Nowy komputer i używany dysk

(Kopier1qaz51qaz5) #1

Mam zamiar kupić nowy komputer bez dysku ponieważ mam swój pełny danych z orginalnym windowsem ( samsung hdd sata2 500gb). I tutaj nasuwa się moje pytanie jak podłącze swój dysk to czy komputer uruchomi mi się normalnie będzie logo windows czy będę musiał ustawiać coś w biosie a jak tak to prosze mi to opisać

(djkamil09061991) #2

Jeśli na dysku jest system a ty zmienisz sprzęt to ten system który jest na dysku się nie uruchomi ponieważ jest inna konfiguracja sprzętowa itp, podłączysz dysk i zainstalujesz system na nowo.Oczywiście inne partycje możesz przy instalacji zostawić, tylko ta systemowa bedzie na nowo.

(Chojinka) #3

To się tyczy tylko windows XP!

Vista jak i windows 7 wstanie bez problemu, tylko będzie trzeba zainstalować nowe sterowniki - same się pobiorą z netu i zainstalują!

Zalecana jest reinstalacja systemu aby go oczyścić a zarazem przyśpieszyć.

(Matiko2008) #4

To jak kupię nowy sprzęt bez dysku i gdy ten dysk z zainstalowanym windowsem 7 wzłożę to będzie działać ?

(Kopier1qaz51qaz5) #5

To zostaje mi podłączenie dysku i od razu format?

(system) #6

Windows 7 Ci się odpali ze starego dysku na nowym kompie. Sam tak robiłem i nie było problemów

(Matiko2008) #7

a o co biega z tymi sterownikami co to za stery sie ściągają ?

(system) #8

Tak, Windows 7 bez żadnych problemów poradzi sobie z nowa płytą główną bez reinstalki. Tak też miałem w swoim przypadku, bałem się, że system nie przejdzie aktywacji, ale moje obawy były zupełnie nieuzasadnione.

Sterowniki płyty głównej.

(Kopier1qaz51qaz5) #9

Planuje kupić dysk ssd corosair 60gb na system. Także dysk hdd będę miał na inne pliki. Tutaj zadaje sobie pytanie gdy podłącze 2 dyski to czy instalator windows pokaże dysk do wyboru czy będę musiał ustawiać coś w biosie?