Nowy komputer na AMD FX 4130 - strasznie głośny

Witam serdecznie,

kupiłem wczoraj zestaw komputerowy:

  • AMD FX 4130 BOX

  • 8GB DDR3 Kingston hyperx xmp dual

  • hdd seagate 1TB barracuda

  • karta graficzna zintegrowana

  • płyta główna msi 760g-p43fx

Problem w tym, że komputer chodzi tak głośno że nie mogę przy nim rozmawiać przez telefon (na windowsie). Wiatrak (ten od processora) tak głośno wyje że nie da się nic przy nim zrobić :frowning:

Wiecie co może być powodem? Może jakaś funkcja w BIOS?

Czy po prostu te processory tak mają?

Proszę bardzo o pomoc,

Northwest

Te chłodzenie fabryczne tak ma, kup sobie jakiegoś silentium pc spartan i będzie ok, ewentualnie speedfanem bądź innym programem zmniejsz obroty wentyla. Z tego co pamiętam da się AMD overdrive (chyba).

chyba że w biosie ma wył te całe amd cool and quiet

Dodane sobota, 18 maja 2013, 20:45

lub tak jak napisał wyżej w speedfanie raczej zmniejszysz obroty a jak chcesz cicho to zmiana chłodzenia;]

Dodane sobota, 18 maja 2013, 20:47

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-si … 24-518093/

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-si … 80-407917/

czyli to jest normalne że ten wiatrak jest taki mega głośny? tą amd quicki mam w biosie włączone…

Dodane 18.05.2013 (So) 21:36

jak tego speedfana bezpiecznie ustawić?:slight_smile:

To jest komputer biurowy (pod program z bazą danych, do obróbki) - jak ja go postawię w biurze to nie usłyszę nikogo kto do mnie cokolwiek powie z okolicy 2 metrów :confused: jestem strasznie zawiedziony tym… miałem wcześniej amd athlona xII i pheona 2 i wszystko było okey…

Ten wiatrak ma większe obroty chyba do 7k, na athlonie bodajże do 3.5k. Ustaw sobie na połowę obrotów, nic mu się nie stanie. Jak będzie nadal głośno to mniej, jeśli tylko prace biurowe to się nie przegrzeje spokojnie.

a jak to ustawić żeby przy włączaniu komputera samo się konfigurowało?:slight_smile:

dziękuję bardzo za pomoc :slight_smile:

ps. da się jakoś automatycznie ten wiatrak do potrzeb ustawić?

W amd overdrive się powinno dać ustawić i zapisać profil żeby startowało razem z windowsem.

mógłbym prosić o podpowiedz jak to zrobic??:slight_smile:

Dodane 19.05.2013 (N) 2:44

czy 60 stopni przy instalacji programów, przeglądarce www i odtwarzaczu muzyki to dużo jak dla tego processora?

Tak dużo. 60 stopni to powinnien mieć max pod obciążeniem/