Nowy komputer się nie włacza - proszę o pomoc

Witam,

mam problem z komputerem, który złożyłem. Włącza się raz na około 10 razy. Jak się włączy to zdarza się, że po sekundach się znowu wyłącza (wygląda jakby nagle został odcięty prąd). Proszę o pomoc i rady. Dane komputera:

Gigabyte GA-M59SLI-S5

AMD Athon64 X2 4200+ (na procesorze pasta Spyre zawierająca 10% srebra i wiatrak AMD)

2x 512 MB RAM Geil (Dual Channel)

Galaxy Geforce 7900GS 256 MB 256 Bit

Nagrywarka DVD z LG

Zasilacz Chieftec 450 W

Zobacz w biosie czy np na pamięci nie ma za mało V, Geile zwykle potrzebują 1,9/2,1V, a płyta mogła auto ustawić 1,8V.

Problem w tym, ze komputer sie zazwyczaj 3 sek. po starcie wylacza, albo w ogole nie dziala (nic - tez wiatraki).

a płyta główna wydaje z siebie dźwięki tzn. chodzi mi o pikanie

nie wydaje dzwiekow (pewnie masz na mysli dzwieki kodowe).

Złączono Posta : 15.06.2007 (Pią) 21:42

Co ciekawe: włacza się tylko jak go położę, a nie jak stoi.

a wiatrak w zasilaczu chodzi?? może zasilacz padnięty??..

Może coś jest nie dociśnięte, albo płyta robi zwarcie :?

Wiatrak w zasilaczu chodzi. Sprawdzalem kable - sa jak powinny.

Złączono Posta : 15.06.2007 (Pią) 21:45

Wiatrak w zasilaczu chodzi. Sprawdzalem kable, wtyczki - sa jak powinny.

Wiem, że mówimy o nowym kompie, ale może coś jest z biosem nie tak - próbowałeś baterię wyciągać?

Mi sie wydaje że masz źle odizolowaną plyte od obudowy . trzeba ją odizolować miedzianymi śróbkami . tez mialem podobny problem .

Chociaż to nie musi być to

nowy komp - jechać do sklepu i sprawdzić co się dzieje jest na gwarancji więc nic nie zapłaci…

To komp na stół, płyta na pudełko lub ta gąbkę i odpalić.

Włóż jedną kość wejdź do biosu i dovoltuj ram jak wymaga więcej.

Dzięki za Wasze rady. Jutro jeszcze sprawdze płytę poza obudową. Jeśli chodzi o te śrubki miedziane, to macie na myśli, aby zamiast zwykłymi, przykręcić płytę tymi miedzianymi do obudowy, tak?