Nowy komputer

Witam.

Planuje :faja: kupno nowego komputera.Bedzie on sluzyl ogolnie do wszystkiego(sluchania muzy,ogladania filmow,tworzenia amatorskich grafik,serfowania po necie,grania w Wolfenstein - Enemy Territory).

Komputer to niema byc super maszyna,ma to byc wmiare bezawaryjny komputer.

Chcialbym abyscie podali mi optymalny zestaw czesci do kupienia(chce kupic sama ‘skrzynie’)chcialbym aby komp mial mniejwiecej takie parametry:

Procesor-2Gh

256 ramu(niewiem jakiego :oops: )puzniej dokupie wiecej

dobra karta graficzna(duza wydajnosc w grach sieciowych)jakis GF

dysk tylko 20GB (tyle mi spokojnie wystarczy,uwierzcie)

PLyta glowna(niemam pojecia :stuck_out_tongue: )

zasilacz-wmiare porzadny(nie jakies fajerwerki :stuck_out_tongue: )

Na kompa mam tylko 1000zl.POskladacie mi cos??

PS

dysk tylko 20gb ram 256 poniewarz tyle mi wystarczy i narazie brak funduszy :frowning:

Jesli czegos brakuje to podajcie poprawan konfiguracje bo jestem kompletnie zielony :frowning:

1000 zł zaszalałeś.

Biostar Tforce GeForce 6100 AM2 255 zł

Sempron 2800+ 190 zł

Ram GoodRam 512 MB 667 grafika trochę pobierze. 190 zł

Forton THA-P 80 zł

Dysk albo używany z allegro lub Samsung SP 80 GB

LG H22L, Benq 1655

Buda Mustang 40 zł (allegro) lub używana za 10

Witam!

Ja się składania nie podejmuję za taką sumę, ale dodam słowo od siebie.

Jak składasz kompa od zera to by się przydał jakiś napęd optyczny, no chyba, że masz takowy.

Co do dysku 20GB - nie ma już takich (nowych) - najmniejsze to 40GB, no ale na rynku wtórnym można poszukać… tylko po co, skoro 40GB kosztuje 150zł. Swoją droga za 155zł można kupić 80GB, a za 210zł 120GB :slight_smile:

Przykładaj się bardziej do pisania poprawnie ortograficznie, bardzo Cię proszę :slight_smile: Ciężko się patrzy na takie rażące błędy. Wiem, że nie jestem moderatorem, dlatego nie będę ich wypisywał i poprawiał, ale proszę popraw je sam :slight_smile:

Chodzi mi o nowy sprzet i dysk 20gb

dzieki za odpowiedz ale,

Prosze obys podal linki do tych czesci bo chcialbym poznac dokladny opis tych czesci i wyglad

A moze kto inny ma jakies propozycje??

WYbacz, ale chodze do gimnazjum co oznacza ze niepracuje i niezarabiam pieniedzy i dlamnie 1000zl to ogromna kasa wiec wypraszam sobie takie docinki.

Witam!

Tu nie chodzi o docinki… żądasz od nas rzeczy mało realnych - stąd takie komentarze.

Dysku 20GB nowego nie dostaniesz, bo nie ma już takich - przyjmij to do wiadomości.

Za 10000 to amatorszczyzna, za grosiaki to już profesjonalne składanie ;]

Najbardziej opłacalny zakup to 250 GB

Tu się zgodzę, rozwiązanie:

  1. FF2.0 lub Opera z dodatkami

  2. Użycie Alt

Dlaczego??

Posiadam napęd cd ze starego komputera i pare jeszcze innych czesci

Postaram się :slight_smile:

Witam!

No zgadza się, że im mniejsza suma tym większe wyzwanie, ale ja nie mam nerwów do tego :slight_smile:

250GB heh kolega się upiera przy 20GB, a Ty mu chcesz 250BG wcisnąć, no wiadomo, że im większy tym bardziej się opłaca… 275zł i masz 250GB (stosunek PLN/MB jest idealny :))

np http://www.znak.pl Biostar ładna płytka, ponoć jak się doda katodę UV to ładnie świeci.

np Athlon 3000+ i Biostar Tf na nForce 4 Ultra i Radeon x300 / x550 ale od tej zintegrowanej niewiele będzie się różnił.

sam zamówiłem tego Biostara A64 3000+ i 512 667 MB, również, się uczę, ale na kompa pracowałem

Za ~310 Segate Barracuda 16 buforu AS zaraz za Raprorem za 270 można kupić Samsunga

Ja tylko powiem o tym dysku bo sprzęt złożył już Tobi.

Nie bierz 20. Nówki już nie odstaniesz a użwany dysk różnie mógłbyć używany… :roll:

Złączono Posta : 30.11.2006 (Czw) 22:14

TO już odrobine droższy x600 byłby lepszy (ale też tylko odrobine).

A musi być to nowy sprzęt?

ojojoj

teraz mi namieszaliscie w glowie

wiec co kupie za te pieniądze??

