Nowy komputer (PFRON). Czy ta konfiguracja ma słabe punkty?

Witam.

Siostrzeniec ma dostać dofinansowanie do kupna komputera w ramach likwidacji barier w komunikowaniu.

I jego znajomy zaproponował mu, że dobierze mu odpowiednią konfigurację, a mianowicie:

I w związku z tym mam następujące pytania:

  1. Czy wśród tych podzespołów nie ma jakiś elementów znanych z awaryjności?

  2. Co ogólnie sądzicie o tej konfiguracji?

  3. Szczególnie interesuje mnie wasze zdanie o: monitorze (jakość obrazu, zmęczenie oczu, zachowanie przy grach) , płycie głównej (awaryjność, wsparcie producenta) i zasilaczu (awaryjność, czy moc jest wystarczająca do tego zestawu?).

Creative Inspire A300- 2.1 lepiej 5.1

Lite-ON Super AllWrite DVD+/-RW LH-20A1S bulk black (Serial ATA- dziadostwo pionier lepiej

Corsair Value Select DDR2 2GB 667MHz - dziadostwo coś taktowane przynajmniej 800MHz i z mikronami d9 najepiej

GeForce 8500 GT Gainward 256MB (DDR3) HDTV & DVI (PCI-E) SilentFX 2 szt.- 8500 w sli?? hahahahahaha wogóle daj sobie spokój z tą kartą z reszta płyta którą wybałeś ni obsługuje sli

monitor jeszcze ujedzie.

Lepiej powiedz ila masz hajsu bo ten sprzęt to nie do użytku nic sie kupy nie trzyma

najsłabszym elementem tego zestawu jest karta graficzna. 8500GT nie nadaje się do gier, także jeśli planujesz grywać na tym komputerze, weź inną kartę, chociażby 8600GT, ale najlepiej 8800GT.

No i nagrywarka, nie polecam Lite-ONów, proponuję zamiast niej Pioneera DVR-215D http://www.skapiec.pl/site/cat/3/comp/277913 cenowo bardzo zbliżonego.

  1. Napęd optyczny - lipa, bardzo słaba karta graficzna… nie pograsz sobie, wymiana na seagate es.2/es lub Samsung f1, tudzież w miarę możliwości wd z serii 6400AAKS w wersji 320gb na talerz, ramy stare…

reasumując, dysk weź mniejszy np. 250GB od wspominanych marek, zasilacz modecom mc 350W, dzięki czemu starczy ci na 9600GT od gigabyte,palit itp

  1. do gier na pewno się nie nadaje

  2. przeciętny TN (matryca)

Ludzie wy nic nie rozumiecie. Te pieniądze będą pochodzić z PFRON-u (Państwowy Fundusz Rehabilitacji osób Niepełnosprawnych - program Pegaz 2003 edycja 2007 obszar B lub C).

Broń Boże mówić o kompie do gier. Za 2865.00 zł mozna mieć dobrego notebooka.

no to zdecydowanie laptop. Ale tak czy siak ten sprzęt jest kijowy

dlaczego nie do gier? czy każdy musi mieć 4 karty graficzne żeby pograć?

ludzie mają athlony x2 3600+ , 1gb ramu , gf 7300gt i też grają

OCZ 500w

GF 8800gs

E2160

WD3200AAKS

Uff zarzuciliście mnie odpowiedziami przez co mam mętlik w głowie.

Tak pieniądze mają pochodzić z PFRON-u.

Wiadomo, że oficjalnie nie mówi się, że komputer ma być do grania, ale czy można to wprost powiedzieć kilkunastoletniemu chłopcu?

Ps. Czy ktoś się orientuje jak wygląda późniejsza kontrola.

Co sprawdzają ?

Znajomy również proponował notebooka, ale siostrzeniec uparcie chce komputer stacjonarny.

Możecie coś więcej powiedzieć, o tym sli.

Czy, to chodzi o dwie karty graficzne na jednej płycie?

Bo jeśli tak, to wkradła się pomyłka, bo karta graficzna ma być jedna (zaraz poprawię w pierwszym wątku).

Czy w takim układzie rzeczy karta graficzna jest również niekompatybilna z płytą główną ?

Tu nie ma z czego strzelać, bo rodzina jest biedna.

Limit jest 3000 zł (w tym ma być: system, office i programy edukacyjne).

Dają 2400 zł (80%), a pozostałe 20% pokrywa siostrzeniec.

Ps.1 Czy ktoś może orientuje się, czy musi w takim zestawie być drukarka?

Ps.2 I słyszałem, że podobno potem trzeba założyć internet (czy, to prawda?).

Proszę o wskazanie tylko ewidentnych słabych punktów i błędów w tej konfiguracji.

Mało jest czasu, a ja chcę tylko wyłapać błędy, a nie budować konfigurację od nowa (Sam dla siebie gdzie indziej bym kupował komputer, a komuś nie chcę radzić na siłę żeby nie miał do mnie pretensji).

A konkretnie komputer mają kupować w sklepie który prowadzi ofertę z: http://www.komputronik.pl.

