Nowy komputer pc a windows 10 home

(pikaczu) #1

Czy jak będę miał nowy pc, to mogę pobrać windows 10 home z programu media creation tool, czy muszę kupić?

(krystian3w) #2

Kupić by trzeba licencje, chyba że będziesz się kopać z przeniesieniem jej na nowy komputer (prawo UE pozwala, i kij wtedy z licencją MS).

(pocolog) #3

Jeśli nie masz licencji, a kupisz komputer bez systemu to będziesz musiał dokupić.

(pikaczu) #4

Aha, myślałem, że ściągnia z programu i licencja online aktywuja :frowning:

(panicagaming) #5

Zapewne się uda.

(pikaczu) #6

Ostatnio kupiłem nowy laptop dell z windows 10, i musiałem aktywować online.

(daras28-82) #7

Możesz pobrać i zainstalować.
Bez klucza jednak nie pocieszysz się nim długo.

1 Like
(darek0107) #8

Oczywiście jak ściągniesz to aktywujesz bez problemu, tylko musisz ściągać ze strony z rozszerzeniem “ru” :flushed:

(pikaczu) #9

Hehe, rosja.

(daras28-82) #10

Przecież możesz zainstalować bez podawania klucza i aktywacji.

(m4s) #11

Niekoniecznie .ru

(stens1950) #12

Jak masz konto w Microsofcie i byłeś tam zalogowany to instalujesz na nowym Win10, klikasz nie mam numerka, logujesz się na swoje konto i po instalacji masz aktywowany system

(pikaczu) #13

Nie mam konta

(krystian3w) #14

To niby można założyć i podpiąć system.

Tyle że to raczej nie miało służyć by nagle na “10” maszynach jednym kontem aktywować wiele domowych Windowsów.

(Seba228215) #15

Licencja upgrade ze starszego systemu do Windows 10 jest przypisana do urządzenia i konta Microsoft. Aby przenieść licencję na nowe urządzenie, musisz mieć konto Microsoft, przypisaną do niego licencję i wtedy po usunięciu ze starego urządzenia systemu i odpięciu z konta Microsoft, instalujesz Windows na nowym sprzęcie z pominięciem klucza i logujesz się na konto Microsoft. System powinien się aktywować.

To powinno też działać z oem i box.

(pikaczu) #16

Aha, dobra, to musza kupić licencja bez płyty, gdzie się kupuje licencja na maila?

(m4s) #17

https://www.cyber-sklep.pl

(pikaczu) #18

W tym sklepie nie ma home.

czy to licencja online https://www.morele.net/system-operacyjny-microsoft-windows-10-home-kw9-00265-772954/, czemu taka droga?

(m4s) #19

Weź PRO.

(pikaczu) #20

Nie jestem profesjonalistom