Nowy komputer

Planuję kupić nowy komputer, który chodzi całymi dniami. Jaki mi proponujecie? Ja mam kartę dźwiękową, którą chcę wykorzystać i kartę TBS 8922. One są na złączę PCI i zasilacz też można wykorzystać 400 W i do tego jakąś kartę graficzną. Dysk SSD 80 GB mi wystarczy, bo mam 2 dyski zewnętrzne.

A ile chcesz wydać?

3000 zł.

Masz, czytaj:

Typowy serwer, czy w zasadzie wystarczy zwykła maszyna?

Zwykła maszyna wystarczy.

Jaki masz ten zasilacz?
Jakie zastosowanie tego kompa?
Z systemem czy bez?
Ogólnie wielozadaniowy (w tym gry i poważniejsze obliczenia) to coś takiego:

Maszyna, która chodzi całymi dniami. Czyli maszyna, która nie chodzi nocą… Może w nocy nie widzi i boi się chodzić? :roll_eyes:

1 polubienie

Bez systemu. Zasilacz mam Be quiet! Pure Power 10 400W (BN272).

Płyta główna PRIME Z370-A

Jak nie masz nic ciekawego do napisania w temacie to lepiej nie pisz. Spam nam nie jest potrzebny.

GPU innego producenta i buda bez okna (tańsze), mniejszy dysk (128GB M.2) i jest szansa na 32GB RAM w założonym budżecie.

O ile autorowi 32 GB potrzebne. Można ciąć na cenie kupując tańsze GPU ,ale czasem nie warto ze względu na gorsze chłodzenia, a Ventus i tak nie jest jakimś specjalnie dobrym.

Alternatywnie: 16 GB RAM + 1660 ti

Płyta główna - Asus PRIME Z370-A
Procesor - Intel Core I3-8100 lub Intel Core I5-9600K
Pamięć - DDR4-3000

Może być?

A napiszesz w końcu do czego ma służyć?

Do pracowania i do oglądania telewizji.

Wklepujesz ankiety do excela, odpowiadasz na maile, obrabiasz grafiki, projektujesz mosty czy stawiasz wirtualne maszyny? W pierwszym przypadku wystarczy 4GB RAM, w ostatnim i 32 będzie mało.

Do czego będzie wykorzystywany?

Do pracy, grania i oglądania telewizji.