Nowy laptop a zainstalowane programy

Witam,

dzisiaj odebrałem nowego Della Inspiron 7559. Zaktualizowałem juz bios i teraz kolejno instaluje sterowniki ze strony Della. Chciałbym się Was zapytać, czy są jeszcze jakieś kroki, które powinienem poczynić z nowym laptopem? Jak podzielić dysk na partycje (1TB) i jaki podział według Was jest optymalny? Które programy są zupełnie niepotrzebne i mogę je spokojnie usunąć, zdjęcie w załączniku? Ten antywirus McAffe jest dobry czy go usunąć? Jakiego antywirusa byście proponowali Avast + firewall Comodo? Czy coś innego?

Programy.jpg

Na pewno warto utworzyć płyty recovery - jak to zrobić? Zajrzyj do instrukcji albo na stronę producenta.

Optymalnego podziału dysku na partycje nie ma, każdy tworzy je wg. własnych potrzeb.

W kwestii programu AV - założyłeś osobny temat z takim pytanie więc nie widzę sensu aby powielać tutaj dyskusję.

@brysiak jesteś pewien że ten laptop nie posiada już partycji recovery?

Przy tym dysku ja bym zrobił cztery partycje. Nie wiem jaki sys, ale dla niego max 100GB i reszta  jak ci pasuje. Na najbliższej systemowej trzymasz gry, na ostatniej np: filmy które nie potrzebują szybkiego transferu.  Przy korzystaniu z programu do partycjonowania (ja używam MiniTool Partition Wizard) będziesz widział czy partycja recovery jest na HDD. Przed partycjonowaniem, pomimo że programy potrafią przerzucać dane proponuję defragmentację wraz z optymalizacją (np: auslogic defrage) żeby uniknąć wpadki z jakimś zagubionym plikiem (zdarza się rzadko ale miałem taki przypadek).

Rgabrysiak nie pisze o partycji tylko o recovery na na innym nośniku jak na dysku laptopa. Jak padnie dysk  to system odzyska z innego nośnika, np z płyt o których wspomniano.

Dokładnie tak. Autor wspomina również, że zamierza dokonać partycjonowania dysku wg. własnego uznania - gdyby coś poszło nie tak np. zostałaby uszkodzona bądź usunięta partycja recovery wówczas takie płyty przydadzą się do odzyskania systemu. Owszem można zainstalować system na czysto - jednak nie każdy ma pod ręką nośnik z systemem.

Lepiej sobe gdata total zainstaluj, dużo skuteczniejszy niż mcAffe a o tym to ostatnio sporo negatywnych rzeczy się słsyzy, że jakieś przekręty robili i że sam potrafi pliki systemowe wywalić.

Żeby uwalić jakimkolwiek programem do partycjonowania partycję recovery trzeba się naprawdę postarać albo mieć do kompa  dwie lewe łapy…