Nowy komputer, problem

Złożyłem sobie komputer (procesor - Core2Duo E6300, płyta Gigabyte GA-P965-DQ6), po czym go włączam. Wszystko wydaje się w porządku, zaczynają się kręcić wiatraki, niestety nagle wszystko się resetuje, znowu zaczynają się kręcić wiatraki (4s), reset ,itd. Nie wiem co może być przyczyną problemu, BIOS nie komunikuje się dźwiękiem. :? :evil:

Sprawdź wszystko na spokojnie i dokładnie jeszcze raz.

Instrukcja dp płyty głównej i czytaj i sprawdzaj.

Wcześniej odłącz kompa od zasilania 230V i wyjmij baterię z płyty na 30 minut.

Próbuję, próbuję, próbuję i nic :frowning: . A jak chodzi o reset BIOSu - płyta nigdy nie była uruchamiana, dodatkowo ma DUAL BIOS, więc nic nie powinno być nie tak :cry:

ja tak mialem jak system nie chcial mi sie bootowac.

a Tobie co , pokazuej sie cokolwiek na ekranie ?

Zrób reset biosu i nie marudź.

Ważne w czasie resetu biosu baterią - wszystkie podzespoły mają być wsadzone na płycie.

I sprawdź wszystko.

Czy CPU dobrze obsadzony i pasta nałożona,a cooler dobrze założony.

Nawet nie ma pierwszego BIIIP, więc co ma się pokazywać? Czy przyczyną może być złe skonfigurowanie zworek tzn. POWER LED, SPEAKER, POWER SWT, RESET SWT? :shock:

Czytaj co napisałem wyżej i rób.

Możliwe,że coś uszkodzone lub nie pasuje.

Czy wszystkie elementy nowe - podaj dokładnie konfigurację kompa.

Nom, wszystkie nowe. Konfiguracja: Core 2 Duo E6300, Gigabyte GA-965P-DQ6, Radeon X1800XT, 2x512 MB PDP Patriot LLK 800MHZ, Seagate 250GB SATA, Sound Blaster Audigy 4, Tagan 430 U-15 Easy Con.

jakich zworek , na te piny nie zakłada się zworek tylko podłancza się kabelki od obudowy , zastosuj się do porad JNJN

Tyle, że w instrukcji te piny określane są mianem “JUMPERS” , ale to nie jest ważne :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 25.08.2006 (Pią) 20:38

Nie działa nadal :cry: , jutro odwiedzę chyba serwis :?

odłącz prawie wszystko nawet kabelki od obudowy , pozostaw podłaczony tylko kabelek POWER SWT , z sprzętu pozostaw tylko podłączone do płyty gł. karte graficzną i jedną pamiątke i próbuj odpalić , jak odpali to podłącz HDD i znowu odpal i tak pokolei podłączaj po jednym z podzespołów, a jak nie odpali to serwis.

A zobacz czy płyta nie wymaga podpięcia dodatkowej wtyczki zasilającej do płyty 4 pin (dwa przewody żółte i dwa czarne),wtyczka w komplecie zasilacza - często bez tego komp nie ruszy.

Wszystko w instrukcji płyty - czytaj.

Wymaga, wymaga…tyle, że już ją podłączyłem :frowning: . Póki co, komputer jest w serwisie i muszę trzymać kciuki 8)

wymień pamięci na jakieś inne, tzn. pożycz od kogoś innego.

oo to niech tam sprawdzą inne pamiątki.

Problem rozwiązany - jedna kostka pamięci uszkodzona :? . I znowu muszę czekać 2 tyg na reklamację :evil: . Ale dzięki za pomoc wszystkim :smiley: