Nowy laptop ASUS bez systemu i problem z otwarciem CD

Witam,

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem ultrabook’a ASUS : K56CM-XX008 i5-3317U/4GB/500/DVD-RW. Jest on bez systemu, natomiast mam oryginalnego WIN 7, którego pragę zainstalować;) wszedłem do BIOSU i zmieniłem aby startował z CD. niestety jest dziwny problem NIE MOGĘ OTWORZYĆ PRZYCISKIEM Stacji CD/DVD. na komputerze jest zainstalowany tylko FREEDOS. ma ktoś pomysł jak to otworzyć?

A nie prościej by było nagrać obraz systemu na Pendraka i z usb system zainstalować??

a co do napędu to byśmy potem kombinowali co z nim nie tak…

może i prościej tylko mam dwa pytania:

1.czy mogę zgrać na np dysk przenośny, gdzie mam jeszcze inne rzeczy?

  1. jak ustawić w bios aby ruszył z usb?

:smiley: mało to znane i nikt prawie nie wie o istnieniu tej funkcji w laptopach i PC. -

Popatrz na kieszeń do płyt :o po lewej i prawej od przycisku ,znajdziesz - jedną lub dwie malutkie dziurki - to są własnie tak zwane reset the drive point -

Spinacz, wsuwka lub cokolwiek i kliknij w tą dziurkę -czasami trzeba kilka razy aby się zresetowało i kieszeń się otworzy. =D> Kliknij reset , następnie kliknij na kieszeń i tak na zmianę. Nie obawiaj się użyć trochę więcej siły :smiley: czasami trzeba i niczemu to nie zaszkodzi.

To nie jest żadna wada sprzętu - nowe laptopy i PC często mają tak po długim leżeniu w magazynach.

patrz zdjęcie tutaj link http://www.lytebyte.com/2009/03/01/how- … or-laptop/

@MM6521 tak też można o ile nie jest to coś poważniejszego

co dysku przenośnego to ciężko będzie jak masz tam na nim jakieś dane

spróbuj metode MM6521 a jak to nic nie da to poprowadzę cie za rączkę jak zainstalować z USB :wink:

otworzyłem, wiedziałem, że jest taka dziurka, jednak na pierwszy rzut oka nie zauważyłem jej:)

d040d6ff48a2aa7am.jpg

jeszcze jedno pytanko zanim włożę płytę do napędu- Win 7 64-bit dla procesora i-5 jest lepszy? tak mnie się coś wydaje po tym jak czytałem na tym forum:)

i5 czy i3 bez różnicy :slight_smile: jak masz 4GB ramu i więcej to lepiej 64 bitowa wersje zainstalować :wink: wtedy potencjał ilości pamięci zostanie wykorzystany :slight_smile:

mam nadzieję, że nie jest to reklama…

kupiłem takie coś w wg mnie dobrych pieniądzach, ma 4gb ramu- więc chyba pozwala na zainsalowanie 64bit:)

http://www.x-kom.pl/p/119449-notebook-l … =100782949

Spokojnie instaluj w7 64 bit

Dobry lapek =D>

64 bitowy system wykorzysta całe 4GB ramu (bez zastanowienia instalowałbym 64 bitowy system).

w takim razie zjem kolację i biorę się za instalację, mam nadzieję, że wystaruje z cd:)

Dodane 23.01.2013 (Śr) 22:03

i powstal problem… mam dwie partycje jedną 8gb a drugą 482gb. po co mi ta 8gb? mam ją usunąć przy instalacji win 7 mogę tworzyć i łączyć partycje… co proponujecie?

Możliwe że tak został podzielony dysk przez producenta , bo zazwyczaj instalując windowsa robią tak zwaną partycje re covery ,gdzie masz kopię systemu . partycja C- system i D-system recowery -własnie ona zazwyczaj ma około 10 GB

Twój wybór ,podziel partycje według uznania .

Najlepiej chyba zainstalować na tej większej , następnie po ustawieniu windowsa ,albo podzielić na nowe partycje ,lub tę małą dołączyć do dużej i mieć tylko jedną.

Dobry i bezpłatny do takich operacji jest http://www.partitionwizard.com/free-par … nager.html

używam go na win 7 64 bit i z partycjami można zrobić wszystko.

dziękuję za wyczerpującą odpowiedz, tak też zrobię…

Dodane 23.01.2013 (Śr) 22:41

chciałem podziękować, ale albo jestem prostym Kubańczykiem i nie potrafię, albo nie ma takiej możliwości.

:smiley: Prosty Kubańczyk także umie dziękować.

Bezproblemowego użytkowania tego ładnego ASUSa życzę . =D>

Ta partycja 8 GB, to ukryta partycja na programy diagnostyczne. Aby je uruchomić, podczas startu lapka naciskasz F12, i wybierasz rozruch z ukrytej partycji.

Pomimo że laptop był bez systemu , ta partycja zawiera takie narzędzia ?

Tak, producenci z góry instalują takie oprogramowanie diagnostyczne i - uwaga! - nawet recovery dos’u…

No to mam nadzieje że właściciel ASUSa nie poradził sobie z likwidacją tej partycji :slight_smile: