Nowy komputer

Dobra wychodzę z tematu bo typ pracuje w FBI i nie napisze.

Moja propozycja:

Pamięć RAM DDR4 G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)
Dysk SSD Crucial 250GB SATA SSD MX500
Procesor AMD Ryzen AMD Ryzen 5 2600
Obudowa do komputera SilentiumPC Armis AR3
Płyta główna Socket AM4 MSI B450-A PRO
Karta graficzna NVIDIA Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6GB GDDR5

Zasilacz w przyszłości i tak proponowałbym zmienić na większy. Płyta z potencjałem OC jeżeli nie zamierzesz możesz zmienić na tańszą Gigabyte B450 AORUS ELITE

Budżet nie jest w pełny wykorzystany więc możesz jeszcze dołożyć dodatkowe chłodzenie do procesor, box nie jest złe lecz do cichych nie należy.

Wiecie jak ustawić dysk SSD PCIe jako pierwszy? bo będę miał 2 dyski. Jeden PCIe na który będzie system, a drugi zwykły sata 3.5 cala.

Wiemy.

To fajnie.

Wchodzisz w BIOS (jak nie znasz klawisza, to na przypał f1-> f12), w zakładce boot/devices lub podobnie masz kolejność i ustawiasz, w ostatniej zakładce zapisujesz i finito.

No tak ustawiam, ale nie wyskakuje komunikat, że dowolny klawisz naciśnij dowolny klawisz aby wykonać rozruch z płyty cd.

Hej,

A co chcesz zrobić? Uruchomić komputer z płyty czy pozbyć się tej informacji przy starcie systemu. Twoje zdanie mimo szczerych chęci ciężko zrozumieć.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Chcę sformatować.

To na pewno w BIOS/UEFI trzeba wyłączyć SecureBoot.

Udało się zabootować z płyty, ale jak chcę sformatować partycję systemową to wyskakuje komunikat, że mam zainstalowaną wersję x64, a ja chcę wersję x86. I jak ją sformatować?

Pomijając zasadność instalowania 32-bitowego systemu u progu trzeciej dekady XXI w., zrób zdjęcie komunikatu błędu, który otrzymujesz i wrzuć tutaj.

Nie instaluj systemu x86. Sam sobie narzucisz wtedy kaganiec na max 4 GB RAM. x86 instaluje sie tylko w razie wymaganej kompatybilności ze starszym oprogramowaniem jak nie rusza na systemie x64 - takie się dalej zdarzają mimo iż x64 powinno bezproblemowo obsługiwać wsio 32bit.