Nowy laptop do gier za 2500-3500zł

Zależy mi na ramie aby był ddr4 procesor i5 lub i7 oraz jakaś dobra karta graficzna.
Co polecacie ?

Ciężko w tej cenie coś sensownego do gier.
Jakie gry i czy średnie (średnio-niskie) detale w FullHD wystarczą czy wymagasz czegoś lepszego ?

Z takimi wymaganiami i cenie to już polecam jakąś stacjonarkę skleić

Wiesz że napisałeś temat całkowicie po łepkach ??
Ma być z systemem? Masz licencje z uczelni ??
Poza grami jakie mu stawiasz wymagania ??
Zakup dysku SSD M.2 nie będzie problemem ??
Wymagania względem matrycy ? ?

średnie starczą

Bardzo mało informacji na przyszłość

  1. Kwota przeznaczona na zakup:
  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
  5. Osobiste preferencje:
  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Jeżeli nie potrzebujesz systemu operacyjnego
Hyperbook N85 i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050Ti
Matryca FULL HD IPS całkiem niezłej jakości jak na kadłubek, stabilna praca nawet pod obciążeniem, wygodna klawiatura podświetlana (RGB), łatwy dostęp do podzespołów, bogaty zestaw złączy, wymienny akumulator bez integracje w obudowę dzisiaj to rzadkość. Jest to Polski kadłubek na bazie Clevo.

Hyperbook N85 i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050
Model podany wyżej z tym że posiada słabszą grafikę dedykowaną o około 30 %.

Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/256/GTX1050
Matryca FULL HD IPS matowa, wygodna podświetlana klawiatura, procesor 4 rdzeniowy 7 generacji Kaby Lake, dobre głośniki od Harman (firma od JBL), USB Typu C, bardzo dobrze rozmieszczone porty, dysk SSD M2 PCIe NVMe.

Z systemem
Acer VX5-591G i7-7700HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050
Matryca FULL HD IPS, solidnie wykonanie przy tym atrakcyjny (agresywny) design, wygodna podświetlana klawiatura, przyzwoite głośniki, dobra kultura pracy (układ chłodzenia), dobry czas pracy na akumulatorze, łatwy dostęp do podzespołów wewnętrznych, slot na dodatkowy dysk SSD m.2.

Kwota przeznaczona na zakup: max 3500zł
Rozmiar matrycy :15.6 cala 1080p
Główne zastosowanie : gry, przeglądanie internetu i oglądanie filmów.
Wymagania specjalne : opcjonalnie ,matryca antyrefleksyjna, podświetlana klawiatura
Osobiste preferencje: Nie chcę laptopa marki Lenovo
System operacyjny Windows 10 obojętnie czy Home czy Professional

Teraz jest znacznie prościej.


Który będzie wydajniejszy ?
Jeden ma procesor trochę lepszy a drugi szybszy trochę ram, który byś wybrał ?

Oba w grach będą na podobnym poziomie.

A co myślicie o laptopach Hyperbook ? Awaryjne są ? Bo nigdy nie słyszałem o tej firmie…

Lenovo Legion Y520, głośniki Harman, podświetlana klawiatura, GeForce GTX 1050 i i7-7700HQ …fajny, solidny lapek, używam i jest naprawdę ok

Jednak do Lenovo trzeba trochę dołożyć

Nie chcę nic od firmy Lenovo, mam nie miłe doświadczenia z nimi. Już nie wspominam o konsultantach którym mówisz że coś nie działa i chcesz oddać laptopa na gwarancję to jeszcze mówią że według nich jest wszystko OK. Zwykły konsultant który niema podstawowej wiedzy informatycznej. Tragedia.
Mój laptop był 4 razy na gwarancji.
Pierwszy raz na gwarancję pojechał bo fabrycznie był uszkodzony wentylator (mi konsultant wmawiał iż to jest uszkodzony napęd dysku).
Drugi raz pojechał bo nie działała klawiatura między innymi.
Trzeci raz pojechał bo za drugim razem źle złożyli komponenty i nie działał port USB oraz mini jack. otrzymaniu laptopa z serwisu połamany był kawałek obudowy.
Czwarty raz pojechał bo smart dysku pokazywał iż powierzchnia dysku “pada” . Wymienili mi dysk sata 3 na sata 2 i pojawił się problem z dyskiem w postaci nadmiernego parkowania i wznawiania pracy głowicy dysku. Serwisant odkrył iż nie było pod klawiaturą jakiejś listewki i została ona zamontowana.
Jak już skończyła się gwarancja na sprzęt to padła wentylator po raz drugi. O dziwo padł w pierwszy dzień po gwarancji.
Albo konsultanci kłamią że laptop został już naprawiony i został wysłany do klienta.
Pomijam już fakt że konsultant robi sobie jaja typu “Dzień dobry nazywam się Skwarek. W czym mogę pomóc ?” Po chwili udaje że nie słyszy i rozłącza się.
I tak się zachowuje poważna firma ?
Dlatego nie chcę nic co należy do tej marki.Pozdrawiam.

Masz podane wyżej dwa modele Acer.

Oczywiście że ten z procesorem i7 - Nitro i VX5 to jest praktycznie to samo - różnią się układem chłodzenia, dopiero Heliosy się wyróżniają wykonaniem.

Wiesz że napisałeś temat całkowicie po łepkach ??
Ma być z systemem? Masz licencje z uczelni ??
Poza grami jakie mu stawiasz wymagania ??
Zakup dysku SSD M.2 nie będzie problemem ??
Wymagania względem matrycy ? ?

Też o to pytałem.

Ten Acer jest naprawdę świetny

w ogóle acery gamingowe są bardzo w porządku, zazwyczaj mają świetne chłodzenia.

akurat ja też mogę o serwisie się wypowiedzieć, bo korzystałem całkiem niedawno i mam inne doświadczenia. po pierwsze konsultant - pełna kultura, na moje pytania odpowiedział, pomógł itd. Serwis - laptop szybko naprawiony, bez szemrania i problemów. Ogólnie ich sprzęt lubię, a patrząc na serwis też polecam, bo uważam że jest ok.

Takich jak Ty jest mało, bo ogólnie to większość ludzi ma przykre doświadczenia z ich serwisem. Zresztą zapytaj się w jakimkolwiek sklepie z laptopami które laptopy są wysyłane na gwarancje najczęściej. Odpowiedzą Ci iż tą firmą jest Lenovo.
Kiedyś miałem laptopa firmy Asus i służył mi aż prawie 10 lat (wymieniłem w num ram i procek na lepszy) . Na gwarancji był raz z powodu wylania cieczy na klawiaturę. Okazało się iż spaliła się płyta główna, ku mojemu zdziwieniu naprawili za darmo i dołączyli do laptopa notkę iż uszkodzenie było z winy użytkownika.
Po zakupie laptopa lenovo żałuję iż nie dołożyłem około 500zł aby mieć laptopa firmy Asus bądź Acer. Gdyż uniknął bym zapewne straty nerwów oraz czasu .

A nie lepiej PC?