Nowy Komputer Się wyłącza - poddaje sie

(airlive181allegro) #1

Witam. Mam poważny problem z nowo (kilka miesięcy temu) zakupionym komputerem.
Komputer sie wyłącza przy włączeniu gry najczęściej do max 1 min czasem po 30 min czasem po 5 zależy jak mu sie chce. Ręce mi już opadają i kompletnie nie wiem co mam jeszcze zrobić, żeby oddać go na gwarancję musiałbym sie pozbawić komputera na wiele dni a i tak nie wiadomo z jakim skutkiem. Na jakieś serwisy też nie mam narazie funduszy niestety. Dane komputera:

Zasilacz 500w
płyta MSI H110M PRO-D
8 gb RAM
dysk 1 TB
Karta 1060 Nvidia
Procesor 6400 i5

Miałem już 3 wersje windowsa 7 a dzisiaj windowsa 10 na każdym dzieje sie to samo, pasta na procesorze jest, koputer sie nie przegrzewa, kable są dobrze podczepione, nie jest zakurzony w środku, sterowniki mam najnowsze ściąganych kilka wersji jak i te oryginalne z płyty poddaje sie nie wiem już co mam robić…proszę o pomoc :frowning:

(msb156) #2

Sprawdź sobie poniższy programem ramy. Musisz go nagrać na płytę, w ustawieniach w biosie ustaw jako pierwszy rozruch z cd-romu.

(Longhorn2009) #3

Jaki zasilacz masz zamontowany? To pierwszy podejrzany, w końcu odpowiada za zasilanie komputera, a gdy będzie słaby, niemarkowy może sobie nie radzić z obciążeniem. Pamięci RAM gdyby były niesprawne powodowałyby zawieszenie sprzętu. Jak już testować to kolega zapomniał napisać, aby robić to pojedynczo.

(karol1k95) #4

Zasilacz, RAM, HDD, GPU, kontroler pamięci ram, Mostek, musisz sam znaleźć źródlo problemu…
Miałem osobiście problemy z nowymi msi h110m, sprawdź czy nie są powyginane nóżki w sockecie.

(zbigg47) #5

Jednak najrozsądniej jest oddać komputer do serwisu gwarancyjnego.
Może być poważna usterka, której samemu nie będziesz w stanie naprawić. A dlaczego masz z tego tytułu ponosić koszta?

Pzdr,