Nowy komputer stary monitor "no signal"

Witam, dzisiaj przyszedl do mnie nowy komputer z morele.net. Podlaczylem go pieknie, i napotkalem jeden problem. Kiedy podlaczylem monitor, wlaczylem komputer z monitorem wyskakuje mi na monitorze “no signal”. Niewiem co robic. Moze monitor za slaby (asus ve228) na moj komputer. Parametry:

Msi gtx 1060

Intel core i5

Najwazniejsze.

Prosze o szybka odpowiedz, mam nadzieje ze naprawimy ten problem. Dodam jeszcze ze na moim starszym komputerze wszystko smiga. Kupilem komputer wraz z wgranym opragramowaniem, czyli panom z morele.net musial monitor dzialac.

Ten monitor ma Full HD 1080p więc nie może być “za slaby”. Jakim kablem go podłączyłeś? Może w monitorze trzeba ustawić na wejściu typ odbieranego sygnału z kompa - DVI/HDMI/D-Sub ? Na starym kompie pewnie jest gniazdo Analogowe D-Sub a na nowym inne.

Jak ustawic?

Spróbuj znaleźć w instrukcji funkcję o nazwie Input Signal  - jeśli jest po polsku “sygnał wejściowy”.

Monitor podłącz do GTX-a, nie do integry. Optymalnie gdybyś użył HDMI lub DVI.

Jak mam podlaczyc?

 

Troche tych instrykcji mam… gtxa, procka, itd.

Instrukcja od monitora :

 

https://www.asus.com/pl/Commercial-Monitors/VE228H/HelpDesk_Manual/

 

Dzieki za instrukcje, lecz nawet nie pojawia sie ekran logowania tylk “no signsl”

Masz z tyłu komputera dwa wejścia HDMI ? jedno pionowo drugie poziomo te poziome jest od karty graficznej i do niego podłącz monitor.

Spróbuj też z innym ekranem np. telewizorem.

Monitor tylko pasuje do jednego wejscia, ktore jest najmniejsze. Musze kupic przenosnik?

Jak nie plombowany - odkręć bok i zobacz, może karta PCIE się wysunęła ze slotu w czasie transportu.

 

I jak sprawny nowy komputer musi działać.

 

Jak teraz łączysz kartę z monitorem ? kablem HDMI?

 

http://allegro.pl/kabel-hdmi-hdmi-3m-3d-4k-full-hd-gwarancja-i6559695046.html

 

Inaczej?

Problem rozwiazany. Podlaczalem monitor nie do tej wtyczki. Mam troche lepsza karte niz w starszym komputerze, wiec bede musial zainwestowac w przenosnik (nie pamietam jak to sie pisze) dvi-d z vga i podlaczyc do larty graficznej. Dziekuje za pomoc.

Przejściówka jak już. Ale to się nie uda jeśli wyjście na karcie masz dvi-d. Takie złącze przesyła tylko sygnały cyfrowe. Z resztą głupio podłączać mocną kartę graficzną złączem do monitora, które pochodzi jeszcze z lat 80-tych i czasów monitorów kineskopowych i w dodatku degraduje jakość obrazu.

Witam mam nowy komputer i monitor troszke starszy po aktualizacji sterowników monitor nie czyta obrazu przez kabel dv-i ale jak przełącze na hdmi pod tv chodzi bezbłędnie czy możliwe by było że monitor jest “słaby”??? z góry dziękuje za odpowiedź :smile: