Nowy komputer - Opinia

Witam.

Kupiłem sobie nowy komputer i chciałem zapytać Was o opinie ponieważ ja się na tym za bardzo nie znam.

Procesor:

Intel Pentium E5300, 2.6GHz, 800FSB, 2MB Cache, LGA775, 45nm, BOX

RAMY:

A-Data 2x1020MB DDR2 800MHz CL5 Non-ECC DIMM Dual KIT

Dysk twardy:

Dysk WD Caviar Blue, 3.5’’, 500GB, SATA/300, 7200RPM, 16MB cache

Obudowa:

Obudowa komputerowa B21 Midi Tower, z zasilaczem LOGIC 400W ATX PFC (czarna)

Nagrywarka:

Lite-On Super AllWrite z LightScribe DVD+/-R 24x SATA, bulk, k.czarny

Karta graficzna:

Asus EN9600GT GF 9600GT CUDA 512MB DDR3 (256bit), DVI/D-Sub, HDMI, PCI-E, BOX

Płyta głowna:

ASUS P5KPL-AM IN/ROEM/SI, G31/ICH7, DualDDR2-800, SATA2, LAN, MATX, bulk

Do tego czytnik kart pamięci i system MS Windows XP HE OEM

Do tego dołączę swoja kartę sieciową ponieważ mam internet radiowy i kabel jest satelitarny więc nie mogę podłączyć pod tą zintegrowaną. Co sądzicie o takim sprzęcie?

zestawy-komputerowe-styczen-2010-t267420.html

Ale nie znalazłem tam nic podobnego do mojego…

O opinię to mogłeś zapytać zanim kupiłeś ten komputer. Wygląda na jakiś składak. Płyta główna z najniższej półki, zasilacz słaby jak do takiego zestawu.

Tam są lepsze i bardziej przyszłościowe zestawy.

Ile zapłaciłeś ? LGA775 - totalny trup.

Podsumowując nieudany zakup ;]

Nie chciałem jakiegoś super komputera tylko taki do ok 1500 złotych. Zależało mi aby chodziły gry takie mniej wymagające np Gothic 3 i ogólnie do przeglądania internetu. Tak, komputer będzie składany w sklepie. Jeszcze go nie mam ale w poniedziałek będzie do odbioru.

Tak jak mowilem nie jest to najlepszy wybor, socket trup, ramy na DDR2, zasilacz z czarnej listy, plyta glowna z dolnej polki.

Pozdro

Z tym trupem to tak trochę przesadzone. Podstawka LGA775 ma się całkiem dobrze, to samo tyczy się DDR2. Jeżeli tak uważasz to większość ludzi ma “trupy”.

Tak uwazam, ten zestaw nie jest ani przyszlosciowy ani najlepszy w stosunku wydajnosc/cena.

Nie każdy komputer musi być przyszłościowy.

Ja się nie znam na tego tupu sprzęcie. W tym sklepie kupiłem swój pierwszy komputer czyli 10 lat temu!! i on działa do dzisiaj. Wszystkie sprzęty komputerowe kupuje u nich i nigdy się nie zawiodłem więc sądzę, że źle mi nie doradzili. Zresztą do 1500 złotych cudów nie mogłem oczekiwać chce aby mi tak starczył na 2 lata potem zawsze mogę go zmodernizować.

potem zawsze mogę go zmodernizować.

No chodzi o to, ze z tym to nie za bardzo :slight_smile:

Mogłeś kupić takie coś: http://proline.pl/?id=shopkoszyk&1:SAM+ … 785GMTUD2H

zamiast 4gb kupilbyś 2gb i by wyszło 1500zł

Lub kupić ten:

Procesor: AMD Phenom II X2 550 /3.1GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/ 320 zł

Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/ 295 zł

Pamięć RAM:GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 330 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 185 zł

Karta graficzna:PowerColor Radeon HD4670 PCS 512MB DDR3 /128bit/ HDMI/DVI 199 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) 99 zł

Obudowa: TakeMe Aramis (bez zasilacza) 90 zł

Zasilacz: Pentagram 400W Silent Force Value 149 zł

za 1600 ^^.

No już za późno. Ale chyba nie jest tak najgorzej co? do Gothica 3 i przeglądania internetu starczy? Jak Wy się znacie i zajmujecie komputerami na co dzień to macie sprzęty.

Dodane 03.01.2010 (N) 12:28

Aaa i jeszcze jedno pytanie. Do tej płyty głównej da radę podłączyć moja kartę sieciową tak? Widziałem na zdjęciu, że jest tam jedno takie miejsce.

da radę, nawet dwie

Czy gothic Ci pójdzie to sobie sprawdź na can u run it albo Ci podam wymagania z pudełka. Dobrze że sobie taki a nie inny kupiłeś. Po co kupować jakiś super hiper komputer który za rok, dwa będzie już słaby? Tylko gotówki szkoda.

Sprawdzę dopiero w sobotę bo niestety okres świąt się zakończył i wracam na uczelnie więc dopiero jak wrócę przetestuje komputer bo dopiero we wtorek będzie do odbioru. Na obecnym kompie gothic chodził ale się bardzo zacinał więc myślę, ze teraz powinien bez problemu ruszyć.