Więc jeśli znaleźliście karygodne błędy w konfiguracji, to proszę podać zamiennik który aktualnie znajduje się w ofercie komputronika (najlepiej jakby jego cena nie była wyższa niż części, którą ma zastąpić).

Pozdrawiam.

Głośniki 5.1 to brałbym Creative T6100

Kamilsarz - czemu zawsze widzę ten sam zestaw bez komentu?

Ile to wszystko kosztuje??

kr110

Sorki, ale mi chodzi o bardziej ważne sprawy niż głośniki (limit jest i tak mały).

Więc zamiast dokładać 80 zł do głośników (które można później bez problemu zmienić) wolałbym, żeby siostrzeniec ewentualne dodatkowe pieniądze wydał na elementy które znajdują się wewnątrz komputera, który będzie zaplombowany.

Corsair 450W

Może być jak z tanich.

Lepiej jednak byłoby jakieś 5.1 … ale jak ma być 2.1 mogą być w tej cenie.

Bardzo dobra.

Zmiana Pioneer DVr-215

Nawet najtańsze jakieś Goodram’y 800Mhz 2Gb, lub lepiej Patriot LLK 2Gb 800MHz

Tej karty normalnie lduzie nie kupują… takie rzeczy to tylko w zestawach. Nie kupuj tego ścierwa.

Za tą kwotę Radeon HD 3650 od Asus’a z Glaciator 256mb lub za 300zł 8800GS od Asus’a

OK

O mamo co to za cudactwo … Bierz CoolerMaster Elite 330/331/332/333

Bierz E2180 za 180zł, 100zł taniej :expressionless:

MONITOR LCD 22" SAMSUNG 2232BW

Wiele poprawek , lepiej się zastosuj bo jak kupisz to co sam zaproponowałeś to wywalisz kase w błoto w niektórych wypadkach.

kup taką konfigurację jaką radzi destroy, nic lepszego nie da rady złożyć za tą cenę.

czemu ma być zapląbowany, skoro kupujesz na części to ich nie będzie…

Widzę, że każda część będzie z komputronika :slight_smile:

możesz kupić, ale obowiązkowa nie jest(zależy czy się będzie przydawać) i koszty z nią wzrosną.

Przecież to nie jest obowiązkowe. Możesz mieć, albo nie, to zależy od Ciebie. Tylko, że wiadomo że nic jeszcze nie za darmo, a przynajmnie nie wszędzie :slight_smile:

Zasilacz,Obudowa,Procesor,Napęd Optyczne,RAM- tak jak pisze Destroy. :idea:

Nie napalaj się tak.

Kiedy składałeś wniosek do PFRON-u ?

Szwagier po złożeniu wniosku czekał rok ( czytaj jeden ROK )na kase , a za rok to wszystkie te elementy możesz sobie w buty wsadzić.

Jak dostaniesz decyzje to masz miesiąc na złożenie zamówienia w sklepie który zrobi to bezgotówkowo i ma umowe z PFRON-em Nic sam nie kupisz bo musisz zapłacić ze swoich pieniążków.

Jak będziesz miał jakieś pytania to pytaj .

Wacek

Decyzja już jest (zostały dwa tygodnie na wybranie komputera).

Słyszałem coś o fakturze proforma (czy jakoś tak), ale że sklep ma mieć umowę z PFRON pierwsze słyszę.

Czy wiesz jak wygląda kontrola po zakupie komputera?

Przez ile czasu mogą kontrolować (słyszałem coś o trzech latach)?

Pojawił się nowy pomysł, aby kupić gotowy zestaw w sklepie, a prawdopodobnie ten: http://www.adax.pl/browse.php?site=214& … 28&page=14

I w związku z tym nasuwają się nowe pytania:

Czy mieliście do czynienia z produktami firmy ADAX ?

Co możecie powiedzieć o jakości produkowanych przez nich komputerów ?

wszystko no name ja bym nie ryzykował

ile razy można wałkować jedno i to samo: nie kupuje się gotowych zestawów, a jak się kupuje to się nie zawraca nam gitary. Weź człowieku dowiedz się jak wygląda wszystko od strony formalnej i dopiero zadaj pytanie.

Jak masz już decyzje idziesz do sklepu i pytasz czy poskładają Ci kompa na koszt PFRON-u.

Mówisz im kwote jaką Ci przyznali i składacie zestaw w tej cenie.

Sklep wystawia Fa pro forma i idziesz z nią do PFRON-u.

Fundusz zgadza się z nią ( podbija pieczątke ) i wracasz do sklepu po kompa.

Z tego co pamiętam możliwe są korekty (mogą nie mieć już takich podzespołów) ale nie ma z tym problemów , byle zmieścić się w kwocie.

Odbierasz kompa i tyle.

Nie było żadnej kontroli co nie znaczy że u Ciebie nie będzie.

Powodzenia.

I tylko nie kupujcie gotowego kompa,tylko składak.

W kwocie się zmieścić NIE MUSISZ to raz(bo ew. różnicę sobie możesz dopłacić a PFRON sponsoruje tyle ile ci przyznają) a dwa nie ma żadnych kontroli, wiem bo znajoma tak lapa brała rok temu.

A co do gotowców to bez komentarza.

Słyszałem, że u kogoś byli po dwóch latach :shock: .