Nowy laptop głośno pracuje

Na początku stycznia kupiłem sobie laptopa i do tej pory chodził bardzo ładnie ale kilka dni temu zaczął głośno pracować(wentylatory)…oczywiście poszukałem na forach ale wszędzie piszą że trzeba wyczyścić i powinno być znowu dobrze.OK tylko że mam komputer od 1,5 miesiąca więc wątpię że to przez kurz itp. :confused: na komputerze mam 2 gierki i właściwie nic poza tym 100% ładu nie mam nawalonego w nim czego się tylko dało :] jeśli nie rozwiążę problemu to zaniosę go żeby mi to w serwisie zrobili bo jest na gwarancji… proszę o pomoc

Pierwsza rzecz to odpalenie menadżera zadań i obczajenie, który proces zajmuje najwięcej procesora. Może to być jakiś dziwny program, który nie jest Ci do szczęścia potrzebny, szczególnie na laptopie, gdzie jest instalowane mnóstwo crapware, a następnie wyłączenie go i usunięcie.

Druga rzecz o której należy pamiętać to, to, że laptopy nie są do gier i ogólnie do wymagających programów. Niezależnie od tego, co twierdzi producent. Chłodzenie laptopa zwykle jest kiepskie, a przy przegrzaniu, np karty graficznej może dojść do odklejenia się radiatora i spalenia takiej karty.

Kolega ma rację to może się dziać przez to że komputer ma duże obciążenie i dlatego szybko wiatraki działają ponieważ procesor lub karta się podgrzewają, może też być spowodowane kurzem nawet po 1,5 mieś. może się kurz dostać po za tym aby uniknąć przegrzania polecam

Podstawkę chłodzącą

Lub tę

I regularnie czyścić komputer można go do servisu oddać ale lepiej zaopatrzyć się w

To :wink:

moja rekordowa temperatura laptopa osiągnęła 93,3 stopni C stało się to gdy grałem w Battlefield 3 ;).

Co do tych podkładek, o ile temperature zmniejszają? Może ktoś coś podrzucić od siebie co ma i jaki model i jak się sprawdza? Co do wiatraków, że głośno chodzą, pamiętaj aby nie robić nic samemu z elementami jeśli jest on na gwarancji, zobaczą, że coś było odkręcane i powiedzą niestety laptop już był naprawiany. Także moim zdaniem jak masz taką sytuację oddaj, u kolegi ostatnio była podobna sytuacja (miał szczęście bo wysłał 3 dni przed końcem gwarancji, okazało się, żę płyta główna była do wymiany, a też mało co wiatrak nie wyskoczył bo tak go grzało…)

Koleżanka Xanthia “troszkę” przesadziła, a tym, że lapki nie są do gier…no chyba, że grasz po 10-12 godzin każdego dnia, często lapek na poduszce (np. w łóżku, zero cyrkulacji od spodu lapka)) albo na szklanym blacie, środek lata, w domu 25 stopni itp. Reszta rad także radze sprawdzić (procesy w tle, sprężonym powietrzem przy wyłączonym lapku albo podstawka). Jeśli w czasie gry tak głośno chodzą wiatraki - wiadomo.

Co do podstawek, ja swoją 1 kupiłem najtańszą, bo na aukcji pełno ludzi wzięło…2 tygodnie później wywaliłem, bo chodziła głośniej niż odkurzacz. Potem kupiłem “lepszejszą”, wiatraczki silikonowe, ciche silniczki, tulejki i od tamtej pory - cisza. Raz w miechu sprężarką potraktuję wszystkie wentylatorki i gra. (ceny sprężonego powietrza są ko(s)miczne).

Jak masz 2 karty graficzne, to ustaw sobie które aplikacje mają korzystać z oszczędnego trybu, a które mają chodzić na wysokiej wydajności.

Sprawdź czy masz ustawiony odpowiedni plan zasilania. Powinien być uruchomiony “Zrównoważony” lub jego odpowiednik. Napisz może jaki to ten laptopa kupiłeś. Marka i model.

Kup jakąkolwiek podkładkę chłodzącą a w mig zobaczysz różnicę. Jak na swoim gram systematycznie w różne wersje Call of Duty i wcześniej można było parzyć na lapku herbatę, a teraz jest idealnie. Za swoją podkładkę - nazwy nie pamiętam - zapłaciłem coś koło całych 20 zł.

Mam dwie koleżanki, które spaliły po 2 laptopy, zwykłe Asusy, Toshibe Qosimo (ponoć laptop do grania!) i AlienWare ;] (też ponoć do grania)… Więc nie wiem czy tak “troszkę” przesadzam. Wszystko zależy od gier. Przyznaje się bez bicia, w przypadku tych koleżanek było to Second Life, a ono jest bardziej wymagające od GTA4…

Te wszystkie laptopy do grania to tylko marka i hasło, bo żaden laptop nie powinien być wykorzystywany do grania przez długie godziny.

spróbuję sprężonym powietrzem i napiszę…podkładka? mi chodzi o to że przy takim samym użytkowaniu wcześniej nie była potrzebna więc…

Dodane 25.02.2013 (Pn) 20:51

nie pomogło :[