Nowy komputer-Słaby czy Dobry?

Witam.

Mam zamiar kupić komputer i grać np. na max detalach w Call of duty 4 przez neta ale nie wiem czy bede mógł to są wymagania komptera (nie wiem czemu ale zdaje mi sie żę procesor (GHZ słabe troche)jest słaby)

Procesor: Intel Pentium E5200, 2,5 GHZ 800 FSB, 2MB CACHE,LGA775,45NM, BOX

Płyta głowna: GIGABYTE GA-P31-ES3G-,P31+ (dalej cos zamazane nie widać ;d) potem chyba DUAL DDR2-1060, SATA2,GBLAN,ATX.

Pamięć Ram: 2x Patriot 2048MB 667Mhz DDR2 Non-ECC CL5 DIMM z RADIATOREM

(nie podaje dysku twardego i odtwarzacza dvd bo to chyba nie potrzebne)

Karta graficzna: (nie ma chyba na tej kartce jaka jest karta dźwiękowa, bo sie nie znam ale może być wpisane razem z KARTA graficzną)

KARTA GRAFICZNA: Leadtek Winfast GF CUDA 9800 GT, 512 MB ddr3 (256 bit), PE,PCI-e,HDTV/2xDVI,ret.

daje za niego (razem z moniotem myszka itd… ok. 2,3 tys., chodzi mi oto czy nie jest czasem za mało GHZ w procesorze ale ja sie na tym nie znam, nie mam juz raczej kasy żeby kupić ciut lepszą dlatego pytam sie czy to starczy zeby grac w najlepszy gry na max detalach. z góry thx.

Nie wiem czym się chwalisz :stuck_out_tongue:

Z tego co widze to Call of duty 4 nie ma jakiś dużych wymagań sprzętowych, więc z pewnością na takim komputerze będzie działać bez zacinań, może nawet na pełnych ustawieniach. Co do procesora, to ja bym go podkręcił co najmniej na 2,8GHz, choć nie jest to konieczne, bo ja niedawno składałem kompa z porównywalną kartą graficzną - Radeon HD4850 i dokładnie tym samym prockiem i te 2,5Ghz wystarczało do każdej gierki.

Absolutnie na najlepsze gry (czyt. najbardziej wymagające) na max działać nie bedzie, aczkolwiek do cod 4 starczyłby ci komp o polowe słabszy :slight_smile:

Ok dzięki za odpowiedzi. Więc jak przydałoby się troche wiecej GHZ w tym procku ? czy zostawic tak jak jest?

Ja bym zostawił ten procek, ale podkręciłbym go na te powiedzmy 2,8GHz.

Jak komp dla nowych gier to słaby.

Kartę graficzną bym wymienił na jakiegoś Radeona 4850 z 512MB DDR3, a procesor podkręcił do 3,5GHz (co wiązałoby się z lepszym chłodzeniem na niego)…ale chyba ta płyta główna nie da rady dobić do 3,5GHz.

Oczywiście podanej przez Ciebię konfiguracji spokojnie odpalisz CoD4 na maksa ze wszystkim. Ja tylko podaje sugestię. 4850 jest ciut lepszy od 9800GT i chyba tańszy.