Nowy komputer i zły odbiór obrazu na starym monitorze

Jaki monitor do tego Kompa do 1500zł

A nie możesz ustawić mniejszej rozdzielczości lub skalowania (o ile nie jest ustawione na 100%)?

Może i można ale kolega nie potrafi tego zrobić. Nie wiem są świeta więc nie wiem co i jak Tu któryś odpowiadający podesłał instrukcje obsługi a nawet konkrętną strone jak to zrobić. Kolega twierdzi że pomimo wykonywania instrukcji to nie działa. Przed świetami z nim rozmawiałem stwierdził że ręczne ustawienia obrazu ma zabllokowane przez kontrole rodzicielską. Nie wiem jak jest naprawdę.Nie wiem co jest nie tak w ustawieniach tego monitora. Nie mam już nerwów A wyydaje mi się że każdy współczesny monitor bez tunera tv Sam sie ustawi

Wyraźnie widać, że sygnał jest źle wybrany.
Idzie po torze Video (ponieważ jest to monitor z tuneren TV) zamiast po torze monitor (PC) - czy jak tam ten bezpośredni tor nazywa producent.

Człowieki halo! :slight_smile: To nie jest monitor tylko TV - widać na nim znak DVB-T. TV stosuje tak zwany overscan. Na monitorach tego nie ma. Możliwe, że tego nie poprawisz w ustawieniach TV bo stare nie posiadają korekcji tego poprzez HDMi tylko przez D-SUB. Aby to zmienić przez PC musisz zmienić ustawienia sterownika. Mam GeForce więc wiem jak tam to zrobić. W Panelu Sterowania NVIDIA musisz ręcznie przyciąć format - utnie ci to rozdzielczość ale dopasuje ją do ekranu.

X-Komie widnieje jako monitor więc nie wiem

ustawienia—>system—>ekran i tam ustawiasz jak możesz

Tymi ustawianiami to zajęliśmy się na początku nic nie dały poza odwróceniem obrazu do góry nogami

Widocznie nie ma pełnej zgodności. Ze swoim starym Necem też nie mogę w pełni dojść do ładu i używam go jako dodatkowy ekran dla wygody. Na początku był zbyt ciemny aż po kilku włączeniach rozjaśnił się na równi z ekranem laptopa. Skalowanie też niekoniecznie jest dobre, ale tak jakby system nie mógł się dopasować swoimi okienkami i poza tym ShareX robi na nim czarne zrzuty z samym kursorem lub w Teams udostępniony widok okna ma tylko jednolity kolor. Nie wiem czy to problem z warstwami czy czegoś brakuje. Nie wiem co z tym zrobić. Jest podpięty przez D-Sub VGA

odpowiedz już masz, dostałeś 5 dni temu

A patrząc na twój komentarz

Zapewne więc nie użył funkcji “Autom. ustawienie” jeżeli nie jest w stanie zrobić myślnika. Nie ma sensu kontynuować tematu, jako, że nawet nie jesteś w stanie sprawdzić czy robi to poprawnie.

Druga sprawa, jeśli na przykład do współczesnego TV podłączymy PC poprzez HDMI i jedynie wybierzemy wejście to oczywiście obraz będzie kiepski, zwłaszcza renderowanie czcionek.
Trzeba przełączyć TV w funkcję PC, wówczas dopiero mamy obraz taki jak na monitorze.
Widziałem już takich, którzy męczyli oczy podłączając PC do TV i jadąc na zwyklych ustawieniach (KINO, TEATR czy tam jeszcze innych, służących do treści video) i nie przełączając TV w funkcję PC lub Monitor lub Grafika w zależności jak to producent nazywa.
Żeby bylo śmieszniej, to w takim trybie obraz z konsoli również jest o wiele lepszy niż na przykład w trybie GRA, który producenci dedykują konsolom.

Dałem ci odpowiedź dawno temu ale jesteś tak tępy, że proszę oto video:

“tępy” jest kolega liczący na darmową pomoc przez telefon.

Może jestem tępy ale i tak dziękujeę za pomoc w imieniu kolegi.
Co do mnie ja mam monitor Lg Flatron w22433S
Przeżył przynajmniej 3 karty graficzne i problemów z obrazem nigdy na nim nie miałem
Do obecnej karty musiałem wprawdzie dokupić przejściówke na HDMI ale to był problem z podłączeniem monitora a nie z obrazem.