Nowy komputer ok2000zł

no to kolejny pc do 2000 :mrgreen:

mój zestaw:

pł. głów: Asus M2NPV-VM -291zł

http://pl.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=101&l3=296&model=1138&modelmenu=2

proc: ayhlon 64x2 3800+ BOX -584zł

pamięć: 2x1GB 667 w dualu Goodram -710zł

dysk: Seagate 250GB ST3250620AS -318zł

obudowa: na razie 154zł

zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A (450W) -181zł

resztę mam więc odpada i wychodzi ok2200zł

nie piszę aby się chwalić tylko mam kilka pytań… :stuck_out_tongue:

  1. do tego zestawu chciałbym w niedalekiej przyszłości dodać dysk aby otrzymać RAID, ewentualnie 3dyski, do tego dojdzie nagrywarka niestety chyba “spięta” z teraźniejszym dyskiem, no i tu pytanie czy wszystko to uciągnie ten zasilacz?

  2. czy dołożenie później następnego 2x1GB pamięci… czy muszą one być takie same jak poprzednie?

  3. płyta posiada 2 wyjścia na monitory DVI i “normalne” i specyfikacji pisze coś takiego: “Uwaga: Sygnał z gniazda DVI-D nie może zostać przekonwertowany do RGB tak, aby podłączyć monitor CRT.”, a ja mam LCD ale na normalne wyjście, nadal coś takiego w tym wypadku obowiązuje?? martwię się że tak, a chciałem podłączyć 2 monitory i dlatego…

jak by ktoś miał jakieś pomysły uwagi to się nie wstydźcie :stuck_out_tongue:

Lepiej Biostar TF 6100 AM2 (STAT2 (2 urządzenia na portach, lub jak by zabrakło to jakiś oddzielny kontroler na PCI), Raid 0/1, na ATA można podłączyć 4 dyski/ napędy , ponoć ten Asus nie nadaje się do o/c, a jak płyta nie nadaje się do o/c to płyta jest ogólnie nie najlepsza (ale to moja filozofia).

Powinien pociągnąć, lub Forton 460W Blue Storm (ale chyba nie ma AFPC)

Lepiej te same, lub sprzedać i 2x2 GB

:mrgreen:

Nie myślisz nad C2D? bo między tym AMD X2 jest nieduża różnica, ale jest ale nie ma dobrych tanich płyt pod C2D z zintegrowanymi, Gigabyte GA-956G-DS3 z GMA X3000 za ~500 zł.

Blue Storm jest tylko 500W PFC jest opcja

Fortron Blue Storm AX500-A

Typ: 460W (moc szczytowa 500W)

PFC - pasywne

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … dd46ab828a

no to tak…

trochę poszła by cena do góry, wolałbym zainwestować w 2 dysk albo pamięć…

nie wiem jak to odczytać…, ale zastanawia mnie ta funkcja w tej płycie i to do tego stopnia że, zaczynam myśleć o zmianie na osobną grafikę, dlatego panowie prośba:

płyta+grafika, komp nie do gier (teraz mam jakiegoś GF2 i mi wystarcza), karta GF najlepiej bez wiatraków i płyta. Pójdzie to trochę do góry ale… zobaczymy co zaproponujecie :roll:

Jakoś nie wiem o co chodzi z tymi przekierowaniami.

Płyta np. Biostar TForce GeForce 6100 AM2 nie ma żadnych wiatraków.

Radeon X300/X600, GF 6200 na PCI-E i Abit K9N nForce 4 Ultra, Biostar TForce4 nForce 4 Ultra.

z tego co poczytałem to raczej ten Biostar TForce GeForce 6100 AM2 ma wyjście na 1 monitor :roll: i w takim wypadku skłaniam się raczej ku Asusowi (zawsze można dokupić LCD z DVI i nie będzie problemu raczej), a co do 2 opcji zdziwił mnie komentarz do Abita na “Znaku” :o zawsze myślałem że Asus i Abit to potęgi…

jeszcze to nieszczęsna karta:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30483#

GeForce 6200TC Gigabyte 128MB (256MB) TV/DVI BOX (PCI-E) 128-bit

i opis: “128 MB pamięci na karcie + wsparcie dla wykorzystania do 256MB z pamięci systemowej (zalecane od 512 do 1024MB RAM)” tzn. że będzie sobie franca zawsze kradła te 128 z moich 2GB, czy ja o tym decyduje?

Ty decydujesz w BIOS, ale 128 ma chyba wbudowanego RAMcu