Nowy komputer i używany dysk

Mam zamiar kupić nowy komputer bez dysku ponieważ mam swój pełny danych z orginalnym windowsem ( samsung hdd sata2 500gb). I tutaj nasuwa się moje pytanie jak podłącze swój dysk to czy komputer uruchomi mi się normalnie będzie logo windows czy będę musiał ustawiać coś w biosie a jak tak to prosze mi to opisać

Jeśli na dysku jest system a ty zmienisz sprzęt to ten system który jest na dysku się nie uruchomi ponieważ jest inna konfiguracja sprzętowa itp, podłączysz dysk i zainstalujesz system na nowo.Oczywiście inne partycje możesz przy instalacji zostawić, tylko ta systemowa bedzie na nowo.

To się tyczy tylko windows XP!

Vista jak i windows 7 wstanie bez problemu, tylko będzie trzeba zainstalować nowe sterowniki - same się pobiorą z netu i zainstalują!

Zalecana jest reinstalacja systemu aby go oczyścić a zarazem przyśpieszyć.

To jak kupię nowy sprzęt bez dysku i gdy ten dysk z zainstalowanym windowsem 7 wzłożę to będzie działać ?

To zostaje mi podłączenie dysku i od razu format?

Windows 7 Ci się odpali ze starego dysku na nowym kompie. Sam tak robiłem i nie było problemów

a o co biega z tymi sterownikami co to za stery sie ściągają ?

Tak, Windows 7 bez żadnych problemów poradzi sobie z nowa płytą główną bez reinstalki. Tak też miałem w swoim przypadku, bałem się, że system nie przejdzie aktywacji, ale moje obawy były zupełnie nieuzasadnione.

Sterowniki płyty głównej.

Planuje kupić dysk ssd corosair 60gb na system. Także dysk hdd będę miał na inne pliki. Tutaj zadaje sobie pytanie gdy podłącze 2 dyski to czy instalator windows pokaże dysk do wyboru czy będę musiał ustawiać coś w biosie?