Nowy komputer śmierdzi plastikiem (Temperatury w porządku)

Witam,

Więc mój nowy komputer pachnie plastikiem nie aż tak jakby się palił ale odchodzi od niego dziwny zapach.

Zacznę od podania mojego zestawu:

Procesor : Intel i7 4770K 3.5Ghz

Karta Graficzna : Geforce GTX 660 Ti

RAM : Kingston HyperX Blu 8GBx2 DDR3 XMP Dual Channel

Płyta Główna: Gigabyte Z87X-D3H LGA1150

Temperatury:

CPU : 22-25 stopni celsiusza.

GPU : 28-31 stopni celsiusza.

Płyta Główna: TZ00 28 stopni celsiusza.

TZ01 30 stopni celsiusza.

TMPIN0 26 stopni celsiusza

TMPIN1 34 stopni celsiusza.

TMPIN2 17 stopni celsiusza.

Gdy dotykam obudowę komputera koło zasilacza (PSU) jest ona zimna więc nie sądzę że zasilacz się nagrzewa, zasilacz to XFX 850 P1-850S Core Edition 80+.

Link: http://www.novatech.co.uk/products/comp … -nlb9.html (Przepraszam jeśli nie mogę wrzucać linków do innych stron.)

Z Poważaniem,

ThorVas / Mateusz Gołębiewski

No to może trzeba poczekać, aż zapach zniknie i tyle.

To normalne zjawisko przy nowym sprzęcie. Zapach teletechniczny towarzyszy wygrzewaniu się elementów np. zasilacza.

Czyli sądzicie że to po prostu z powodu tego że jest to nowy komputer, tak ?

Z Poważaniem,

Mateusz Gołębiewski

Dodane 18.09.2013 (Śr) 22:37

Rozumiem, naprawdę mnie to zaniepokoiło ponieważ miałem już problem z wiatrakiem intel’a który przyszedł razem z procesorem i skrzydła wiatraka ocierały się o kabel i stąd był zapach plastiku lecz dużo gorszy od tego dlatego też zmieniłem chłodzenie na Antec Kuhler h2o 620. Mam nadzieje że ten zapach zniknie po tygodniu bo naprawdę mam już dosyć bawienia się z tym systemem.

Z Poważaniem,

Mateusz Gołębiewski

Każdy czuje inaczej, jak uznasz, że coś nie tak masz gwarancję i niech to sprawdzą.

Ja$ czy mógł byś mi powiedzieć ile dni może zająć by ten zapach znikł jeśli to jest zapach teletechniczny wydawany przez nowe komponenty ?

Z Poważaniem,

Mateusz Gołębiewski