Nowy Komputer się nie uruchamia

Witam! Właśnie zacząłem składać komputer, po zamontowaniu procesora, coolera, zasilacza, pamięci ram, karty graficznej, dysku HDD i płyty głównej, chciałem zobaczyć czy wszystko działa. Jednak po podłączeniu zasilania, wentylator na coolerze pokręcił się przez 2 sekundy i przestał, dalej żadnych oznak życia, co to może być?

Obudowa - Cooler Master Elite 430

Procesor - Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX

Pamięć RAM - Pamięć Corsair 2x4GB, 1600MHz DDR3, CL9, XMS3 Heat Spreader

Dysk HDD + SSD - Seagate Barracuda, 3.5’’, 1TB, SATA3 + OCZ Vertex 4 64 GB

Płyta Główna - Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA1155 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

Karta Graficzna -Sapphire ATI Radeon HD7950 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-Express

Cooler - Thermalright Macho 120

Zasilacz - SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus Bronze 4xPEG (SPC083)

Sprawdź na pajączku, być może zwarcie ścieżek

Przywróć ustawienia domyślne uefi (wyciągnij na chwilę baterię na płycie).

Czy masz jakiś sygnał ze speakera?

Spróbuj uruchomić komputer na jednym module pamięci.

To jakaś plaga, też nie mogłem kilkadziesiąt minut temu uruchomić nowo złożonego komputera (padnięta pamięć).

Sprawdz poprawnosc zainstalowania procesora,być może zle go ułożyłeś :slight_smile:

a czy płyta da oznaki życia gdy podepnę tylko zasilanie do procesora i zasilanie 24 pin, a na płycie będzie zamontowany tylko procesor i jeden wentylator?

Powinna. Czy masz podłączony speaker i czy coś sygnalizuje.

Czy ustosunkowałeś się do mojej poprzedniej wypowiedzi?

speaker nie wydaje żadnych dźwięków, próbowałem na jednym module, nadal nic

Dodane 23.02.2013 (So) 10:25

Hmm, ciekawe. Zasilacz działał na innym komputerze, a na tym nie. Znalazłem stary zasilacz 300 W i płyta zaczęła chodzić, po włączeniu usłyszałem 5 krótkich dźwięków ze speakera.

5 krótkich dzwięków-błąd procesora :lol:

5 dźwięków dotyczyło jednak braku karty graficznej, już wszystko działa. Temat do zamknięcia.