Proszę was o ostateczną wersje zestawu komputerowego :D/

Co mam kupic??

Złączono Posta : 30.11.2006 (Czw) 22:37

Biostar Tforce GeForce 6100 AM2

w znaku pisze ze ta plyta glowna ma zintegrowana karte graficzna czy to znaczy ze niebede mogl zmienic grafy??

PS

Co mam wkoncu kupic,prosze pomuzcie mi.POdajcie dokladny zestaw czyli jaka grafe kupic itp

Ma wolne PCI-E 16x, więc będzie można dołożyć inną.

Kup to co podałem procesor zmień na np. Athlona, ale ten Sempron jest dosyć dobry i kup nowy dysk Samsung SpinPoint 80 GB SATA2 8 MB buforu.

Ze starego możesz wyjąć bebechy część wykorzystać np. dysk i CD jak DVD nie będzie potrzebne i zostawić bude.

Jakiego??

Przepraszam za takie pytania ale nieznam się na częsciach komputerowych i niechce kupic zlej czesci

Niezabardzo rozumie ,wolalbym plyte z niazintegrowana grafą i uzberac jeszcze 200zl i kupic osobno plyte i grafe.(chcialbym se natym pograc wiec zalezy mi na dobrej karcie graficznej)

Z reaszta propozycji sie zgadzam tylko niewiem co z tym prockiem grafą i plyta glowną,znalazl bys jakąs plyte glowna z niezintegrowana grafą??Postaram sie dolozyc przynejmniej 200zl

3000+ Orleans s.AM2

Jak uzbierasz na wydajniejszą grafikę to do tego Biostara dołożysz inną grafa zintegrowana sama się wyłączy, lub wyłączysz ją w biosie, za 200 zł nie kupisz dobrej grafiki szkoda pieniędzy.

Jeśli masz możliwość dołożenia 200 zł to kup 2x512 MB w dualu, przyda się przy zmianie grafy, bo 512 w nowych grach to mało.

Athlon64 3000+

Za 200zł to masz kartę jakości tej zintegorwanej. Do dobrej grafy to jakieś 350zł :roll: np. 7300GT DDR3…

Bardzo dziękuje wam za pomoc.

Na koniec mam jeszcze jedno pytanie:czy kupic te części w sklepie internetowym czy w zwyklym skepie.W internecie nigdy nie kupowalem a zalezy żeby mi te czesci poskldaldali w serwisie (niby wiem co gdzie sie podlancza ale boje sie ze cos zepsuje :frowning: .I chyba spisze czesci na katke i pujde do sklepu komputerowego 8) (na osiedlu gdzie mieszkam niema zadnego ale kawalek przejade sie autobusem i jest ponad 5sklepow blisko siebie.Wiec lepiej kupic czesci przez internet czy w normalnym sklepie komputerowym???

wiec kupuje taki zestaw:

Biostar Tforce GeForce 6100 AM2 255 zł

3000+ Orleans s.AM2 \lub\Athlon64 3000+

Ram GoodRam 512 MB 667 grafika trochę pobierze. 190 zł

Forton THA-P 80 zł

Dysk Samsung SP Jak starczy kasy to kupie fajna obodowe

A ten zasilacz Forton THA-P 80 zł ta niejest jakas tandeta??

To są takie same proce ;] pełna nazwa AMD Athlon64 3000+ Orleans s.AM2

Zasilacz b. dobry jak za tą cenę, ale jak znajdziesz na allegro 350W MDN® który sprzedaje chyba tylko allegrowicz missania czy jakoś tak to kup MDN® jest cichszy (wentyl 120mm) od THA-P.

Dysk Samsung SpinPoint 8 MB buforu 80 GB Sata2

Złożyć możesz samemu prosta rzecz wystarczy 10-20 min lub na spokojnie 30

http://www.tomshardware.pl/howto/20020904/index.html

http://www.realitynet.pl/e107_plugins/c … ontent.144

Kiedyś miał też Froggigo (czy coś podobnego :stuck_out_tongue: )

No moze ibym zlorzył ale niewiem jak zainstalowac system na swierzym dysku(jak zrobic partycje itp)

Złączono Posta : 01.12.2006 (Pią) 14:48

A czy wogule ten zestaw ucignie takie gry jak GTA SAn andreas Vice City ,NFS Most wanted ,Enemy territory???

Pytam sie bo niewiem czy ta zintegrowana karta to uciagnie.

Uciagnie te gry ta karta??

System… tak jak na kazdym innym dysku :stuck_out_tongue: 98 musisz pojechać wcześniej po dysku fdiksime, a XP odpalasz z płyty kompa i jest ok.

Powinna, chodź Oczywiście nie na max detalach. Teortycznie karta nie jest do gier. Z drugiej strony przypominam sobie, że z odpalniem Carbona na zint. były problemy… :roll: Może w takim razie inna płyta i x300/x550?