Nowy komputer się zawiesza

Zamówiłem niedawno kompa z techplanet, ale po pół godz grania w Skyrima mi się wiesza (czarny ekran) a potem po każdym zalogowaniu. W serwisie twierdzą że z kompem wszystko jest okej. Mam windowsa 7 (64bit), zamiast monitora mam tv 32cale i gram na 1920x1080. Z czasem coraz gorzej jest z kompem, musi coraz dłużej być wyłączony, żeby go normalnie od nowa uruchomić. Dodatkowo po jakimś czasie miałem ciarki na ekranie i nawet awaryjnie mi już się nie uruchamiał normalnie. Dzień przed odesłaniem do serwisu windows mi się nawet uszkodził od tego. Z dwa razy zauważyłem komunikat “Sterownik AMD przestał działać ale odzyskał sprawność.”. Mój sprzęt to:

CPU: AMD Athlon II X4 640 AM3 BOX -398zł,

RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9 -91zł,

MOBO:MSI 760GM-P23 (FX) -184zł,

GPU: Vertex3D ATI HD6850 X-Edition 1GB DDR5/256bit-599zł,

HDD: sobie włożyłem z poprzedniego kompa (250giga)

PSU: Aerocool VP-450 450W OEM -125zł,

Napęd: Samsung nagrywarka DVD SH-222AB -76zł,

CASE:SilentiumPC Brutus 410 Pure Black-134zł,

Nie wiecie co to może być? Muszę dodać, że puki co nie mam komputera, bo kurier mi go nieźle uszkodził podczas dostawy i musiałem ponownie odesłać. Tak więc miesiąc temu kupiłem kompa i jeszcze się nie nacieszyłem nim ;]

Vertex nie jest najlepsza firmą i generalnie grafika wcina trochę prądu jak i reszta sprzętu i tu możne być pies pogrzebany bo masz za slaby zasilacz (mogę się też mylić)

zasilacz chyba ma 450W, to nie jest taki najgorszy

po za tym nie montowaliby chyba takiego, który by nie udźwignął kompa nie?

tzn wiem, że na allegro tak sprzedają bo brat kupił mocny sprzęt a zasilacz miał 350watowy tylko

Wydaje mi sie, że sprzęt sie przegrzewa. Ale to sprawdzisz jak ci komp przyjdzie ;-).

Jeżeli cały sprzęt jest fabrycznie nowy to tutaj problemem może być zasilacz. To, że ten akurat model ma 450 W mocy według producenta nie znaczy, że dokładnie na te 450 W jest wydolny. Rzadko jest tak, że zasilacz daje w rzeczywistości tyle mocy ile ma na naklejce. Dodatkowo karta graficzna wymaga zapewne jednego (jeśli nie kilku) dodatkowego zasilania bezpośrednio z zasilacza i tu również może poprostu brakować mocy. Zamiast tamtego zasilacza zastosuj chociażby Modecom Premium 530 W. (najnowsza seria w czarnej obudowie). Na potwierdzenie moich słów podaję link: http://www.amd.com/us/products/desktop/ … iew.aspx#3 jest tu napisane, że grafika wymaga zasilacza 500 W lub więcej. Reszta podzespołów też potrzebuje prądu, więc nie jest to do końca tak, że ten zasilacz jest prawidłowy. Jako dość doświadczony informatyk powiem Ci, że mając wszystkie podzespoły sprawne i z najwyższej półki i dokładając do tego lichy zasilacz w sumie otrzymuje się lipe. Kolejne pytanie czy sklep złożył prawidłowe podzespoły pod względem wydolności prądowej ? Nie sądze bo pewnie złożono z takich podzespołów jakie były pod ręką, albo z takich jakie były zamówione.

Vertex nie robi za najlepszych grafik, zasilacz najtańszy - warto na niego wyłożyć trochę więcej i lepiej byłoby wybrać nie Athlona, a Phenoma.