Nowy komputer nie widzi monitora

Witam, przed momentem dosłownie odebrałem komputer ze sklepu, starego odłączyłem podłączyłem nowego wcześniej złożonego w sklepie. Na własne życzenie nie chciałem zeby mi wgrywali system operacyjny, chcieli 400zł wiec stwierdzilem ze sam to zrobie. Dobra wszystko podlaczone w monitorze swieci sie pomaranczowa lampka, odpalam kompa z płytą windowsa - slychac jak laduje płytkę wszystko a monitor caly czas pomaranczowy mimo ze wszystkie kable poprawnie podłączone, gdy odpalam go ręcznie to mi wygasa w pomaranczowy. Teraz podłączyłem starego kompa i monitora hula prawidłowo, gdzie jest przyczyna że na nowym nie działa i co robić ?

400zł za instalacje systemu? Czy za system? Rozumiem, że sam system już kupiłęś wcześniej, albo masz BOXa z poprzedniego komputera :wink:

Podłącz monitor do innego gniazda karty graficznej. Jakim kablem podłączasz monitor?

400zł chcieli do Windowsa 7, przeraźiła mnie ta cena i dlatego nie chcialem, ale widac zrobili cos zebym do nich wrocil bo teraz mam taki wlasnie problem.

Innego chyba nie mam, tak to wyglada:

http://i45.tinypic.com/f0pu82.jpg

moj kabel pasuje do tego na gorze, z prawej, na dole tez jakies jakies biale, ale moje wejscie ma inna koncowke

W biosie masz domyślnie ustawioną dodatkową kartę graficzną, jeśli chcesz jej używać, a domyślam się, że chcesz bo za nią zapłaciłeś to musisz kupić przejściówkę, tymczasowe rozwiązanie to zmiana domyślnej karty na zintegrowaną, ale ciezko to robić bez monitora :stuck_out_tongue:

Słowem leć jutro po przejściówkę DVI to D-SUB, bez obaw nie jest droga :wink:

A czasami nie bede musial zmieniac monitora z raci ze teraz mam karte graifczna z HD i dlatego to wejscie jest inne od monitora ? Na górze mam wjescie ktore pasuje do mojego kabla od monitora, a na dole mam to biale ktore jest szersze, ale biale wlasnie jest od karty graficznej chyba. Posiadam monitor LG FLATRON W2242S.

Teraz mi radzicie kupic przejsciowke ktora bedzie pasowac do tego bialego wjscia czy jak ?

sory za brak polskich znakow ale w nerwach pisze:)

http://www.night-modders.com/arts/dual/p1.jpg

OOOOoo to jest to - dokladnie tak jak piszesz (bo ja mam wejscie niebieskie, a tu mamy wejscie do bialego) ; ) tego potrzebuje!

Dokładnie o taką przejściówkę mi chodziło, kosztuje parę złotych w sklepie z akcesoriami do PC, w markecie będzie drogo. Nie ma znaczenie czy masz monitor HD czy nie, karta może pracować w różnych rozdzielczościach.

Twój monitor ma DVI - dokładnie takie jak to “szersze białe”, które opisujesz. Kup lepiej kable będziesz mieć lepszą jakość obrazu.

Hm, no ale to skąd masz Windowsa? Bo ta cena to stosunkowo normalna cena za oryginalny system.