tego co widzę masz Display port, dokup adapter na VGA i powinno działać.

A jest kurcze pewność że zadziała ? Monitor jest stary . Poza tym już za ostatnio przesyłkę dałem 80zl . Co do wejścia DP obraz ma taką samą jakość jakby miał przy połączeniu DVI D czy HdMI ?

A zadziała na pewno ? I jak z jakoscia obrazu ?

Nie potrafię ci nic zagwarantować.
Musisz testować, przejściówke możesz zawsze oddać bo ci nie działa a zakup
zapewne tańszy niż monitor.
Gdybyś jednak chciał doinwestować zestaw to 22" full HD za 3 stówki
dostaniesz w poleasingu w idealnym stanie z roczną gwarancją.

25.03.2017 3:49 PM “StreizeR” automat@dobreprogramy.pl napisał(a):

Proponuję to , działa.