Nowy Komputer Się wyłącza - poddaje sie

Witam. Mam poważny problem z nowo (kilka miesięcy temu) zakupionym komputerem.
Komputer sie wyłącza przy włączeniu gry najczęściej do max 1 min czasem po 30 min czasem po 5 zależy jak mu sie chce. Ręce mi już opadają i kompletnie nie wiem co mam jeszcze zrobić, żeby oddać go na gwarancję musiałbym sie pozbawić komputera na wiele dni a i tak nie wiadomo z jakim skutkiem. Na jakieś serwisy też nie mam narazie funduszy niestety. Dane komputera:

Zasilacz 500w
płyta MSI H110M PRO-D
8 gb RAM
dysk 1 TB
Karta 1060 Nvidia
Procesor 6400 i5

Miałem już 3 wersje windowsa 7 a dzisiaj windowsa 10 na każdym dzieje sie to samo, pasta na procesorze jest, koputer sie nie przegrzewa, kable są dobrze podczepione, nie jest zakurzony w środku, sterowniki mam najnowsze ściąganych kilka wersji jak i te oryginalne z płyty poddaje sie nie wiem już co mam robić…proszę o pomoc :frowning:

Sprawdź sobie poniższy programem ramy. Musisz go nagrać na płytę, w ustawieniach w biosie ustaw jako pierwszy rozruch z cd-romu.

Jaki zasilacz masz zamontowany? To pierwszy podejrzany, w końcu odpowiada za zasilanie komputera, a gdy będzie słaby, niemarkowy może sobie nie radzić z obciążeniem. Pamięci RAM gdyby były niesprawne powodowałyby zawieszenie sprzętu. Jak już testować to kolega zapomniał napisać, aby robić to pojedynczo.

Zasilacz, RAM, HDD, GPU, kontroler pamięci ram, Mostek, musisz sam znaleźć źródlo problemu…
Miałem osobiście problemy z nowymi msi h110m, sprawdź czy nie są powyginane nóżki w sockecie.

Jednak najrozsądniej jest oddać komputer do serwisu gwarancyjnego.
Może być poważna usterka, której samemu nie będziesz w stanie naprawić. A dlaczego masz z tego tytułu ponosić koszta?

Pzdr,