Nowy komputer mało fps

Witam, kupilem ostatnio nowy komputer, bez karty graficznej ze względu na aktualne ceny. Postanowiłem ze grafikę wezmę ze starego komputera na jakiś czas. Pojawił się problem z FPS w grach mam o nawet 20fps mniej i spadki do np 15 po jakimś czasie gry . Na youtube znalalem benchmark z takimi samymi podzespołami gdzie na nagraniu w grze miał na srednich 50 fps a ja na tych samych ustawieniach miałem 35 fps a nawet 15. Próbowałem ten problem rozwiązać reinstalacja sterownika karty graficznej, czy temperatury w stresie ale wynosiła ona max 55*C.
Spec komputera:
Stary:
i5 7500
2x8GB 2133MHz
ASRock H110M
GTX 1060 6gb
Nowy:
AMD Ryzen 5 3600
Patriot Viper 4 BLACKOUT, DDR4, 16 GB, 3600MHz (2x8)
MSI B450-A PRO MAX
SilentiumPC Vero M3 600W
SilentiumPC Fortis 3

Zestaw wydaje się przyzwoity…
W jakich konkretnie grach, na jakich ustawieniach, jakie masz wyniki?

Pisalem wyżej o Red Dead Online zobacz link


Te same ustawienia 40/15 FPS
Reszte gier mam ustawienia zapisane ze starego komputera
Warzone 35/15FPS Tekstury srednie antyaliasing ultra reszta low
Cold Ware 45/20 Te same co w Warzone
Na starym kompie na tych ustawieniach jesli chodzi o coda mialem po 55/65

Nie wymieniłeś monitora wymieniając komputer?

Nie wymieniałem XL2411P

Sprawdziłeś z jakim taktowaniem lecą pamięci i procesor?
Robiłeś testy obciążeniowe na cpu/gpu?

Hmm a sprawdź czy ma taka sama prędkość fps przy starych pamięciach ddr.

O tyle może być problem ze płyta w specyfikacji dla xmp nie ma wyszczególnionego taktowania 3600

Tak, wydaje mi sie ze jest w normie zaraz pokaże hvmonitor i rivetuner


Wyniki podczas gry w Red Dead Online

Można by jeszcze sprawdzić na jakim zegarze pracują pamięci, ale nawet na bazowym nie powinny mieć takiego dużego wpływu.
Sprawdź w UEFI/BIOS czy masz włączony drugi profil XMP podnoszący zegary RAM na 3600MHz.

Czy to jest ten sam system operacyjny jaki pracował na poprzednim komputerze? Spróbowałbym na świeżo zainstalowanym, bo nie wygląda to na problem sprzętowy.

Jesli chodzi o XMP ustawiałem ostatnio i zmieniły sie na 3600 wiec to z głowy zobacze jeszcze te zagary

System instalowałem odrazu po złożeniu komputera

XMP zmienia między innymi “zegar” (taktowanie/częstotliwość pracy/zegar - chodzi o to samo), więc jeśli masz to ustawione, to mi też na chwilę obecną opadają ręce :wink:

edit.
Patrzę teraz na HWMonitor, a tam taktowanie pamięci 4,2GHz zamiast 3,6GHz… Czy na pewno ustawiłeś odpowiedni profil XMP, a nie robiłeś OC ręcznie? :thinking:

Zgadza sie ale w biosie mi pisze 3600 tak jak powinno byc czyli tyle wlasnie wyciaga?


Wejde bo biosa zmienie na 3200mhz moze bedzie działać stabilniej

To raczej nic nie da. Jeśli nie dostajesz BSOD, gry się nie wyłączają etc. to znaczy, że pamięci pracują stabilnie.

edit.
Sprawdziłem wyniki tych kart na stronie 3dmark i twoja powinna wyciągać przynajmniej 2x lepszy wynik, więc tutaj trzeba będzie się raczej skupić.
W które gniazdo pci-e wpiąłeś kartę, bo nie wiem, czy one są równorzędne. Dla pewności wepnij do tego bliżej CPU.

Bliżej CPU sie nie da włożyłem poprawnie

Maksymalne użycie GPU 32%, pewnie tu trzeba szukać. Nie zainstalowałeś jakiś beta sterowników lub Studio?

s1
Takie mam sterowniki a studio niewiem o co ci chodzi

Chcialem wpiąć swoj stary dysk HDD i pomyslałem a odepne sobie grafike włożyłem do plyty odpalilem red dead a tu 55fps warzone 80 100 fps cold ware 60 80 fps noi problem rozwiazany zostalo pytanie czy chodziło o zle wpięcie do plyty?