Nowy komputer się wyłącza podczas grania -> bardzo dziwne

Mam nastepujący sprzęt:

GeForce 8800 GTS 640 RAM

Athlon x2 4800+ (2,5 ghz razy 2)

Płyta główna: Gigabyte GA-M57SLI-S4 (nVidia nForce 570 sli)

RAM: OCZ Technology 2x 1Gb ddr2 800 mhz

Zasilacz: Chieftec 500w

Winda xp sp2

Komp nowy (ok 2 tygodnie). Podczas grania komputer się czasem wyłącza, ALE (co dziwne) w Obliviona pykałem tydzień po 8 godz ciągle i nic, a dziś sie wyłączył. Za to gothic 3 juz po jakiejś godzinie się wyłącza. Raz się nawet GTA Vice City wyłączyło.

Virusów nie mam, zasilacz firmowy, tempertatury chyba w porządku (w stanie spoczynku procek ok. 30 stopni czy gram czy nie, na to speedfan wsakzuje…). Nie wiem co się dzieje. Macie jakiś pomysł ??

sprawdź temp wszystkich podzespołów (ręcznie bo programy mogą oszukiwać)

na ułamek sekundy przed wyłączeniem wywala jakiś błąd (niebieski ekran)??

zasilacz może być wadliwy

może ramy sie posypały (memtest do sprawdzania)

timigni ustaw na sztywno jak podaje producent (CPU-Z zakładka SPD, chyba że na kościach jest napisane inaczej). ustawi DDR VOLTAGE (napięcie na pamięciach na 2,0V - w niektórych modelach OCZ potrzebne jest napięcie 2,1V. być może tu leży problem.

Sprawdź radiator czy masz prawidłowo równomiernie dociśnięty do procesora.

nie da się nierównomiernie :slight_smile: inaczej klipsy nie zaskoczą :P.

Niedawno był przypadek tutaj, że z jednej strony był BOX zamontowany tak, że z jednej strony prawie nie dociskał. Nie pamiętam jaki socket

kręciłeś procka albo coś ? jaka wersja sterowników ?

nie pamiętasz to co najistotniejsze :). mam pod ręką s. am2 i cała konstrukcja jest tak zrobiona żeby nie można było źle zamontować układu chłodzenia(opiera się na tworzywie, które wystaje poza obszar radiatora).

ręcznie czyli w biosie? zreszta oba programy (speedfan i everest pokazuja to samo), błędu nie ma, zasilacz firmowy i nowy (nie wiem jak tą wadliwość sprawdzić), nie umiem sprawdzić ramów :frowning:

Niestety nie znam się za bardzo na komputerach i nie wiem co to timingi i jak je ustawiać, boje się że coś zepsuje i strace gwarancje.

Nie kręciłem ,a sterowniki do procka: Advanced Micro Devices,2006-05-27, wersja 1.3.2.0

dotknij palcem może być ciepły ale nie może pażyć

do sprawdzania romów słuzy memtest>>>na wortalu znajdziesz go razem z instrukcją

w necie znalazłem opinie ludzi o sporej wadliwości która pojawia sie do 2 miesięcy używania, jeśli przeżyje więcej to będzie ciągną bardzo bardzo długo :lol:

(dotyczy wszystkich z końcówką 101a)

Daj go do serwisu tam gdzie kupiłeś proste chyba masz gwarancje na niego jakąś!

Gdybym chciał go oddać do serwisu to bym tu nic nie pisał o problemie… Serwis trzyma kompy do 28 dni, dla mnie to za długo, komp mi jest niezbędny do pracy, nie stać mnie na drugi :stuck_out_tongue: Swoja drogą podejrzewam że to jest jakaś pierdoła i licze że ktoś na nia wpadnie (ja się nie znam).

Ostatnio się zastanawiam czy procek nie gryzie się z grafiką albo coś w tym rodzaju… albo czy ten GeForce nie potrzebuje większego zasilania.

A ram sprawdze jak mi się uda

500w na bank starczy

zaopatrz sie w miernik i sprawdź napięcia, może jednak coś walnięty zasilacz jest

Everest pokazuje takie:

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.33 V

+2.5 V 1.92 V

+3.3 V 3.33 V

+5 V 5.00 V

+12 V 11.90 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.00 V

VBAT baterii CMOS 3.09 V

Debug Info F 76 FF 2B

Debug Info T 25 247 18

Debug Info V 53 78 D0 BA BA 04 00 (77)

Zmień wartość napięcia dla +2,5V bo jest za niskie. :stuck_out_tongue:

To się w Biosie zmienia? A nic się nie spali? zresztą czego to jest napięcie? I czy może mieć wpływ na mój problem?

nie słuchaj kozunio12 i nic nie zmieniaj bo i tak nic nie zmienisz sprawdź napięcie miernikiem bo programy przekłamują