Nowy komputer -straszny hałas -wentylator?

Dzień Dobry :slight_smile:

Od niedawna jestem wlascicielką nowego komputera .Pomagal mi znajomy.

Sprzęt super ,nowy ale jest problem i to strasznie halasliwy

jeden z wentylatorów okropnie głośno ,chodzi" -= strasznie to przeszkadza i mnie i domownikom

Czy jest jakaś szansa na wyciszenie tego sprzętu ?

Znjomy mowi ,że to musi tak być bo jest strasznie duże chłodzenie na karcie graficznej.

Ale u innych -chociaż mają podobny komp - nie jest to takie głosne .

Podam dane karty graficznej i innych komponentów :

MSI K9A2 Platinum

AMD Phenom 9750 AM2+ BOX -2.40 GHz, 2,00 GB RAM

Kingston DDR2 2x1024MB 800MHz CL5 BOX

MSI Radeon HD 3870 OC 512MB DDR4 PCI-E BOX

Creative X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series

Alps FDD 1.44 srebrny

Logic 501G czarna Feel 400W

Seagate Barracuda ST3500320AS (500GB, 32MB, SATA/300, NCQ)

Samsung 22" LCD SM T220

Logitech Deluxe 250 czarna OEM

Labtec Laser Mouse

LG SuperMulti DVD+/-R GH2

To cały zestaw kompa.

podalam wszystko - tak jak bylo na zamówieniu w sklepie.

Pozdrawiam grono profesjonalistow :slight_smile:

Annika

jeśli to nowy komp to raczej nie jest kwestia syfu w wentylatorach

możliwe ze to radiator na grafice - mozesz otworzyc obudowe i nasluchac ktory jest glosno:P

jesli to grafika mozesz obnizyc obroty wentylatora w ati control center [patrzac na temperature]

lub zakupic jakies alternatywne chlodzenie - to samo dla procesora

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własnego posta i usunąć błędy.

Nie wiem jak jest w grafikach ATI, ale jak w Nvidii nie wgra się sterowników obrazu to wentylator na karcie chodzi cały czas na 100% , tak miałem na swojej GF9600GT i na GF8800GT.

ja bym obstawiał również wentylator w zasilaczu, jego wymiana zdecydowanie

wyciszyła kompa…

Najlepiej zdjac obudowe z komputera i upewnic sie, ktory wiatraczek robi nadmierny halas.

Jesli to faktycznie halasuje karta, to sprobuj zainstalowac sterowniki:

Do XP:

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/ … dm_enu.exe

Do visty:

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/ … dm_enu.exe

Do prawidlowego dzialania tych sterownikow, wymagane jest zainstalowanie tej aplikacji:

http://download.microsoft.com/download/ … tnetfx.exe

Zmiec zasilacz na typu “SILENT” lub na Chiftec on jest cichszy niz te zwykle zasilacze z obudowawami kompa

Podziękuj znajomemu za dość fajny sprzęt, ale zapytaj się czemu wsadził Ci taki , a nie inny zasilcz. Radziłym go wymienić, będzie poprostu bezpieczniej. Tanie zasilacz padają znacznie częściej i lubią zabierać ze sobą inny sprzęt.

Wentylator na grafice to straszny wyjec. Rozkręć kompa i sprawdź czy to napewno grafika (możesz na chwilke przytrzymać wiatrak na grafice, zobaczysz czy wciąż coś będzie wyć). Tylko podczas łapania wentylatora uważaj :smiley:

najlepiej po prostu zmień, “znajomego od kompów”, na kogoś bardziej ‘połapanego’ w tej tematyce…

bo tak na odległość bez ‘namacalnej diagnozy’ trudno cokolwiek stwierdzić,

bo równie dobrze może to być wentylator od procesora…

Bardzo bardzo wszystkim dziękuję :slight_smile:

Spróbuję zastosować się do porad (plus wymiana znajomego :wink: )

Pozdrawiam!

Mam jeszcze pytanie do Revela :

-mam zainstalowane sterowniki z plyty dolaczonej do karty graficznej- (na 100% to ona tak halasuje - sprawdzone) -czy muszę jeszcze dodatkowo zainstalowac te o których piszesz ?

jestem na tej stronie :

http://support.amd.com/us/gpudownload/w … ang=Polish

i szczerze mówiąc nie wiem ,które z nich wybrac aby coś nie namieszać i co potem trzeba zrobić aby próbować wyciszyć ten wentylator ?

Czy wybrać te o nazwie -Hydra - na samym dole -czy jakieś inne …?

Dziękuję z góry i pędze do szkólki bo matura niebawem :slight_smile:

Pozdrawiam

Annika

Catalyst Software Suite śćiągnij i kiedy uruchomisz pierwszy raz control center od ati wybierasz widok zaawansowany i na dole w drzewku bedziesz miała podkręcanie [tego nie ruszać] i pokazana temperature oraz ustawienia wentylatora

Przede wszystkim podziękuj znajomemu za złożenie/ zestawienie tak słabego sprzętu

Za zakup Phenoma R3870 należy mu się kopniak w tyłek. Ale jeżeli on polecił ci kupno obudowy z zasilaczem typu Feel to powinnaś go udusić. Danie do komputera zasilacza Feel to przestępstwo ale zbrodnią jest by 4 rdzeniowy procesor jeszcze szczególnie prądożerny wśród 4 rdzeniowców był zasilany przez taki zasilacz. Śmiem twierdzić na podstawie tego że to kompletny amator.

Na twoim miejscy wymienił bym z miejsca zasilacz niezależnie czy ten obecny tak hałasuje czy nie. najtańszy który poleciłbym ci do tego sprzętu to http://icomp.pl/produkty.php?sid=zasilacze_atx-214. Obecny zasilacz może będzie działać przez tydzień, miesiąc może rok ale przy dłuższym obciążeniu lub przy pierwszej burzy, spięciu albo sam się spali albo razem z sobą coś z komputera.

Odinstaluj obecny sterownik karty graficznej i po restarcie komputera zainstaluj ten z linka którego podałaś. W sterownikach kart graf. Ati jest opcja do zmiany prędkości wentylatora karty graficznej (poszukaj na forum gdzie dokładnie bo ja ci nie mogę pomóc mam kartę graficzna Nvidii) ale czy to będzie działać zależy też od karty.

klikasz 2x na ikone ati w pasku - przy 1 uruchoemieniu powinien pojawic sie wybór widoku dasz advance i zaznaczysz zeby nigdy wiecej nie pytal

teraz jak masz po lewej drzewko powinno byc ATI OVERDRIVE

domyslnie jest to zablokowane zeby niczego nie spaprać w grafice dajesz na ten symbol kluczyka pojawi sie komunikat o odblokowaniu no i masz nizej

enable manual fan control a po prawej temperature ; )

Anniko

Po pierwsze, nie rezygnuj ze znajomego :wink:

Doradzil Ci dobrze.

Sprzet jest ok. *****

Na stronie, ktora umiescilas w swoim poscie wybierz pierwszy zielony przycisk “download” (38.2MB).

Pobierz plik na pulpit.

Przed instalacja pobierz i zainstaluj najpierw ta aplikacje:

http://download.microsoft.com/download/ … tnetfx.exe

A dopiero potem sterownik.

Daj znac na forum, jesli halas nie ustanie…

OT --> Kosz