Nowy komputer, pierwsza instalacja systemu, GPT

Witam,

 

  1. Mam pytanie odnośnie instalacji Systemu Windows 8.1 na nowym komputerze ze sklepu mam bios UEFI, włączone AHCI, Bootuje z UEFI DVD-ROM, i teraz co dalej? Chodzi mi o to w którym momencie Instalator utworzy na tym nowym dysku GPT? Zrobi to z automatu? Czy podczas partycjonowania?

 

  1. Drugie pytanie jak partycjonuje nowy dysk podczas instalacji to jakie partycje mi tam się pokażą? Dysk jest nowy ale z tego co się orientowałem w internecie to na pewno utworzy się taka partycja: 128 MB MSR (Zastrzeżone) czyli jej nie mogę usunąć? Bo do tej pory na starszym komputerze (Windows 7) robiłem tak że usuwałem wszystkie partycje że był jeden dysk NIEPRZYDZIELONE MIEJSCE i partycjonowałem sobie po swojemu Tworzyła się jakaś mała partycja SYSTEM 186MB i na drugie partycji mogłem już instalować system czy w Windows 8.1 jest tak samo? Bo chcę mieć tak (dysk 3TB):

D: ok 2500GB

  1. 128 MB MSR (Zastrzeżone)

  2. C NTFS 500GB (tu chcę zainstalować system)

3  D NTFS 2500GB (Moje pliki)

 

Z góry dziękuje za pomoc

  1. Jeżeli masz nowy dysk (RAW) bez partycji i będziesz tworzył partycje podczas instalacji to windows utworzy GPT automatycznie. W BIOS musi być włączone tryb UEFI.

 

  1. Window 8.1 powinien utworzyć ci:

 

  1) 350 MB Odzyskiwanie

  2) 100 MB

  3) 128 MB (Zastrzeżona)

  4) 500 GB  (C:)

  5) 2500 GB (D:)

 

Nic nie usuwaj. Chyba na 128 MB więcej miejsca ci tak bardzo nie zależy.