Nowy Laptop Brak Naklejki?

Naklejka powinna być pod spodem laptopa, z nazwą systemu operacyjnego oraz kluczem. Jeśli jej nie ma, a jest system, to konieczny jest kontakt z producentem. Być może po prostu ktoś zapomniał nalepić. Albo pracownik zabrał dla siebie.

Albo jest jakiś certyfikat z hologramem dołączony do płyt recovery.

Dell powinien móc to sprawdzić, bo powinien po numerze seryjnym dojść, kto konkretnie składał ten komputer, gdzie i kiedy. Takie procedury są konieczne choćby dla norm ISO 9000 - gdy komputer trafia do serwisu, statystycznie można wyznaczyć, gdzie jest najwięcej błędów produkcyjnych, podzespoły od którego dostawcy są najbardziej zawodne i wtedy można skorygować proces produkcji, by zmniejszyć liczbę wadliwych egzemplarzy.

Natomiast nalepki treści “designed for Windows XP” i “intel Inside” nie są obowiązkowe. To najzwyklejsza reklama.

Intel kiedyś wymyślił kampanię reklamową - zawarł z producentami umowy o nalepianiu nalepek “intel inside”. Klienci myśleli, że skoro producenci się tym chwalą, to podzespoły Intela są czymś dobrym, lepszym od AMD. W ślad za Intelem poszli inni i dołączają swoje nalepki.

Offtopic -> KOSZ

W moim dell inspiron 1545 naklejka jest pod laptopem, jak się wyjmie baterię. Sprawdź tam.

agdzie kupowałeś sprzęt, DELL akurat nalezy do tej grupy firm które sprzedają bądź sprzedawały sprzęt z Linux’em, może sklep poprostu wgrał windows 7 i zainkasował kase za piracki system…

jedyna rada to kontakt z firmą DELL innego rozwiązania nie ma, wyjaśnisz sprawę i tyle.

Naklejka się znalazła ale w najgłupszym miejscu jakie może być. Nie na obudowie , ani pod baterią tylko aż na baterii!

Nie wiem czy próbować ją odklejać bo jeszcze wymienię akumulator i o niej zapomnę. Będzie po naklejce.

No ale dobrze że jest spadł mi kamień z serca gdybym nie obejrzał jej dokładnie. Naprawdę się zdziwiłem bo szukałem tylko w miejscach widoczynch albo w takich gdzie będzie sobie siedzieć i siedzieć. Czy jeżeli naklejka się naderwie to straci swoją “ważność”

Jeśli ci się zniszczy nalepka to producent musi wydać duplikat jej :slight_smile: i nie stracisz ważności :slight_smile:

Miałem dokładnie takie same poszukiwania :stuck_out_tongue: U mnie jest widoczna na obudowie po wyjęciu baterii. To akurat bardzo dobre miejsce moim zdaniem, bo certyfikat nie jest narażony na przypadkowe zniszczenie, jak to bywa na spodzie laptopa.

u mojej siostry naklejka od licencji windows jest POD BATERIĄ !!