Nowy komputer, stara karta graficzna - czarny ekran


(Ziomekfuu) #1

Witajcie!

Dziś przyszedł do mnie zamówiony z Allegro zestaw komputerowy. Jego konfiguracja sprzętowa znajduje się tutaj: http://allegro.pl/show_item.php?item=1569925825

Problem polega na tym że gdy dołożę swoją kartę graficzną jaką jest GeForce 8500 GT 512mb komputer startuje i działa dobrze tylko w biosie. Podczas instalacji systemu wyrzuca w przeróżnym czasie czarny ekran. Gdy już czarny ekran się pojawi co około minutę jest pisk. Dodam że mam wrażenie że gdy karta trochę dłużej poleży i odpocznie instalacja zachodzi do dalszego stopnia. W starym komputerze działała jak i działa bez problemów. Instalacja XP rusza normalnie ale tylko poprzez zintegrowaną grafikę na płycie głównej.

Proszę o jak najszybszą pomoc. Z góry dzięki.


(Borkowskiba) #2

Spróbuj na zintegrowanej zainstalować jeżeli działa... Możliwe za 8500 gt się przegrzewa ze względu na pasywny tryb chłodzenia. Po za tym zasilacz do wymiany Fortron 400W do 100 zł kupisz.

Pozdrawiam.


(Ziomekfuu) #3

Instalacja poprzez zintegrowaną grafę się udała. Teraz komputer działał normalnie przez kilka minut, lecz teraz na ekranie zaczęły śnieżyć kreski. Co to może być?


(Alonewolf) #4

Sprawdź w BIOSie jaka karta jest domyślnie włączona (PEG czy inna) i jak to ustawienie jest wyświetlane przez BIOS. Powinno być: PEG a potem: "If no egsist PEG then..." - coś w tym stylu. Sprawdź również opcje zasilania (może tam jest coś nie tak, może domyślnie k.graficzna jest podkręcona) - sygnalizacja z głośniczka systemowego może na to wskazywać. Może też Twój GeForce 8500 GT jest uszkodzony albo wymaga wymiany coolera (może się przegrzewa).