Nowy komputer - ocena zestawu

witam, jak oceniacie taki dobór podzespołów, brak wyboru jeszcze karty graficznej, czekam na propozycje wasze.

witam ponownie, na ten moment część rzeczy już posiada do zestawu:

Zasilacz - Be Quiet DARK POWER P7-Pro 750W - stary ale jeszcze jest ok, nie był dużo uzywany
Obudowa - Chieftec BRAVO BA-01B-B-SL - została bo jest ok według mnie
Nagrywarka BLUERAY - LG BH10LS30
Procesor - Intel Core i7-7700K 4.2GHz 8MB
Płyta Główna - MSI Z270 Gaming Pro Carbon - jak to oceniacie?
Chłodzenie Procesora - SilentiumPC Fortis 3 HE1425 (SPC130)
Dysk Twardy - Toshiba P300 2TB
Pamięć RAM - Corsair Vengeance LED 2x8GB 3000MHz

Pamięci kupiłem za 499 zł białe led, uważam że to dobra okazja z tego co widzę to X-KOM jeszcze są, co uważacie?

Mam dylemat co kupić jeżeli chodzi o system SSD, z jednej strony mamy do wyboru Dysk SSD GoodRAM Iridium Pro, z 2 strony kolega zaproponował mi do zakupienia dysk M2 Intel HDWD120EZSTA za kwotę 350 zł - prowadzi sklep komputerowy w Warszawie - dysk nowy 5 lat gwarancji, czy uwazacie że to dobra maszyna Intela, wiem ze jest na awaryjniejszych kościach.

https://www.morele.n…56g7x1-1048292/

Kolejnym dylematem jest grafika, co włożyć w tego potwora, chce kupić monitor jakiś lepszy ale w przyszłości, grać gram oczywiście w gry, GTX1080? GTX 1070, jaka najlepiej? MSI tylko który :slight_smile:

Czekam na propozycje

[quote=“lukaszintel86, post:1, topic:521639”]…
Kolejnym dylematem jest grafika, co włożyć w tego potwora, chce kupić monitor jakiś lepszy ale w przyszłości, grać gram oczywiście w gry, GTX1080? GTX 1070, jaka najlepiej? MSI tylko który :slight_smile:
[/quote]Cześć,
w obu wypadkach poleciłbym Palita Gamerock. Jeżeli MSI to Gaming, ale Palit robi robotę.

[quote=“lukaszintel86, post:1, topic:521639”]
Dysk Twardy - Toshiba P300 2TB
[/quote]Stara zasada, która się u mnie sprawdza. Im mniej talerzy w dysku, tym lepiej. W wersji 2TB pewnie są dwa (nie mogę rzetelnej informacji znaleźć), więc wolałbym kupić 2 razy po 1TB niż jeden “kompakt”.

MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB ma dobre chlodzenie i daje rade z podkrecaniem. Choc palit tez ma bardzo fajne grafiki

Mam do was pytanie techniczne w stanie spoczynku ile powinien miec procesor temperature ten co kupilem?

bezpiecznie napiszę 30-40, ale jest to też zależne od temperatury pomieszczenia

Jest ok. Martwi mnie start na ssd. Okolo 25 sek systemu. Nie wiem czy to jest norma. Moze jakies opcje w BIOS