Nowy komputer wyłącza się po godzinie albo paru minutach

A co masz zamiar kazać mu zamontować?

Tak, mam taki zamiar, bo jeżeli wciska mi kity przez dwa tygodnie i wstawił mi jakiś złom a ja za to zapłaciłam 850 zł to mu nie odpuszczę:)

Ale jaki model zasilacza ma zamontować (np Corsair CMPSU-450VXEU), czy już coś zamówiłaś?

Np. ten, który mi poleciłeś, bo jest w podobnej cenie. Nie, nie zamawiałam nic, myślę, że ten Pan powinien chociaż sobie poradzić z zamówieniem tego zasilacza.

Czyli ma zamówić HuntKey’a CP350H 350W? Jak tak to ok.

Nie wiem już od czego zacząć… hmm znowu oddałam kompa w piątek i wieczorem dowiedziałam się, że prawdopodobnie podczas przesyłania danych ze starego dysku na nowy przedostały się na niego jakieś wirusy. Avira i Avast nie wykrywały niczego, więc Pan zastosował Combofixa i chyba jeszcze jakiś program i wykrył właśnie wirusy, które niby powodowały restart komputera i inne problemy (zamykanie się programów bez ostrzeżenia).

Dzisiaj już podłączając komputer u mnie niechcący puknął w niego i komp się zrestartował, okazało się, że jak dotykał kości RAM to wtedy komputer reagował restartem. Generalnie to na kości RAM-U były jakieś pozostałości opakowania, także bez komentarza… Wyczyścił sprzęt i sprawdził pozostałe trzy sloty i dalej był ten sam problem, więc powiedział, że jutro rano przyjdzie zamontować mi nowy RAM a jak to nie poskutkuje to do gwarancji pójdzie płyta główna. Trzymajcie kciuki, żeby w końcu się udało i jak macie jakieś rady/komentarze to piszcie, bo myślę, że w tym przypadku przyda się trochę informacji…

a, mozesz przyblizyc te pozostałości opakowania? jakos nie moge sobie tego wyobrazic…

inna sprawa, ze pierwsze co powinien zrobic, to rozlozyc kompa na czesci i zlozyc ponownie - po to, by wykluczyc wszelkie luzy i bledy w skladaniu 8)

ps. jak mozesz, to wrzuc jakies zdjecie srodka, bom ciekaw bardzo jak to zlozone jest :slight_smile:

a, mozesz przyblizyc te pozostałości opakowania? jakos nie moge sobie tego wyobrazic...

niestety nie widziałam tego

Komputer od wczoraj chodzi dobrze. Dzisiaj chodzi od godziny 11 i do tej pory się nie zrestartował ale za to przed chwilą zawiesił się i wyskoczył komunikat drwtsn32.exe:slight_smile: Musiałam sama go zrestartować, bo nie reagował na nic…

Oto zdjęcie:

th_P1050725.jpg

Może zerwał nalepkę z oznaczeniem, i teraz na kostkach masz białe literki ‘‘VOID’’? To by nie zwaliło z krzesła.

Może razem z wirusem wywalił część Dr. Watsona, lub tak operował tymi narzędziami że coś uszkodził. Spróbuj przywracania systemu.

Jak sprawdzić RAM to podałem w pierwszym poście, moja rada dalej ta sama, wymień w końcu ten zasilacz, testy na takim zasilaczu to bez sens, do takich czynności trzeba używać dobrej klasy zasilacza.

Niezły burdel, jakiś dysk 3,5’’ w zatoce 5,25’’ przykręcony gdzieś na krawędzi blachy, nie wiadomo czemu wpięta taśma jak nie ma zasilania, latające kable przy płycie gł tylko czekać na zwarcie, ciężko skomentować jego dzieło, straszny syf.

na moje oko, wina za zwiechy mozna obciazyc przejsciowke molex-sata - marna jakosc i kiepskie polaczenie powoduje, ze dysk sie zawiesza lub nie dostaje w ogole napiecia

ps. montaz i ulozenie kabli tez daja wiele do myslenia… 8)

Przez dwa tygodnie, było wszystko ok po tym jak wymienił mi kość RAM po czym przed chwilą znowu się zrestartował po lekkim szturchnięciu… oczywiście wszystko nad czym teraz pracowałam na komputerze poszło się walić… Wezmę jakiegoś informatyka, żeby to skontrolował i chyba zrobię z tym jego serwisem porządek,bo głupia uwierzyłam, że będzie już wszystko ok… Co za żenada.

Witam, a zostal wymieniony zasilacz ktory polecil Tobi?

Niestety nie…zrobię to już na 100%, bo widzę ze nie ma szans się doprosić tego ‘fachowca’. Ręce opadają dosłownie.