Nowy komputer - jakie podzespoły?

Witam!

Mam do was taką prośbę, otóż muszę szybko złożyć kompa a kompletnie sie nie znam na sprzęcie :stuck_out_tongue:

Więc czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi co wybrać:]

Komputer ma być do 7000 zł, ma być to same pudło, mysz,klawiatura, BEZ MONITORA, bo go posiadam.

Kartę graficzną najlepiej radeon, ale że nie znam tych typów, to nie wiem którą:P

Kartę dźwiękową sounblaster, również nie wiem która dobra, wiec sie was radze :twisted:

Chciałbym również dobrą mysz, bo gram w gry typu CS, ET i dobra mysz to podstawa. No i to byłoby na tyle, bardzo bym prosił o złożenie jakiegoś zestawu, P.S Komputer ma służyć do gier, bo jeśli gierki pójdą to i wszystko pójdzie :smiley:

Ehh, za taką kasę to można trochę poszaleć :smiley:

Procesor - AMD Athlon 64 3500+ BOX (Socket 939) Venice

Płyta - Abit AN8 SLI Fatal1ty

Pamięć - PDP Patriot 1GB DDR 400MHz Dual CL 2.5 (2 x 512MB) z radiatorami

Grafika - GeForce 7800 GTX Gainward Ultra/3500 PCX 256MB 2xDVI+VIVO

Dysk - Maxtor DiamondMax 10 200 GB (ATA/133, 8MB) 6B200P0

Karta dźwiękowa - Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS bulk

Zasilacz - Zasilacz Topower 500W Black

Napęd - Asus DVD+/-RW DRW-1608P BOX white

Głośniki - Creative Inspire™ T7900 7.1 BOX

Mysz - Razer Diamondback RZD-1600

Całość wyszła za 6.409 zł. , więc zostanie ci jeszcze na obudowę i klawiaturę (tych nie wybierałem, bo jest tego tyle, że…sam nie wiem, na co się zdecydować).

Grafikę poleciłem GeForce, bo o Radeonach nie mam pojęcia.

Głośniki - Creative Inspire™ T7900 7.1 BOX mam te głośniki i nie polecam, do gier lepiej nadaje się zestaw 5.1, 7.1 to przesada te dodatkowo dwa głośniki nic nie dają są problemy z pozycjonowaniem dźwięku a szczególni gdy ma się karte obsługującą zestaw 5.1 a nie 7.1, gry film robione są pod zestawy maksymalnie 5.1.Lepiej kupic pozomny zestaw 5.1.

Do muzyki używam głośniki tonsila maestro 180.subwoofera Bowers & wilkins

ASW650m który jest super i wzmacniacz marantz.

Nawet najdroższe plastikowe głośniki komputerowe niemają szans z zestawmi

HI-FI nawet z dolnej półki takimi jak Tonsil, a subwoofer komputerowe to poprostu żenada plastikowy metaliczny dzwięk. Jak mam suchać muzyki to je wyłanczam.

Ja bym wziął pamięci o wyższym taktowaniu, i dysk SATA może raptora… :stuck_out_tongue:

Jeden Raptor to troche mało :slight_smile: Jak juz coś to 2 spięte w macierz :slight_smile:

Rozumiem że raptory :stuck_out_tongue: pozatym jakiś słaby wyszedł ci ten sprzęt za 7 tysiaków :smiley:

w sumie to procka to chciałbym coś ok 3 ghz, bo jak na te czasy 2,2(chyba tyle tam jest) to troche mało, z czegoś uciąć, tu dokleić i może starczy na lepszego procka :slight_smile:

UpSS, sorry że nie powiedziałem, ale bez głośników, bo ja mam komputer do wieży podłączony, więc głosniki byłyby zbędne… sorry:(

Mylisz się :wink: ten procek to demon prędkości :> to że ma 2.2 to nic nie znaczy AMD zawsze mają dużo mniejsze taktowanie a mimo to są na równi z Intelem , chociaż ja tam tego 2go wole :wink:

Bartorex proponuje Ci troche poczytać o procesorach AMD i nie zawsze patrzeć tylko na MHz bo to jest lekko lamerskie. Uwierz mi, że te 2200MHz pokonają pewnie P4 przy ~3500MHz… Tak dla podpowiedzi powiem, że najszybszy AMD ma 2800MHz :slight_smile: