Nowy komputer nie chce się włączyć

Witam! ostatnimi dniami zakupiłem takie oto części:

mobo: ASRock P67 Pro3 Desktop Motherboard - Intel P67 Express Chipset - Socket H2

ram: Corsair XMS3 PC Memory 8 GB DDR3 SDRAM 2x4GB DIMM 240-pin 1600 MHz CL9

cpu: Intel Core i5-3450 3.1 GHz 6M Cache Socket LGA1155 Processor CPU

gpu: XFX HD 6870 DD Edition 1GB Graphics Card (900MHz Clock)

hdd: Seagate Momentus XT 750 GB

psu: OCZ ModXStream Pro 700W

po czym zabrałem się za składanie, gdy już się z tym uporałem przyszedł czas na pierwszy start - i tutaj zawód, mianowicie:

nie mam żadnego sygnału na monitorze, a na mobo widnieje nr błędu 55, gdzie w książeczce wychodzi: memory not installed.

pomachałem trochę kościami w slotach, po jednej, po dwie - ten sam efekt, zatrzymałem się na tym i nie wiem co dalej robić, może macie jakieś sugestie? pozdro

edit: przy montowaniu procka zauważyłem lekko wygięty jeden pin, który naprostowałem - czy to może być to? kości niestety nie mam gdzie sprawdzić, gdyż starszy komp obsługuję tylko ddr2 ;/

może pamięci uszkodzone/ sloty pamięci w P.Głównej?

Witaj

nie mówie,że tak musi być,ale masz tutaj podobny temat

http://www.frazpc.pl/b/295618

Sprawdź czy dobrze ulokowałeś kości . Powinny być w białych gniazdach.

A więc rozebrałem dziś puszkę, czytając wątek z linku parę postów wyżej sprawdziłem socket, procka, ramy - wszystko wygląda dobrze jak na moje oko, podłączyłem wszystko luzem bez obudowy i nadal ten sam błąd…

Do myślenia daje mi to, że gdy odpalam mobo bez jakichkolwiek kości - błąd powtarza się - w sensie numer z dr. debuga na płycie. Jeżeli chodzi o sloty pamięci widnieje na nich 1.5V , a na ramach 1.65V - czy to ma jakieś znaczenie?

Wg logiki powinno mieć, bo gniazda dostają 1,5 V a kości wymagają 1,65V, być może uszkodzone sloty są. Sprawdź te kości u kogoś.

Wszystko może być, daj to komuś kto Ci to poskłada. Tyle w temacie.