Nowy komputer. Potrzebne porady

Tak więc mój złomek jest dinozaurem. Jak myślicie że nie jest tak źle to się przestraszycie. W teorii mam akcelerator 3D, ale nie odpala żadnej gry z 3D. Tak więc chcę kupić sobie nową “moc*”. Poczytałem i wiem, że muszę mieć cały nowy komputer oprócz pamięci. I teraz mam prośbę, możecie mi znaleźć lub polecić jakiś lepszy kompek z 2008 roku? Może być nowszy, ale by nie przekroczyć 1500zł. Wiem, mało, ale od czegoś trzeba zacząć…

*moc - jak już wiecie chcę grać w gry 3D. A nie mogę. Dlatego “moc”

Na początek:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow … y?page=0,5

1500zł to nie tak źle.

Co to za pamięć? Jeśli to nie DDR3, to nie opłaca się jej zostawiać.

Super! Dzięki! Mój tata ma znajomości to zasilacz, napęd i ram mam za 50 zł. Warto było oszczędzać, teraz tylko zbierać na Windowsa 7 i skorzystać z prawa downgrade… Dzięki jeszcze raz.

Ten zasilacz za 50zł to co za model?

Pośmiejmy się razem :smiley:

Akcelerator 3D Intel Extreme Graphics

Intel(R) 82845G/GL/GE/PE/GV Graphics Controller (64 MB)

Monitor Philips 109E5 [19" CRT] (CX 194090)

Typ procesora Intel Celeron, 2433 MHz (24 x 101)

Nazwa płyty głównej Asus P4BGL-MX/533 (3 PCI, 2 DIMM, Video)

Mikroukład płyty głównej Intel Brookdale-G i845GL

Pamięć fizyczna [TRIAL VERSION]

DIMM2: GoodRAM GR400D64L3/1G [TRIAL VERSION]

Typ BIOS'u Award Modular (07/03/03)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Co do tego zasilacza nie jestem pewny. Ale znajomy taty [dobry znajomy] jest informatykiem. Co poprosimy, postara się załatwić i zejdzie z ceny. Jak otrzymam info to powiem więcej.

Zdziwiłbyś się ile ludzi wciąż pracuje na tak starym sprzęcie.

Ale Celerona Northood to szczerze współczuję.

Jeszcze raz zapytam o zasilacz, bo to ważna rzecz. Jeśli za te 50zł możesz mieć Fortrona z linka, to super. Ale jeśli to coś innego, to upewnij się, że nie jest to zasilacz z czarnej listy.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Wiem, że pracuje. Ja piszę strony [nie twierdze iż piękne], robię prace w gimpie, surfuje po internecie… Można na nim wiele, ale nie grać… Ale jest tego zaleta, nie uzależnię się :smiley: Ok, żart mam silną wolę.

Drogą zasilaczy to raczej nie… To chyba nawet ten o którym mówisz :smiley: Ale w zniżce [nie może się pozbyć x|] dostanę za 10zł. I tak zarabia sporo, a te “śmietki” mu na nic.

Pozdrawiam!!