Nowy komputer, problemy w grach

Witam.

Wczoraj poskładałem nowy komputer i pojawił się problem w grach (Radeon HD 7850). Po załadowaniu się gry (przetestowano na GW2 i Call of Juarez: Gunslinger) pojawia się efekt podobny do błędów związanych z odświeżaniem monitora. Mianowicie po ekranie “chodzą” paski w górę i w dół, które są mocno widoczne i na dłuższą metę uniemożliwiają grę. Problem jest o tyle dziwny, że nie pomaga włączenie synchronizacji pionowej w tych grach. Podobnie nie działa ustawienie vsync przez panel karty graficznej. Podczas przeglądania neta/na pulpicie itp. wszystko jest ok. Żeby było śmieszniej to paski nie są widoczne np. w menu gry - dopiero po załadowaniu poziomu. Przeszukałem wiele for zanim postanowiłem napisać i niestety nie znalazłem rozwiązania problemu. Proszę o pomoc.

Jaka wersja sterownika karty graficznej?

Jakieś najnowsze, ściągnięte przez ten “konfigurator” http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Może głupie pytanie, ale… czy jest opcja, że może się tak dziać dlatego, że do karty graficznej mam inną wtyczkę niż ta, która łączy się z monitorem? Tzn. do połączenia z kartą używam dodatkowo przejściówki dołączonej do karty.

Edit: w starszej grze (Titan Quest) po ustawieniu w grze rozdzielczości, vsync i pełnego ekranu efekt pasków nie występuje. Wykluczam więc uszkodzenie monitora/kabli/przejściówek/karty.

Dodane 26.07.2013 (Pt) 22:01

Żadnych pomysłów? :frowning:

Dodane 27.07.2013 (So) 16:58

Pozwolę sobie odświeżyć temat bo od ostatniego postu próbowałem przeróżnych rozwiązań. Jednak sprawdziłem budę pod innym monitorem i co ciekawe problemy zniknęły jak ręką odjął. Wobec tego pytanie do specjalistów… Czy takie zakłócenia obrazu mogą wynikać z połączenia analogowo-cyfrowego? Mój monitor ma tylko wyjście analogowe D-Sub, a karta ma wejścia cyfrowe hdmi i dvi. Pod wcześniej wspomniany monitor komputer podpięty był takim kablem http://www.ceneo.pl/6376994 . “Mała” wtyczka do monitora i “duża” do karty bezpośrednio (u siebie używam przejściówki żeby w ogóle podłączyć monitor z kartą). Czy jedynym rozwiązaniem problemu wobec tego jest zakup monitora z wyjściem cyfrowym dvi lub hdmi?