Nowy Laptop ASUSA, nie można zainstalować Windowsa

Witam. Mam laptopa Asus F5VL. Jest to nowy laptop ze sklepu bez windowsa. W domu miałem windowsa Xp Professional wkładam płytkę do komputera i mi nie bootuje :expressionless: Pisze, żeby włożyć płytę i naciśnij jakiś przycisk, ja tak robię, po czym wyskakuje mi “Invalid Disk”. Tak jest za każdym razem. Do laptopa jest dołączone płyta z Preinstalacją Widnowsa Xp-ją da się zbootować, po jej instalacji wyskakuje okno cmd i piszę, aby naciśnij OK i uruchomić ponownie system.

A teraz pytanie: Jak zainstalować Windowsa ? Proszę o pomoc, z góry dziękuję :wink:

O ile wiem to nowe laptopy maja takie zabezpieczenie że tylko Viste da sie wgrać, sam miałem taki problem z XP, spróbuj z Vistą:)

Brakuje sterowników sata. Trzeba by zintegrować z windowsem xp.

Właśnie o tym czytałem, ale jak to zrobić ?

Trzeba wejść w Bios i odszukać na którejś z zakładek np Main chociaż to nie reguła Opcji nazwanej SATA i zmienić znajdującą się przy niej wartość na IDE lub Compatibile zapisać zmiany Należy tez ustawić Bootowanie w pierwszej kolejności z Napędu optycznego, ale to chyba oczywiste.

Podaj jaki to laptop to zerkniemy do manual-a albo sam zerknij do instrukcji obsługi sprzętu jak nie masz tam pokazanych i opisanych opcji BIOS to go zidentyfikuj i poczytaj co i jak w tej wersji Bios ustawić.

Asus F5VL-AP069

OK. Szukam sterowników SATA i zwracam się z prośbą o pomoc, bo nie mogę znaleźć tych sterowników…

A na stronie ASUSA nie ma.

Asus F5VL-AP069