Nowy komputer łączy się z routerem ale internetu nie ma

Witam. Wczoraj przyszedł mi nowy komputer, złożyłem go no i dzisiaj chciałem ogarnąć sprawy sterowników itp i sb pograć, zainstalowałem do grafy, i płyty głównej ( karta sieciowa zintegrowana, płyta główna- MSI Z97 Gaming 5). Próbuję odpalić internet ( wcześniej skonfigurowałem połączenie PPoE( hasło i login) no i komputer ładnie połączył się z routerem ale internetu nie ma ( jest on podpiety kabelkiem, po podpieciu go do laptopa wszystko ładnie śmiga). Dodam, ze po najechaniu na ikonkę od internetu w prawym dolnym wyswietla mi się: broadband connection - internet access/ network - no internet access a po nacisnieciu prawym i wybraniu opcji " Troubleshoot problems" wyświetla mi się: " The dns server isn’t responding" ( posiadam windows 8) podczas instalacji sterowników zainstalował mi się też jakiś dziwny program od internetu: " Killer Network manager". Bardzo proszę o szybką pomoc i z góry dziękuję.

Killer network manager to dodatek od producenta płyty. W teorii ta karta sieciowa ma zapewniać płynniejszą gre z mniejszymi opóźnieniami niż typowa integra. Przynajmniej za to dopłaciłeś.

Internet podłączasz do karty sieciowej czy poprzez modem USB?

Net idzie sobie kabelkiem z routera do wejścia do komputera ktore z tyłu jest :slight_smile:

I na laptopie też musisz podawać dane login, hasło do PPPoE?

Spróbuj zmienić dns na inny np. od opendns

  • 208.67.222.222
  • 208.67.220.220

http://www.instalki.pl/demonstracje/internet/11613-windows-7-zmiana-adresow-serwerow-dns.html

Tak, na laptopie też muszę podawać dane logowania spróbować z tym DNS’em który mi wysłałeś ?

Tak, spróbuj zmienić DNS.

Zmienić na kompie oraz na routerze tak ?

Wystarczy na komputerze.

Niestety, ale nic to nie dało :frowning: tak samo jak było

Pokaż wynik polecenia ipconfig /all z wiersza poleceń. Może masz blokadę po mac u operatora i stąd problem z połączeniem.

Sekunda, może być zdjęcie zrobione telefonem? Bo  innaczej nie dam rady

Zmniejsz rozdzielczość zdjęcia lub wrzuć np. na fotosik.pl

http://scr.hu/85u8/n7b9e

Karta sieciowa widać się łączy z modemem/routerem tylko coś z tym połączeniem pppoe jest nie tak. Sprawdź czy na pewno poprawne dane podałeś. Jeśli jest okej to podłącz internet do laptopa i również z niego podaj wynik tego polecenia dla porównania. Rano odpowiem.

Czyli to nie wina komputera ? Uffff… dane podane prawidłowo, zaraz podaje z laptopa

Masz dwa połączenia, jedno z modemem, drugie z jakimś routerem. Napisz jak to wszystko dokładnie wygląda, bo nie podajesz żadnych konkretów. Im dłużej tak będzie, tym dłużej nie pograsz sobie w CSa. Podaj jeszcze wynik polecenia route print.

Zapoznaj się z tym :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wyników-poleceń-z-wiersza-poleceń-windows-t413509/

Wszystko jest okej, w połączeniach punktowych nie ma bramy, bo wykorzystuje się ip jako jedną podsieć.

Witam,jak przyjadę z pracy to postaram się podać wszystkie informacje :slight_smile:

http://scr.hu/85u8/9hnwu

http://scr.hu/85u8/zgult

http://scr.hu/85u8/plemc

http://scr.hu/85u8/6gvmx

 Tu jest wszystko jak jest to podłączone, kabelek od routera idzie bezpośrednio do mojego komputera. Skąd ten wynik polecenia mam wziąć ? Internet mam z Dialog telecom jeśli ma to jakieś znaczenie.

Podlaczając tylko kabel od routera bez konfiguracji pppoe nie ma internetu?

Sprawdzałem już, nie ma… pisze " Limited".

Router masz ustawiony w tryb PPPoE? Bo jeśli masz internet na liniach telefonicznych to konfigurujesz go podobnie do neostrady http://www.dipol.com.pl/konfiguracja_routera_z_modemem_adsl_pod_usluge_neostrada__bib504.htm i potem normalnie się łączysz po wifi czy przewodowo bez wpisywania loginów na komputerze. Router musi mieć modem ADSL.