Nowy Komputer Na P55 I Intel Core I5

Prosiłbym o pomoc przy doborze części do nowego komputera. Platforma ma opierać się na chipset’cie P55 i procesorze Inrel core i5 750. Na razie jestem zdecydowany na płytę główną Asus P7P55D jest to model okrojony ze wszystkich bajerów z których później nikt nie korzysta dodatkowo ma trochę uprostrzoną sekcję zasilania w porównaniu z wyższymi modelami. Według mnie nie warto pakować nie wiadomo jakich pieniędzy w płyte główną z chipset’em P55 ponieważ różnice wydajności są rzędu 1-3%. Dylemat mam przy wyborze pamięci teoretycznie i5 obsługuje pamięci 1333MHz, ale ja mam zamiar go trochę podkręcić o opinie w tej sprawie poprosiłem autora artykułu o i5 z benchamrk.pl:

"himen - Redakcjo czy do OC i5 750 wystarczają pamięci 1333MHz czy lepiej inwestować w 1600MHz? Pytam się bo widzę że udało wam się podkręcić na pamięciach 1333MHz. Proszę o pomoc.

Tomek Stiller - Wystarczają spokojnie 1333MHz. Oczywiście im szybsze masz pamięci, tym ewentualne wyniki będą lepsze

himen - Dziękuję za odpowiedz. W ramach ścisłości rozumiem że 4GHz udało wam się osiągnąć na pamięciach 1333MHz? Ja osobiście przymierzam się do mojego zestawu i5 kupić te pamięci A-DATA OC Offical Website Nadają się?

Tomek Stiller - Dokładnie tak."

Mimo to jakoś mnie jego zapewnienia nie przekonuje dlatego też proszę Was o opinię. Kolejny dylemat mam przy wyborze karty graficznej waham się pomiędzy Radeonem HD 4770, a HD 4850. Cena obydwu kart w hurtowni jest praktycznie taka sama z tą różnicą że HD 4850 jest odrobinę wydajniejszy, ale mimo wszystko skłaniam się bardziej w kierunku HD 4770 ze względu na energooszczędność (80W, a 110W) i większy potencjał przy podkręcaniu ze względu na proces technologiczny w którym została wykonana ta karta 40nm. Myślę również nad dodatkowym chłodzeniu, ale tu mam warunek musi to być chłodzenie wieżowe z wentylatorem wiejącym od dołu ponieważ moja obudowa jest z każdej strony zasłonięta oprócz górnej części na której znajduję się wentylator 140mm.