Nowy laptop, a zużycie akumulatora

(Timid80) #1

Witam.

(abrakadabra77) #2

Nowy laptop z 6% zużyciem baterii? Trochę podejrzane  bo ja w moim 15 miesięcznym Samsungu mam zużycie na poziomie 2%…Fakt większość czasu na zasilaczu z włożoną baterią  siedzę ale  jednak ładnych kilkanaście razy bateria była rozładowana. Wydaje mi się że u Ciebie przynajmniej bateria  musiała już być parokrotnie używana 

Nie wiem, czy tak jest na pewno, ale bateria nieużywana chyba też jest doprowadzana przez to nieużywanie do zużycia. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. Miałem taką sytuację, że kupiłem sobie laptopa Lenovo-G780, na początku po zakupie oczywiście sprawdziłem baterię i było wszystko dobrze. Nie używam baterii w laptopach, bo służą mi one do użytku domowego i zawsze działam na zasilaniu bezpośrednio z sieci. Z tego powodu baterię odłożyłem w folii bezpiecznie do torby laptopa. Chciałem mieć ją przy sobie przy przenoszeniu, bo nigdy się nie wie, czy czasem się nie przyda. Przez wiele miesięcy bateria się nie przydała, a laptopa odstąpiłem siostrze i co się okazało? Bateria ma problem z utrzymaniem komputera przez 15 min. Widocznie od tego leżenia się zużyła. Potem zakupiłem Lenovo-Z710 i sytuacja się powtórzyła.

Jeśli moje przypuszczenia są słuszne, to może Ciebie dotyczy ten problem. Może laptop, który otrzymałeś, przeleżał z baterią w jakimś magazynie kilka miesięcy po produkcji i bateria po prostu się zużyła częściowo. Sprawdź na baterii i laptopie, czy są jakieś informacje o dacie produkcji. Czasami też na stronie producenta można wklepać numer seryjny, by otrzymać dodatkowe informacje. Jeśli masz gwarancję jeszcze, to z niej skorzystaj.

(darek0107) #4

Mam Aristo Prestige X100 które ma 6 lat. Poziom zużycia akumulatora wynosi 30% oraz rocznego Lenovo Y580 w którym zużycie wynosi już 20%. Oba pracuja w takich samych warunkach. Dzisiejsze akumulatory takie są, dlatego producenci laptopów dają gwarancję na baterię tylko 6 m-cy. Oczywiscie akumulator od Lenovo ma znak “CE” co oznacza, z tego co przeczytałem w literaturze fachowej, “China Export” :smiley:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Oznaczenie_CE

Założenie tego oznaczenia było inne. Tak czy inaczej w wypadku marki Lenovo oznaczenie to nie jest podejrzane (o ile rzeczywiście spełnia normy), gdyż Lenovo jest firmą chińską. Oczywiście znaczna część ich produktów jest produkowana w innych krajach i z tych samych krajów często pochodzą produkty lub tylko fragmenty naszych sprzętów, które wychodzą na rynek jako marka amerykańska czy niemiecka.

Jeśli nasz kolega dostał baterię częściowo zużytą, to może powalczyć o wydanie nowej. Pokłócić się nie zaszkodzi :stuck_out_tongue:

(MiL-) #6

Wątpię że wymienią, ale jak chcesz to próbuj, może po kilku miesiącach przepychania wymienią dla świętego spokoju. Ale czy warto?

(Timid80) #7

Sam fakt zużycia baterii jakoś mi nie przeszkadza. Chciałem się tylko upewnić czy laptop jest rzeczywiście nowy, a nie odświeżany.

Może jest jakiś inny sposób na sprawdzenie?

Zresztą nie mam już siły się z nimi kłócić. Może po prostu akumulator gdzieś im się w magazynie zawieruszył i trafił mi się już jakiś przeleżany. Bo jeżeli chodzi o dysk, to wygląda na nowy, gdyż czas pracy wskazuje na 80 godzin, czyli mniej więcej tyle co ja używałem.

(darek0107) #8

Nie przejmuj się takie są akumulatory.

(Timid80) #9

Właśnie wykalibrowałem baterię. Teraz zużycie wynosi niecałe 5%. Jak na laptopa, który wyszedł z produkcji 5 listopada, to jest chyba w normie?