Nowy laptop, a zużycie akumulatora


(Timid80) #1

Witam.


(abrakadabra77) #2

Nowy laptop z 6% zużyciem baterii? Trochę podejrzane  bo ja w moim 15 miesięcznym Samsungu mam zużycie na poziomie 2%…Fakt większość czasu na zasilaczu z włożoną baterią  siedzę ale  jednak ładnych kilkanaście razy bateria była rozładowana. Wydaje mi się że u Ciebie przynajmniej bateria  musiała już być parokrotnie używana 


#3

Nie wiem, czy tak jest na pewno, ale bateria nieużywana chyba też jest doprowadzana przez to nieużywanie do zużycia. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. Miałem taką sytuację, że kupiłem sobie laptopa Lenovo-G780, na początku po zakupie oczywiście sprawdziłem baterię i było wszystko dobrze. Nie używam baterii w laptopach, bo służą mi one do użytku domowego i zawsze działam na zasilaniu bezpośrednio z sieci. Z tego powodu baterię odłożyłem w folii bezpiecznie do torby laptopa. Chciałem mieć ją przy sobie przy przenoszeniu, bo nigdy się nie wie, czy czasem się nie przyda. Przez wiele miesięcy bateria się nie przydała, a laptopa odstąpiłem siostrze i co się okazało? Bateria ma problem z utrzymaniem komputera przez 15 min. Widocznie od tego leżenia się zużyła. Potem zakupiłem Lenovo-Z710 i sytuacja się powtórzyła.

 

Jeśli moje przypuszczenia są słuszne, to może Ciebie dotyczy ten problem. Może laptop, który otrzymałeś, przeleżał z baterią w jakimś magazynie kilka miesięcy po produkcji i bateria po prostu się zużyła częściowo. Sprawdź na baterii i laptopie, czy są jakieś informacje o dacie produkcji. Czasami też na stronie producenta można wklepać numer seryjny, by otrzymać dodatkowe informacje. Jeśli masz gwarancję jeszcze, to z niej skorzystaj.


(darek0107) #4

Mam Aristo Prestige X100 które ma 6 lat. Poziom zużycia akumulatora wynosi 30% oraz rocznego Lenovo Y580 w którym zużycie wynosi już 20%. Oba pracuja w takich samych warunkach. Dzisiejsze akumulatory takie są, dlatego producenci laptopów dają gwarancję na baterię tylko 6 m-cy. Oczywiscie akumulator od Lenovo ma znak “CE” co oznacza, z tego co przeczytałem w literaturze fachowej, “China Export” :smiley:


#5

http://pl.wikipedia.org/wiki/Oznaczenie_CE

 

Założenie tego oznaczenia było inne. Tak czy inaczej w wypadku marki Lenovo oznaczenie to nie jest podejrzane (o ile rzeczywiście spełnia normy), gdyż Lenovo jest firmą chińską. Oczywiście znaczna część ich produktów jest produkowana w innych krajach i z tych samych krajów często pochodzą produkty lub tylko fragmenty naszych sprzętów, które wychodzą na rynek jako marka amerykańska czy niemiecka.

 

Jeśli nasz kolega dostał baterię częściowo zużytą, to może powalczyć o wydanie nowej. Pokłócić się nie zaszkodzi :stuck_out_tongue:


(MiL-) #6

Wątpię że wymienią, ale jak chcesz to próbuj, może po kilku miesiącach przepychania wymienią dla świętego spokoju. Ale czy warto?


(Timid80) #7

Sam fakt zużycia baterii jakoś mi nie przeszkadza. Chciałem się tylko upewnić czy laptop jest rzeczywiście nowy, a nie odświeżany.

Może jest jakiś inny sposób na sprawdzenie?

Zresztą nie mam już siły się z nimi kłócić. Może po prostu akumulator gdzieś im się w magazynie zawieruszył i trafił mi się już jakiś przeleżany. Bo jeżeli chodzi o dysk, to wygląda na nowy, gdyż czas pracy wskazuje na 80 godzin, czyli mniej więcej tyle co ja używałem.


(darek0107) #8

Nie przejmuj się takie są akumulatory.


(Timid80) #9

Właśnie wykalibrowałem baterię. Teraz zużycie wynosi niecałe 5%. Jak na laptopa, który wyszedł z produkcji 5 listopada, to jest chyba w normie?