Nowy komputer stacjonarny do 6k, czy dobra konfiguracja?

Witam, mam zamiar kupić nowy PC, budżet do 6 tys, może trochę więcej. Ostatnie 12 lat siedziałem na lapkach, ostatni MSI GT72 z GTX 980M, więc nie byłem na bieżąco w sprawach podzespołów PC.
Czy taka konfiguracja była by dobra do 1440p 60 klatek, 1080p 120 klatek i ogólnie na np kilka następnych lat? (bez monitora bo już mam i dysku, który wezmę ze starego laptopa - m.2 1TB)

https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=693089

Grafika RTX 2070 Super + i7 9700KF to chyba dobre połączenie.
Bardziej chciałem się zapytać czy inne podzespoły są dobrze dobrane, czy płyta główna i chłodzenie będzie dobre do procka w takiej konfiguracji (czy wystarczyłoby też pod OC procka - w miarę dobra kultura pracy), czy obudowa jest wystarczająca (zmieści się chłodzenie?, z tego co czytałem może zasłaniać 1 slot ram, ale w sumie są jeszcze 3, grafika długa 32 cm, ale powinna wejść, chyba do 38 cm wchodzi)
Czy jest sens kupować jeszcze osobno pastę np Thermal Grizzly Kryonaut, czy ta która jest z chłodzeniem (powinna być) wystarczy (też pod OC)?
Czy obudowa podoła dobremu odprowadzaniu ciepła, a przy tym będzie cicho? Jak coś to można zmienić, ale od razu mówię, że wolę bez szybki.
Czy zasilacz brać jakiś mniejszy np 650W czy zostawić 750W?

Z góry dzięki za odp :slight_smile:

Poczekaj aż będzie dostępny i5-10600kf bo będzie lepszy. Reszta raczej spoko, może obudowa RG6V czy coś w tym stylu, (może jakiś be quiet jak nie chcesz okna) bo większa i lepsza. Zasilacz 750W, to zasilacz będzie pracował w ulubionym zakresie mocy.

Branie i7 9700KF podczas gdy jest już nowa generacja na rynku mija się z celem. Zobacz sobie te zestawy. Zarówno opcje na Intelu jak i AMD będą ok.